Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam,
całkowita racja, tylko mam pytanie znacie jakiś środek (lek) na wstrzymanie bardzo skuteczny, aby do przyszłego roku wytrzymać ?.
Miałem okazję i jakoś dziwnie się złożyło , że z niej nie skorzystałem na 46" Samsunga F8000 za 5790+
dodatki (ok. 700-900 zł bym odzyskał) w Saturnie i żałuje strasznie, że nie wziąłem .
Saturn daje możliwość zwrotu zakupionego towaru w sklepie do 14 dni.
Ale bym go przetestował !

Pozdr.


N zwrot towaru, ale towaru nie używanego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Saturn w Łodzi pozwala nawet na wyjęcie pilota z folii , więc można po testować.
TV można wyjąć z pudla i podłączyć. Takie otrzymałem informacje.
Pozdr.

Tak powinno byc wszedzie. Ale jak ktos ma chec na taki tv to lepiej przejsc sie do Sc i powiedziec ze np w saturnie kosztuje tyle i tyle i czy oni sa w stanie tez taka cene zaoferowac, a czasem jest tak ze nawet do ceny tej albo deko wiecej daja 5 letnia ich gwarancje, a nie ubezpieczyciela tak jak jest to w marketach. W Warszawie to dziala :)
 

Stef

New member
Ten telewizor odtwarza większość mkv wraz z napisami w txt z nośników po USB. Czy jest ta sama możliwość odtwarzania plików z NAS-a (CIFS/NFS)? Czy wspiera tylko i wyłącznie DLNA, czyli wymusza na mnie użycie np. PMS co oznacza niejednokrotnie stratę jakości?
 

Stef

New member
Filmy jeśli można tak nazwać ten luźny materiał są oryginalne, bo robione przeze mnie i nie wiem jaki to ma związek. Nie znając kompletnie tła sprawy moralizujesz, nie wnosząc tym samym nic do mojego pytania.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mialem na mysli filmy ze tak sie wyraze "normalne" a nie krecone np. kamera.... bo w wiekszosci wypadkow ludzie sie pytaja o takie rzeczy majac na maysli sciaganie filmow z netu wlasnie tych "normalnych".
 

SDman

Banned
Witam,
ustawiając podane ustawienia z tej strony
Sony W9 review - FlatpanelsHD
kolor czerwony na planszy testowej to jakaś porażka, ogólnie TV świeci całkiem nieźle,
ma problem ze skalowaniem SD moim zdaniem -nie wygląda to dobrze.
Kuchenka mam mentlik w glowie odnoszę wrażenie, że Samsung F8000 lepiej skalował i nie miał
takich problemów na testowym czerwonym,
Dźwięk też ma lepszy od W905 -ujdzie w tłoku .

Lecę pogapić się ponownie na Samsunga póki mam obrazy w głowie z Sonego.
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
I jak zrobione porownanie ?

Witam,
tak, byłem w Euro, Pan sprzedawca nawet próbował mi udowodnić (plansza
testowa od Sonego -słynna czerwień na czerwieni ), że Samsung wyłoży się na niej ale nie wziął pod uwagę, że ja już F8000 ustawiłem wg "Flatpanelshd+moje korekty" i cóż; pokazał kolor na kolorze.

Ogólnie, odczucie na planszach RGBYGBW , że Sony może jedynie na żółtym wygrywa (oczywiście skalibrowany) Całą resztę idealnie pokazuje Samsung .
Jak się to ma do obrazu -otóż też odnoszę wrażenie jakby Samsung grał , bardziej kontrastowo (jakby miał większe spektrum kolorów) Sony tak efektownie gra na podbitych kolorach -ale wtedy czegoś brakuje, coś nie pasuje, czegoś za dużo

I teraz najważniejsze UWAGA -materiały (SD,HD niezależnie od formatu) wyświetlane z USB
nie są dobrze skalowane ani w Sonym ani w Samsungu.

Telewizory nie osiągają 100% swoich parametrów !
Musi być dobry Blu (chociażby Samsung F6500) i kabelek HDMi.
To jest tajemnica "poliszynela" i to chyba wszystkich firm , czego nie rozumiem i nie tylko ja.

Czy da mi się doprowadzić np. w Saturnie do konfrontacji w identycznych warunkach i obok siebie
W905 vs F8000 tego nie wiem, ale wydając ok.8-9 tys.na TV powinna być taka możliwość.
Uważam, że jedynie taka konfrontacja jest w stanie pokazać wyższość jednego nad drugim , czy to minimalną, czy przez KO.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

brattanek

New member
Z Xbox'em działa idealnie. Symulacja 3D również niczego sobie. Brak lagów i GTA V wygląda genialnie :). Polecam ten TV, dobra cena w stosunku do jakości.
 

Deevs

New member
Witam,

Czy ktoś z użytkowników tego tv (w rozmiarze 55") wieszał go na ścianie i mógłby podzielić się informacją jaki uchwyt zastosował?
 

Deevs

New member
Dzięki za odpowiedź. Sam upatrzyłem sobie uchwyt vivanco mt6550, ale mam obawy czy przy deklarowanej w opisie min. odległości 3,2mm te wystające u dołu elementy obudowy tv nie 'wbiją' się w ścianę, zwłaszcza gdybym chciał pochylić tv.
 

brattanek

New member
Mam problem z aplikacja Youtube, chce się zalogować więc wchodzę na www.youtube.com/activate i wpisuje kod z TV, konto sie loguj i wszystko smiga. Wylacze aplikacje i dane nie sa zapamietane, musze sie ponownie logowac - czy aplikacja nie pamieta danych logowania?
 

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
od soboty jestem posiadaczem tego tv w wersji 55 cali, jezeli są tu posiadacze tego modelu w tej wersji to bardzo proszę o podanie waszych ustawień ( konfiguracji ) , jestem dosyć zielony w tym temacie a im bardziej kombinuję to mam wrażenie, że jest coraz gorzej.... telewizor współpracuje z dekoderem HD z kablówki Toya.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Witam,
od soboty jestem posiadaczem tego tv w wersji 55 cali, jezeli są tu posiadacze tego modelu w tej wersji to bardzo proszę o podanie waszych ustawień ( konfiguracji ) , jestem dosyć zielony w tym temacie a im bardziej kombinuję to mam wrażenie, że jest coraz gorzej.... telewizor współpracuje z dekoderem HD z kablówki Toya.
Pozdrawiam

Witam,
trochę potwierdzasz to co pisałem powyżej.
Po 2 godz. w salonie doszedłem do wniosku, że nie ma co kombinować, bo ustawienia zaproponowane
przez specjalistów są najlepsze -chociaż nie zachwycają.
View attachment 8329

I po co mamy płacić za wszystkie dopalacze, które trzeba wyłączyć -szok !

PS.
zmień kablówkę , w Łodzi to masakra nie do zaakceptowania.
Jak jesteś z Łodzi mogę pomóc, doradzić.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry