Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

To co dla jednego użytkownika jest "knotem" , dla drugiego być tak już nie musi i może on mieć , zgoła
odmienne zdanie .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak się składa kolego Accu , że akurat Ciebie na tym forum szanuje ponieważ starasz się być obiektywny w doractwie jak możesz najlepiej , nie wdajesz się w bezsensowne kłótnie ani przepychanki , a starasz się merytorycznie się wypowiadać . Niemniej jednak prawda dotycząca telewzorów LCD LED jest niesłychanie smutna . A mianowicie : jak ktos śledzi uważnie to co się na rynku telewizorów LCD LED dzieje to wie że : za sprawą recesji i kopotów finansowych większości firm z tej branży , tnie się koszty na czym się tylko da . Wprowadza się bełkot marketingowy jak Triluminos , motionflow XR 800 Hz co w przypadku LCD ma tyle z Herzami wspólnego co ja z operą :) itd . Obecne telewizory LCD są szmelcem nie telewizorem . Taka prawda . A wystarczyło by aby akurat jak mówimy o Sonym rozwijać już znaną technologię jak w serii Z5500 czyli panel WCG-CCFL oraz 10bitów lub jak w X4500 podświetlenie diodami RGB i mielibyśmy naprawde pogromce plazm . A tak jak widać że wszyscy się już wycofali z podświetlenia Full Led to jest to tylko koleny spadek jakościowy w segmencie telewizorów LCD LED . Teraz już nie te czasy że telewizor 46 calowy był WIELKI . Teraz norma to 55 cali wzwyż . A w takich przekątnych żaden telewizor LCD LED z krawędziowym podświetlaniem NIE MA PRAWA DAĆ RADY i co najgorsze NIE DAJE RADY. Ludzie co to za telewizor jak ma podświetlenie matrycy nierównomierne , jak połowa boiska do piłki jest jaśniejsza ,a połowa ciemniejsza . Jakoś dziwnym trafem większość prawdziwych testów na różnych forach dotyczy przekątnych max 46 cali . A dlaczego ano dlatego że większe szkoda testować .Taka to prawda ACCU i sam wiesz że napisałem szczerą prawde . Nie jestem związan z tą branżą ani nic z tego nie mam . Poprostu jestem prawdziwym HD MANIAKIEM i dla mnie telewizor który nie spełnia podstawowych kryteriów jak JEDNOLITA JASNOŚĆ MATRYCY to KNOT , a nie telewizor. Za czasów CRT jak by tak Sony Trinitron świecił że połowa ekranu jasna a połowa ciemna to światczyło by to o tym że taki telewizor na złom . A dzisiaj 21 wiek i ma to być normą ??? No nie róbmy sobie jaj z pogrzebu :) Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
za sprawą recesji i kopotów finansowych większości firm z tej branży , tnie się koszty na czym się tylko da . Wprowadza się bełkot marketingowy jak Triluminos , motionflow XR 800 Hz co w przypadku LCD ma tyle z Herzami wspólnego co ja z operą :)

Rozumiem że plazmy recesja ominęła to inna gałąź przemysłu :)
A może w plazmach jest prawdziwe 600Hz lub 3000Hz? :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Rozumiem że plazmy recesja ominęła to inna gałąź przemysłu :)
A może w plazmach jest prawdziwe 600Hz lub 3000Hz? :)

Bełkot również dotyczy plazm i tego nie przecze . Ale plazma jak ją zwał tak ją zwał ale broni się tym co w telewizorze najważniejsze , czyli jakością obrazu . Jak się popatrzy na ostatnie 5 lat to plazma się rozwija w wielu aspektach i poprawia jakość obrazu , a telewizory LED LCD się wyraźnie cofają w tej materii. Naciągając idiotów na pierdoły internetowe , cienkość obudów , mniejsze zurzycie prądu etc . Zapominając to do czego został stworzony telewizor . Za 3 lata w opisie LCD LED będzie obraz na ostatnim miejscu w opisach funkcji telewizora hahahha . Wszystko wymienią , net , kamera , aparat , a obraz aaa to przy okazjii . ŻENADA
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kolego dune2 , czytam tak Twoje posty i nie mogę zroumieć za bardzo Twoich rozterek . Miałem Soniaka Z5500 i powiem Ci tylko tyle , że nie szukaj sobie problemów i kup za 8000 zł plazme Panasa 65ST60E i masz z głowy . Sony Z5500 jest lepszy od tych nowych knotów LEDowych o klase albo i dwie . Długo szukałem jego następcy wśród telewizorów LCD LED i powiem Ci tylko tyle że musiałem się przesiąść na plazme bo ta zabija na śniadanie Z5500 , mam porównanie bo kumpel co mieszka niedaleko mnie kupił właśnie to Sony odemnie i czasami bywam u niego i jak kiedyś byłem zachwycony jak śmiga Z5500 tak teraz przy plaźmie to wogóle nie śmiga :) . Więc jak Twoim wzorcem jest Z5500 to zapomnij że coś kupisz z dzisiejszych telewizorów LCD LED co będzie wstanie temu soniakowi buty co najwyrzej czyścić . :) Kup plazme i założe się że podziękujesz mi na forum za to że Ci ją naraiłem . Będziesz zachycony jakością obrazu i nie będziesz miał dylematu czy ma kąty czy nie , czy ma czerń czy nie i wreszcie czy kolory są naturalne czy nie . Posłuchaj mnie i nie będziesz żłował . A co 65 cali to nie 55 , a cena SONIAKA W900 knota zresztą niesamowitego bo miałem okazje tym się pobawić , niesamowicie przeszacowana . Jak już masz kupować LCD to kup tak jak Lolek HX955 bo są co prawda powystawowe za 9999 zł do kupienia albo HX920 za 8299 zł . Ale SONY obecnych modeli W9 czy W8 sobie daruj bo do Z-ki to nie ta liga . Pozdrawiam
POTWIERDZAM.
Miałem 52Z5500 i to był telewiozr!
Tam jeszcze była jakość. I też jak szukałem następcy to miałem ciężko, oj ciężko. Wszystko co oglądałem to było dno. W szranki mógł wtedy stawać tylko HX 900-920 ale cenę miał kosmiczną.
I kupiłem, wtedy jeszcze pełen obaw 55VT30. I ten kierunek mogę każdemu polecić z czystym sumieniem. To nie krok do przodu w jakości obrazu, tylko ogromny skok.
 

tdx

New member
Bez reklam
Bełkot również dotyczy plazm i tego nie przecze . Ale plazma jak ją zwał tak ją zwał ale broni się tym co w telewizorze najważniejsze , czyli jakością obrazu . Jak się popatrzy na ostatnie 5 lat to plazma się rozwija w wielu aspektach i poprawia jakość obrazu , a telewizory LED LCD się wyraźnie cofają w tej materii. Naciągając idiotów na pierdoły internetowe , cienkość obudów , mniejsze zurzycie prądu etc . Zapominając to do czego został stworzony telewizor . Za 3 lata w opisie LCD LED będzie obraz na ostatnim miejscu w opisach funkcji telewizora hahahha . Wszystko wymienią , net , kamera , aparat , a obraz aaa to przy okazjii . ŻENADA

Nie przeczę że dobre plazmy są dobre a one wcale tanie nie są :) (miałem 42pv80 i 55vt30)
Ale to że się plazma rozwija to chyba już bardziej Twoje życzenia a nie rzeczywistość.
Już nawet nie chodzi o procentowy udział w rynku ostatnio jak sprawdzałem było to ok 3%



panasonic zapowiedział że to ostatnia generacja paneli, a samsung na ten rok ma tylko 5 modeli plazm z czego tylko 1 model godny uwagi...

Jeśli piszemy o jakości dla mnie równie ważna jest płynność: zobacz proszę jak wygląda scroll obrazu np na PS51F5xx i porównaj ją z 50Hz ledem np 42F5000 (żebyśmy zachowali tę samą klasę produktów) i zobaczysz co będzie lepiej wyświetlało obraz :)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie przeczę że dobre plazmy są dobre a one wcale tanie nie są :) (miałem 42pv80 i 55vt30)
Ale to że się plazma rozwija to chyba już bardziej Twoje życzenia a nie rzeczywistość.
Już nawet nie chodzi o procentowy udział w rynku ostatnio jak sprawdzałem było to ok 5%, panasonic zapowiedział że to ostatnia generacja paneli, a samsung na ten rok ma tylko 5 modeli plazm z czego tylko 1 model godny uwagi...

Jeśli piszemy o jakości dla mnie równie ważna jest płynność: zobacz proszę jak wygląda scroll obrazu np na PS51F5xx i porównaj ją z 50Hz ledem np 42F5000 (żebyśmy zachowali tę samą klasę produktów) i zobaczysz co będzie lepiej wyświetlało obraz :)

Mnie nie interesuje miernota tak samo jak dune2 skoro bierze tego Soniaka pod uwagę . Mam wrażenie że Ty się tylko po to wypowiadasz żeby sie wogóle wypowiadać . Zakończe moje wypowiedzi tym : Biorę topową plazme jaką jest 65VT60E i nie ma w tej klasie cenowej ani droższej ani jednego telewizora lCD LED co może się zbliżyć do jej jakości obrazu choćby w 40 % to są fakty . To że Twoje spostrzeżenia dotyczące rynku tv , który to mówi że koniec plazm na rzecz LCD to nic nie zmienia w kwestii jakości obrazu . Zacytuje : '' Trzymajcie się kupy , kupy nic nie ruszy 2 miliony much nie może się mylić '' To że plazma się sprzedaje gorzej w ogólnym segmencie to prawda . Ale te 5% to właśnie HD Maniacy co mają pojęcie co dobre . A reszta to kmioty i pospólstwo dla którego głównym kryterium poza wszystkim jest zapewne POBÓR PRĄDU , a w tym plazma przegrywa bez dwóch zdań . A pozatym kończąc do dialogu jak coś zapraszam dune2 bo do niego kierowałem moje słowa . Przepychanka w celu udowodnienia co lepsze LCD LED czy Plazma nie ma sensu . Ci co mają pojęcie o obrazie i tak wiedzą co o tym myśleć . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mam wrażenie że Ty się tylko po to wypowiadasz żeby sie wogóle wypowiadać.
Serio? zobacz o czym jest ten topic na pewno Ty wypowiadasz sie na temat :)

Ale te 5% to właśnie HD Maniacy co mają pojęcie co dobre . A reszta to kmioty i pospólstwo dla którego głównym kryterium poza wszystkim jest zapewne POBÓR PRĄDU
Sugeruje wziąć coś na uspokojenie.

Przepychanka w celu udowodnienia co lepsze LCD LED czy Plazma nie ma sensu .

Nigdzie nie napisałem że led jest lepsze tylko za bardzo ponosi Cię fantazja.
Zobacz co napisałem czy może w punktach Ci streścić żeby łatwiej Ci było się odnieść?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Serio? zobacz o czym jest ten topic na pewno Ty wypowiadasz sie na temat :)


Sugeruje wziąć coś na uspokojenie.



Nigdzie nie napisałem że led jest lepsze tylko za bardzo ponosi Cię fantazja.
Zobacz co napisałem czy może w punktach Ci streścić żeby łatwiej Ci było się odnieść?

Kolego tdx z całym szacunkiem dla Ciebie po pierwsze nie zamierzam się kłocić bo to bez sensu . Ale jak napisałem , mój post się odnosi do gościa dune2 a nie nikogo innego . Jak będziemy te pierdoły roztrząsać które poruszyłeś to zamiast pomocy dla gościa wyjdzie kłótnia , a to jest bez celowe. Pytanie było proste : '' Co zamiast LCD SONY KDL 52Z5500 . Odpowiadam równie prosto : Napewno nie LED LCD SONY W900 który może Z-ce obudowe czyścić . Więc tylko Plazma Panasonica serii od ST w góre . A jak się uprze na LCD LED tylko HX955 lub HX920 . Koniec wypowiedzi . Pozdrawiam
 

-aldi-

New member
Tak skrajne posty jak powyższy również są potrzebne, nawet jeśli wygłaszane w nich poglądy nie są zbyt popularne. Sam też mam skrajne, ale w nieco innym kierunku, więc dla mnie 52Z5500 w porównaniu np. do 55W8, a nawet 55W9, to stary szmelc.

Zajrzałem dzisiaj do rtv euro agd. Cena modelu 55W805A to 5.999 PLN (!), a modelu 55W905A - 9.889 PLN. A więc różnica to ponad 3 tysiaki. W sumie kupno W8 mógłbym rozważać, ale jeśli prawdą jest, że nowe soniaki nie odtwarzają plików mkv to dla mnie niestety dyskwalifikacja.
 

tdx

New member
Bez reklam
Odtwarzają ale mają wszystkie choroby wielu dziecięcego w końcu to 1st year Sonego w NTFS i MKV więc trochę wody upłynie zanim będzie to dobrze działać :)
 

osama88

New member
heja nie mogę nic znaleźć o napisach PL przez usb.Podłaczam twardziela ,odpalam film i zamiast napisów są ???????? . Każda linijka to same ????.Napisy srt lub txt ,te same nazwy co plik z filmem i nic nie działa. Podłączone pod blu ray lub dekoder normalnie sa odtwarzane .W opcjach wybrane Pl tez jest wiec nie wiem co nie tak może być. Macie jakieś pomysły?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze jest opcja sprzedac soniaka i kupic samsunga.... lub kupic tanszy model sonego, a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na oryginalne filmy...
 

Sebek74

New member
Tak sobie czytam co tu piszecie o tym modelu i postanowiłem przetestować go trochę w warunkach sklepowych. Zasadniczo to więcej czasu spędziłem przy 46" niż przy 55". Podzielę się kilkoma uwaga, chętnie nawiążę dyskusję.

Po odesłaniu do sklepu Philipsa 8008s zaczynam rozglądać się za czymś innym. Nie wiem czy nie polegnę o nie skończę z plazmą VT60 jednakże świadom wad plazm szukam LED'a z równomiernym podświetleniem, co zaczyna powoli wyglądać jak szukanie grala :( Ale do rzeczy.
Testowałem z planszami testowymi i materiałami MKV/AVI. Wprawdzie nie miałem całych filmów MKV, ale fragmenty (Avatar SBS, Tron SBS, Matrix, Oblivion i jeszcze parę innych) 905 odtwarzał bezproblemowo. Piszecie, że nie działa coś z MKV, być może - ale ja tego nie potwierdzam. Napisy srt i txt łapie bez problemu, te na obrazie 3D też wstawia prawidłowo. Polskie litery po ustawieniu strony 1250 działają bez zarzutu. Gra AC3 i DTS.
Co do kolorów to sie nie wypowiadam, są problemy z oddaniem wszystkich odcieni zielonego (z planszy testowej) ale po regulacji daje radę.
Przede wszystkim jeśli chodzi o wspomagania motion. Rewelacja na ustawieniu standard. Jest wystarczająco płynnie i nie ma teatrzyku jak na Philu, tu byłem pozytywnie zaskoczony. Menu działa szybko i sprawnie, jest przejrzyste. Tu wypada takze lepiej od Philipsa. Czerń - w warunkach sklepowych ciężko ocenić, natomiast zdecydowanie widać różnice pomiędzy 905 a 805 z IPSem. Kąty chyba nie są nagorsze, mi to nie przeszkadza.. ale czy ktoś zauważył że (w szczególności w modelu 46" ale w 55" też) boki są zaciemnione? - tak jakby ktoś podświetlał czarnymi latarkami? W 805 nie zauważyłem tego problemu. Widać to na białeym tle, na szarym i czerwonym też i widać to bardzo mocno. W zdjęciach na teście spider'a też to jet zauważalne, chociaż w tym egzemplarzach które ja widziałem (a w sumie 3) jest na żywo jeszcze gorzej. Czemu nikt o tym nie pisze?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja, nawet idąc do sklepu po zakup telewizora, nie byłem zdecydowany na 100%- czy 55W805, czy już szarpnąć się i wziąć 55W905. Być może gdyby dalej aktualna była ta oferta z Xperią Z, to pewnie zdecydowałbym się na droższy model. A tak, wygrał zdrowy rozsądek :)
Choć fakt, czerń bez wątpienia wyraźnie lepsza w W905.

To, co jednak mi się mocno rzuciło w oczy (choć zaznaczam tak jak kolega wyżej- w warunkach sklepowych), to spora różnica w jakości obrazu między 46W905 a 55W905 (na korzyść tego pierwszego). Dziwne, w W805 takich różnic nie spostrzegłem.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nagrody EISA 2013-2014 rozdane.

Telewizor firmy Sony Bravia KDL-55W905A telewizorem europejskim roku 2013-2014 . Brawo !;-)

Telewizor kina domowego : Panasonic Viera TX-P60ZT60 .
Telewizor "Smart" : Samsung UE55F8000 .
Telewizor Ultra HD : Philips 65PFL9708 .
Telewizor "Design" : LG 55EA980V >


Inne przyznane nagrody:

Nagrody EISA 2013 - 2014 rozdane - Newsy sprztowe

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pebe86

Member
Bez reklam
A Kiki jeszcze niedawno wklejał jakiś test tego telewizora, twierdząc że dostał najniższą ocenę w historii- notabene taką samą jak tak zachwalany przez niego bodajże Philips 6008...

W każdym razie dzięki za informację
 

accu

New member
Bez reklam
A Kiki jeszcze niedawno wklejał jakiś test tego telewizora, twierdząc że dostał najniższą ocenę w historii- notabene taką samą jak tak zachwalany przez niego bodajże Philips 6008...

W każdym razie dzięki za informację

Witam uprzejmie,

Też ten fakt pamiętam doskonale;-) , był to wklejony test z amerykańskiego CNET .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry