Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

tedi111

New member
Witam to czyli nic się nie przycina w tym sony brałem jeszcze opcje samsung 55f7000 (f8000 odpada miałem) proszę o radę muszę do końca tygodnia zdecydować
 

tedi111

New member
Witam mam jeszcze kilka pytań czy jest możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny, jak wygląda sprawa zielonego kolory czy jest go dużo i kolor czerwony widziałem na filmikach bardzo czerwone twarze da się to jakoś ustawić
 

SDman

Banned
Witam mam jeszcze kilka pytań czy jest możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny, jak wygląda sprawa zielonego kolory czy jest go dużo i kolor czerwony widziałem na filmikach bardzo czerwone twarze da się to jakoś ustawić

Witam,
na nie ustawionym (skalibrowanym) W905 , jak wrzucisz czerwoną planszę mp4 100%
to nawet telewizory za 1200 zł lepiej wyświetlają czerwień dotyczy to wszystkich trybów.
Najbliżej jest tryb film ale też muszą być korekty.

Tym modelem Sony moim zdaniem postawiło na omam przyszłych właścicieli, sporo wpisów
jest o kolorach dorównujących PDP, a wszystko to na nie skalibrowanym TV gdzie obraz
jest sztuczny nie mający nic wspólnego z poprawnym.

Piszesz o zielonym tak jest on poprawny jak skalibrujesz i powyłączasz wszystko to za co płacisz.
Model W805 pokazuje zieleń poprawnie bez kalibrowania, ot tak.

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witam to czyli jest bardzo żle nie wiem co mam robić dzisiaj miałem jechać po ten tv, to za co oni chcą tyle kasy a jak z nagrywaniem na dysk zewnętrzny
 

tedi111

New member
Witam dzisiaj pojechałem do Media Markt i dokładnie sobie pooglądałem ten tv i pobawiłem się ustawieniami i jestem w szoku tak jak pisaliście obraz jest naprawdę do bani biel to nie jest biel wpada w róż, twarze czerwone ten obraz w ogóle nie jest poprawny jechałem z myślą że go kupie ale to co zobaczyłem szok za tą kasę, i nadal szukam tv
 

accu

New member
Bez reklam
Witam dzisiaj pojechałem do Media Markt i dokładnie sobie pooglądałem ten tv i pobawiłem się ustawieniami i jestem w szoku tak jak pisaliście obraz jest naprawdę do bani biel to nie jest biel wpada w róż, twarze czerwone ten obraz w ogóle nie jest poprawny jechałem z myślą że go kupie ale to co zobaczyłem szok za tą kasę, i nadal szukam tv

Witam uprzejmie,

Ale napisałeś "piękną bajeczkę" .:|

Szukaj dalej , niechaj Ci się poszczęści .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
Witam uprzejmie,

Ale napisałeś "piękną bajeczkę" .:|

Szukaj dalej , niechaj Ci się poszczęści .

Witam,
nie rozumiem dlaczego się nie zgadzasz z odczuciami, które w przypadku tego modelu
są identyczne u wielu osób (oczywiście tych, które siedzą "troszkę" w tym temacie).

Czy nie uważasz, że tak samo jak Philips 8008 powinien się nie zawieszać
mieć poprawne podświetlenie, to Sony nie powinien grać trybami w miarę skalibrowanymi ?
A nie tylko przesyconymi odbiegającymi od norm barwami aby mamić masy

Oczywiście po skalibrowaniu się to zmienia, tylko 95% tego nie zrobi bo szkoda kasy,
bo samemu nie wie jak.

Sharp 60LE652 po 10 min bez zaawansowanej kalibracji deklasuje ten model Sony
(o poziomie czerni nie piszę bo w sklepie ten i ten miał dobrą -sharp nie odbijał wszystkiego tak jak sony)
Osobiście gdyby 50LE652 był na tej samej matrycy co 60" wziąłbym go na test do domu.
Pewnie miałbym wymioty bo jest brzydki i tandetnie wykonany.

Proszę nie pisz, że to inna półka cenowa bo sztuką jest kupić tanio, a dobrze.

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zdania swego nie zmieniam , gdyż na podstawie pierwszego oglądu danego telewizora dowolnej
firmy nie można wysnuć końcowych wniosków na temat jakości wyświetlanego obrazu .
Jeżeli się jest zupełnym laikiem , to powinno się kupować dany model telewizora , po zapoznaniu
się chociażby pobieżnym z opiniami na jego temat , oraz poprosić znajomą osobę , która troszkę
się interesuje tematyką audio-video i która znajdzie czas , aby "podpowiedzieć" przy zakupie telewizora , na co zwrócić uwagę .
Jeśli już mam napisać , czy telewizor firmy Sony KDL- 55W905A ma niedociągnięcia , to moim ,
subiektywnym zdaniem ma , jak : słabe kąty widzenia , pod większym kątem czerń przechodzi w fiolet , oraz w dzień za dużo odbić światła widać na ekranie . Sony jednak pracuje nad nowym filtrem antyrefleksyjnym .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dodam tylko, że w co najmniej pięciu miejscach w Łodzi oglądałem ten model i nie może być mowy o jednostkowym przypadku.
Forumowicz @tedi111 napisał absolutna prawdę o tym TV bo zakładam, że nie miał ustawień z netu lub kolorymetru ze sobą.

Ty go skarciłeś słowami "Ale napisałeś "piękną bajeczkę"" - trochę nie przystoi, każdy ma prawo tak napisać mając dobry wzrok.
Każdy TV innej firmy z THX, ISF wygrywa z W905 w tych trybach bez kalibracji.

Bez kalibracji to bubel nie powinien dostać EISA,
uważam, że TV to produkt dla mas -zamożnych mniej zamożnych, znających się lub mniej, a nie dla pasjonatów kalibrowania
(poprawiania ustawień fabrycznych) TV.

Zdania również nie zmieniam.

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Bardzo dobrze ,
jeśli są odmienne opinie , bo poszczególni użytkownicy Forum , mający zamiar zakupić dany telewizor
powinni dlatego sami dokonać świadomego wyboru , bo przecież kupują dla siebie , mają określone swoje preferencje , a opinie i testy są
tylko pomocą z których mogą skorzystać lub nie .:|

BTW , to co dla Ciebie jest bublem , dla kogoś innego nie musi być , wręcz - przeciwnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
BTW , to co dla Ciebie jest bublem , dla kogoś innego nie musi być , wręcz - przeciwnie .

:eek:k: , akurat dla mnie nie, bo jestem pasjonatem poprawiania ustawień fabrycznych.:smile:

Ale wyję ze złości, że można tak grać na zwykłych mniej znających się odbiorcach.

Dodam jeszcze, że kolejną od lat zagrywką firmy Sony z użytkownikami jest serwis IPLA,
do którego nie można się zalogować - to jawne oszustwo.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Napisałeś , w wątku o telewizorze Philips 7008 o moim subiektywizmie .
Ponieważ moja odpowiedź została usunięta tam , więc krótko odpowiadam
w tym wątku . Widzę również minusy w telewizorze firmy Sony KDL-55W905A.
Znajdziesz je w tym wątku .

Ale krótko:
1.za wysoka cena
2. słabe kąty widzenia , pod kątem czerń przechodzi w fiolet .
3 . podczas oglądania w dzień odbicia na ekranie , przyzwyczajony jestem do matrycy matowej .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
4. Bardzo złe ustawienia kolorów na ustawieniach fabrycznych.
5. Nie do końca działająca aplikacja IPLA.

Teraz jest pełny obraz tego modelu Sony.
Cana max. za 55" to 6, 5tys.
Pozdr.
 

wsw15

New member
Witam,jak nie znam się na kalibracji to odpuścić sobie ten tv?A może znacie kogoś z Zielonej Góry kto robi kalibracje?Jestem laikiem jeśli chodzi o tv i dla mnie obraz w sklepie wygląda super,ale czytając tu nie których to wychodzi że to słaby tv. jak za tą cenę.Może co nie którzy za dużo chcą od telewizora i oczekują nie możliwego.Pozdrawiam.
 
Do góry