Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam,
od soboty jestem posiadaczem tego tv w wersji 55 cali, jezeli są tu posiadacze tego modelu w tej wersji to bardzo proszę o podanie waszych ustawień ( konfiguracji ) , jestem dosyć zielony w tym temacie a im bardziej kombinuję to mam wrażenie, że jest coraz gorzej.... telewizor współpracuje z dekoderem HD z kablówki Toya.
Pozdrawiam

Witam uprzejmie ,

Proszę spróbować takich ustawień:
Wybór sceny : Kino
Tryb obrazu : Kino 1
Podświetlenie : od 4 do 6 .(zostawić korzystniejsze)Wyłącz czujnik światła w: Ustawienia>ustawienia systemowe>ECO>czujnik światła .
Kontrast: 80 lub 90
Jasność:50
Kolor(nasycenie):50
Odcień(hue):0
Temperatura barw: ciepłe 2
Ostrość:50
Redukcja zakłóceń :wyłącz
Redukcja zakłóceń MPEG:wyłącz
Redukcja zakłóceń punkt:wyłącz
Tworzenie realizmu :wyłącz
Łagodna gradacja:wyłącz
Motionflow:standardowy , do filmów w 24p można ustawiać na opcję:True Cinema
Tryb Film :automatyczny
Gamma:0 lub :-1
Zaawansowane zwiększanie kontrastu:wyłącz
Dynamiczna kontrola LED: niski
Automatyczne ograniczenie jasności:wyłącz
Czystość bieli:wyłącz
Żywy kolor :wyłącz lub niski .
Uwydatnienie krawędzi :wyłącz
Uwydatnienie szczegółów: wyłącz
Naturalny odcień skóry:tak
Priorytet szybkości wyświetlania:włącz
Balans bieli : Gain Red , Gain Green , Gain Blue są trudne do ustawienia
Bias Red :0 Bias Green:0 Bias Blue :0

Życzę powodzenia . Wbrew pozorom , można samemu dojść pomału do całkiem przyzwoitego obrazu ,
i można z powodzeniem się obyć bez profesjonalnej kalibracji . Wymaga to jednak trochę cierpliwości
i chociażby kilku plansz testowych (mogą być z "wypalonej" płyty firmy Burosch)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
accu - bardzo dziękuję za pomoc! faktycznie Twoje propozycje z drobnymi modyfikacjami dają lepsze rezultaty niż moje błądzenie :) mam tylko pytanie, podałeś w ustawieniach "Wybór sceny - Kino" ja nie mam czegoś takiego jak "wybór sceny".... a w Trybie obrazu mam do wyboru tylko: Standardowy, żywy i własny....

SDman - tak jestem z Łodzi, co proponujesz zamiast Toyi? szukałem innej kablówki ale nie znalazłem nic ciekawego z taką ilością programów + mam u nich internet... przy tym tv który mam teraz dopiero zauważyłem, że te kanały HD chyba nie są takiej jakości jak HD u mojego kumpla na "n"....

pozdrawiam
 

Stef

New member
Witam uprzejmie ,

Proszę spróbować takich ustawień:
Wybór sceny : Kino
Tryb obrazu : Kino 1
Podświetlenie : od 4 do 6 .(zostawić korzystniejsze)Wyłącz czujnik światła w: Ustawienia>ustawienia systemowe>ECO>czujnik światła .
Kontrast: 80 lub 90
Jasność:50
Kolor(nasycenie):50
Odcień(hue):0
Temperatura barw: ciepłe 2
Ostrość:50
Redukcja zakłóceń :wyłącz
Redukcja zakłóceń MPEG:wyłącz
Redukcja zakłóceń punkt:wyłącz
Tworzenie realizmu :wyłącz
Łagodna gradacja:wyłącz
Motionflow:standardowy , do filmów w 24p można ustawiać na opcję:True Cinema
Tryb Film :automatyczny
Gamma:0 lub :-1
Zaawansowane zwiększanie kontrastu:wyłącz
Dynamiczna kontrola LED: niski
Automatyczne ograniczenie jasności:wyłącz
Czystość bieli:wyłącz
Żywy kolor :wyłącz lub niski .
Uwydatnienie krawędzi :wyłącz
Uwydatnienie szczegółów: wyłącz
Naturalny odcień skóry:tak
Priorytet szybkości wyświetlania:włącz
Balans bieli : Gain Red , Gain Green , Gain Blue są trudne do ustawienia
Bias Red :0 Bias Green:0 Bias Blue :0

Życzę powodzenia . Wbrew pozorom , można samemu dojść pomału do całkiem przyzwoitego obrazu ,
i można z powodzeniem się obyć bez profesjonalnej kalibracji . Wymaga to jednak trochę cierpliwości
i chociażby kilku plansz testowych (mogą być z "wypalonej" płyty firmy Burosch)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Naturalny odcień skóry:tak - niedostepny gdy Tworzenie realizmy: wyl
Priorytet szybkości wyświetlania:włącz - niedostepny w trybie Kino

Moze to kwestia wersji softu? Dla mnie powyzsze ustawienia sa za ciemne i za cieple.
 

accu

New member
Bez reklam
accu - bardzo dziękuję za pomoc! faktycznie Twoje propozycje z drobnymi modyfikacjami dają lepsze rezultaty niż moje błądzenie :) mam tylko pytanie, podałeś w ustawieniach "Wybór sceny - Kino" ja nie mam czegoś takiego jak "wybór sceny".... a w Trybie obrazu mam do wyboru tylko: Standardowy, żywy i własny....

SDman - tak jestem z Łodzi, co proponujesz zamiast Toyi? szukałem innej kablówki ale nie znalazłem nic ciekawego z taką ilością programów + mam u nich internet... przy tym tv który mam teraz dopiero zauważyłem, że te kanały HD chyba nie są takiej jakości jak HD u mojego kumpla na "n"....

pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Masz prawdopodobnie wybraną opcję ustawienie (Wybór sceny)->( Ogólna ) , dlatego opcjami w (Tryb obrazu)
są : (Żywy) , (Standardowy) i (Własny) .
Jest w sumie 14 dostępnych opcji (Tryb obrazu):
żywy , standardowy , własny , Kino 1 , Kino 2 , Sport , Gra-standard , Gra-orginalny , Grafika , zdjęcie-żywy , zdjęcie-standard , zdjęcie-orginalny , zdjęcie-własny, animacja.
Opcje na kolejnych stronach zmieniają się w zależności od wcześniejszego ustawienia (Wybór sceny).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , priorytet szybkości wyświetlania w trybie Kino jest wyłączony .
Stef , a może podałbyś swoje ustawienia parametrów obrazu , choć jestem
zwolennikiem indywidualnego ustawiania parametrów obrazu telewizora ,
z uwagi na preferencje , które preferuje dany użytkownik , oraz , że
matryca matrycy nierówna.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Stef

New member
Witam uprzejmie,

Tak , priorytet szybkości wyświetlania w trybie Kino jest wyłączony .
Stef , a może podałbyś swoje ustawienia parametrów obrazu , choć jestem
zwolennikiem indywidualnego ustawiania parametrów obrazu telewizora ,
z uwagi na preferencje , które preferuje dany użytkownik , oraz , że
matryca matrycy nierówna.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Ja tkwie na razie przy Kinowym, ze zmiana cieply2 na cieply1 i pare pomniejszych zmian, podam jutro. Co do ustawien podanych przez Ciebie, nie wiem czy to wazne, ale zauwazylem ze mam jeszcze wlaczony czujnik swiatla
I moze dlatego ciemny obraz mialem. Poza tym nie mam zadnych testowych plyt, wszystko raczej subiektywna percepcja.
 

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzięki ponownie accu :) znalazłem ten "wybór scen" :) co do czujnika światła - faktycznie duuuużo lepiej kiedy jest wyłączony

pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
dzięki ponownie accu :) znalazłem ten "wybór scen" :) co do czujnika światła - faktycznie duuuużo lepiej kiedy jest wyłączony

pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Proszę bardzo:| .
Wychodzę z założenia , że należy sobie pomagać . Ujmę to tak.->
Dziś ja Tobie , jutro Ty mnie i jest "gitara".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

venom200

Member
Ja mam hx850 i wyłączenie czujnika podstawa lepiej miec 2 profile na jasny i ciemny pokój .z włączonym czujnikiem obraz jakiś taki siny sie robil nie naturalny.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę bardzo:| .
Wychodzę z założenia , że należy sobie pomagać . Ujmę to tak.->
Dziś ja Tobie , jutro Ty mnie i jest "gitara".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

...ot madrego to i dobrze posluchac :)
Accu a jak kupujesz jakis tv w tym roku czy zostajesz przy swoim?
 

tedi111

New member
Witam noszę się z zamiarem kupna sony KDL-55W905 mam pytanie jak wygląda obraz i czy nie przycina się na ruchomych scenach i czy jest warty tej kasy (nie małej) miałem wcześniej samsunga 55f8000 i rozczarowałem się obraz był OK ale co jakiś czas przycinał się na ułamek sekundy na ruchomych scenach
 

tedi111

New member
a masz jakieś zacięcia obrazu a jak sprawdza się system motionflow i jak z kolorami zielony i inne w samsungu jak włączyłem system motion plus to obraz wyglądał jak teatr proszę o szczere opinie nie chcę się sparzyć po raz kolejny
 
Do góry