Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Teraz mam końcówkę 430, a na stronie Sony brak info:lol:

Witam uprzejmie,

Widocznie firma Sony wydała nowy soft .
Za kilka dni (lub kilkanaście) będzie wiadomo co nowego wprowadza . Tylko serwis ma na
bieżąco informację co wprowadza soft w dniu jego wydania , użytkownik ma z "poślizgiem".

Ja dla zasady mam wyłączoną opcję automatycznej aktualizacji oprogramowania . Dopiero jak wiem "co i jak"
podejmuję decyzję o ewentualnej opcji aktualizowania softu .
Zasada jest jedna . Jak coś dobrze funkcjonuje to się nie wprowadza żadnych korekt .

Od 17 czerwca 2014 r. kupując drogą internetową tj. na odległość w sieci sklepów Media Markt można
zwrócić zakupiony telewizor i nie tylko , w terminie do 30 dni
od dnia wydania towaru , składając oświadczenie na piśmie bez podania przyczyn , czyli kupujący może odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odległość bez podania przyczyn.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Teraz mam końcówkę 430, a na stronie Sony brak info:lol:

Witam uprzejmie,

Jest informacja dotycząca tej wersji oprogramowania tj . PGK.4.430EUA z dnia 23/06/2014.
Poprawia wydajność aplikacji sieciowych i funkcji przy użyciu CAM.
(Improves the performance of Network Applications and the function when using CAM)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

maziboss

New member
Witam uprzejmie,

Jest informacja dotycząca tej wersji oprogramowania tj . PGK.4.430EUA z dnia 23/06/2014.
Poprawia wydajność aplikacji sieciowych i funkcji przy użyciu CAM.
(Improves the performance of Network Applications and the function when using CAM)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Szkoda, że nie zaktualizują aplikacji takich jak iPLA, TVN Player itd... Totalna porażka.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony wydała 9 lipca 2014 r . ważną aktualizację oprogramowania układowego dla
telewizorów Ultra HD , które weszły na rynek w 2014 r . (wszystkie serie z końcówką B )Dzięki
niej telewizory te mają podwójny tuner:neutral: . Telewizory te mają drugie złącze satelitarne (gniazdo do anteny satelitarnej) z oznaczeniem "SUB", które znajduje się z tyłu telewizora (po prawej)przy wejściu RF oraz złączu anteny satelitarnej z oznaczeniem "MAIN"(Główne) i będzie mogło być w pełni wykorzystane po wykonaniu aktualizacji oprogramowania układowego z dnia 9 lipca 2014 r .
Jest jeszcze gniazdo Common Interface+ do modułu CAM z kartą Smart , dzięki któremu powinno również być możliwe nagrywanie programu jednego , a oglądanie drugiego programu.

Sony ĺbner nu for twin-tuner i nye 4K-skćrme - FlatpanelsDK


Jaka szkoda , że seria W905A z 2013 r.nie otrzymała takiej aktualizacji oprogramowania układowego .
Można by było jednocześnie nagrywać i oglądać inny program.( no , ale nie ma drugiego złącza satelitarnego)Jest jednak gniazdo Common Interface + do modułu CAM z kartą Smart.

Telewizor Philips 48PFS8109/12 ma dwa wejścia Common Interface + , przygotowane do dwóch modułów
CAM z kartami Smart .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony wydała 9 lipca 2014 r . wydała ważną aktualizację oprogramowania układowego dla
telewizorów Ultra HD , które weszły na rynek w 2014 r . (wszystkie serie z końcówką B )Dzięki
niej telewizory te mają podwójny tuner:neutral: .

Sony ĺbner nu for twin-tuner i nye 4K-skćrme - FlatpanelsDK


Jaka szkoda , że seria W905A z 2013 r.nie otrzymała takiej aktualizacji oprogramowania układowego .
Można by było jednocześnie nagrywać i oglądać inny program.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

niech jeszcze wydadza taka aktualizacje dla tegorocznych w8 i bede z niego w peli zadowolony jak go nabede:krol:
 

andrju75

New member
Witam.Wyszło nowe oprogramowanie do serii W905A o nr PKG4.440EUA ,ale to co poprawia z tego co znalazłem to:wydajność i stabilność funkcji internetowych,stabilność odtwarzania dźwięku z odtwarzacza ™ Blu-ray Disc przy użyciu connection.Improves HDMI funkcji logowania dla usługi telefonicznej ® internetowej Skype oraz
poprawia stabilność dublowanie funkcji ekranu.
PS.Chyba raczej nie doczekamy się aktualizacji oprogramowania układowego!Wielka szkoda.Pozdrawiam.
 

gwolenski

New member
Witam.Wyszło nowe oprogramowanie do serii W905A o nr PKG4.440EUA ,ale to co poprawia z tego co znalazłem to:wydajność i stabilność funkcji internetowych,stabilność odtwarzania dźwięku z odtwarzacza ™ Blu-ray Disc przy użyciu connection.Improves HDMI funkcji logowania dla usługi telefonicznej Ÿ internetowej Skype oraz
poprawia stabilność dublowanie funkcji ekranu.
PS.Chyba raczej nie doczekamy się aktualizacji oprogramowania układowego!Wielka szkoda.Pozdrawiam.

Witajcie, zainstalowałem dwa dni temu oprogramowanie o którym kolega wspomniał do modelu W805A, okazało się że niestety po tej aktualizacji przestały działać funkcję na pilocie: HOME oraz Ustawienia, przywrócenie ustawień fabrycznych niestety nie pomogło, dzwoniłem do SONY na infolinie, Pani powiedziała mi że nie mieli takich problemów. Dzisiaj zauważyłem że jak odłączę TV od dekodera NCPLUS (kabel HDMI) to funkcja HOME i ustawień działa. O co kaman ? Dodam że przed aktualizacją było wszystko OK.
 

Sebek74

New member
Witam.Wyszło nowe oprogramowanie do serii W905A o nr PKG4.440EUA ,ale to co poprawia z tego co znalazłem to:wydajność i stabilność funkcji internetowych,stabilność odtwarzania dźwięku z odtwarzacza ™ Blu-ray Disc przy użyciu connection.Improves HDMI funkcji logowania dla usługi telefonicznej ® internetowej Skype oraz
poprawia stabilność dublowanie funkcji ekranu.
PS.Chyba raczej nie doczekamy się aktualizacji oprogramowania układowego!Wielka szkoda.Pozdrawiam.

Na witrynie Sony wciąż widnieje do pobrania PKG4.430EUA. TV sam Ci zaktualizował na 440kę, czy cofnęli wersję na witrynie z powodu problemów?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Jest od dzisiaj komunikat : pliki i oprogramowanie do pobrania .


Należy moim skromnym zdaniem odczekać "chwilę" . Za kilka dni (lub kilkanaście)pojawi się komunikat
co zmienia nowa wersja oprogramowania i data jej wydania . Dopiero wtedy można ewentualnie
zaktualizować oprogramowanie , gdy telewizor sprawnie funkcjonuje. Wybór zawsze ma świadomy użytkownik i funkcję : Automat. pobieranie oprogram.-- ma ustawioną na opcji : Wył.
Jest przecież dostępna funkcja dla użytkownika : Aktualizacja oprogramowania -- dostępna w każdej
chwili w : Ustawienia>Wsparcie dla produktu i wybieramy ją wśród kilku dostępnych funkcji jak :
Informacja o systemie
Automatyczne pobieranie oprogr.
Czas pobierania oprogr.
Aktualizacja oprogramowania
Prześlij dziennik historii zdarzeń
Licencje open source

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

gwolenski

New member
Sebek74- wyświetlił mi się komunikat na TV, że do pobrania jest nowa wersja oprogramowania, zatwierdziłem i mam problem teraz, bo nie mogę się cofnąć do poprzedniej wersji. Czekam teraz na serwis, co mi powiedzą.
 

accu

New member
Bez reklam
Sebek74- wyświetlił mi się komunikat na TV, że do pobrania jest nowa wersja oprogramowania, zatwierdziłem i mam problem teraz, bo nie mogę się cofnąć do poprzedniej wersji. Czekam teraz na serwis, co mi powiedzą.

Witam uprzejmie,

Masz szybkie połączenie z Internetem . Ja na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz zaktualizować
oprogramowanie . Bezpieczniej jest to zrobić na połączeniu przewodowym , ale jak masz "pewne"
połączenie bezprzewodowe to też na nim można to wykonać .
Telewizor musi być połączony z Internetem , podczas procesu aktualizacji oprogramowania kilkukrotnie
się włączy i wyłączy dioda podświetlenia LED .(jest to prawidłowy objaw)
Przerabiałem to w czerwcu , kiedy sam aktualizowałem . Ja mam diodę podświetlenia LED włączoną(tryb-Autoregulacja jasności) . Menu w Twoim telewizorze powinno być zbliżone do menu
mojego telewizora serii W905A.
Aktualizacja oprogramowania.---po kliknięciu powinien ukazać się komunikat : Czy chcesz rozpocząć pobieranie oprogramowania? W dwóch okienkach pojawią się napisy : Tak i Nie .
Wybierasz : Tak (podświetlone) i proces aktualizacji się rozpocznie.
Natomiast nie wiem , co Tobie Twój telewizor wyświetli , czy masz bieżącą wersję(Nie znaleziono nowszej wersji oprogramowania telewizora) , czy uzna , że nie
i proces pobierania i instalowania najnowszego oprogramowania się rozpocznie .

Nie można również wykluczyć jakiegoś błędu , który "wkradł" się do najnowszej wersji oprogramowania
telewizora . To się również zdarza .
Ja się nigdy nie spieszę z aktualizacją oprogramowania , jeżeli telewizor dobrze funkcjonuje i dopiero
jeżeli nowa wersja oprogramowania coś konkretnie usprawnia , a użytkownicy nie zgłaszają problemów , wtedy aktualizuję oprogramowanie telewizora .



Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Na witrynie Sony wciąż widnieje do pobrania PKG4.430EUA. TV sam Ci zaktualizował na 440kę, czy cofnęli wersję na witrynie z powodu problemów?


Witam.TV po włączeniu z pilota poinformował mnie ,że jest do pobrania najnowszy Software Update PKG4.440EUA z zapytaniem czy zaktualizować teraz czy później.Zapodałem żeby zaktualizował do tej najnowszej wersji(wiem-trochę zrobiłem to pochopnie,ale założyłem,że nic się nie spartoli).Na razie nie zauważyłem, żeby wystąpiły jakieś problemy na moim W905A.Wszystko jest OK.Pozdrawiam.
 

Kamilos321

New member
Witam, ja natomiast po ostatniej aktualizacji mam wrażenie, ze wygaszenie strefowe działa jakby trochę gorzej, możliwe to w ogóle ? Wcześniej na czarnym tle jak machałem kursorem myszki to była dość lekka jaśniejsza smuga, teraz rzuca się w oczy jak cholera. Ustawień nie zmieniałem.. nie wiem co to.

Ps. Accu, możesz podać nr. strony albo podać tutaj jakie masz obecnie ustawienia w swoim w905 do oglądania filmów w nocy ? Z góry dzięki.
 

Sebek74

New member
Potwierdzam jest update na witrynie Sony do 440EUA.
Pytanie do forumowiczów: czy ktoś próbował wgranie starszego softu przez USB poprzez oszukanie numeru wersji (zmiana nazwy pliku etc)?
Boję się aktualizować po tym co piszecie, ale korci mnie czy rozwiązali problem "nieobsługiwana zawartość" z MKV przy kodeku H264 przy HP@5.0.

btw. też tak macie że Wam pokazuje niewłaściwą ilość stron w wątku? Mam często o kilka więcej ale przerzuca zawsze na ostatnią.
 

andrju75

New member
Witam.Pojawiło się nowe oprogramowanie do serii W905A o nr PKG4.451EUA ,ale co zostało poprawione albo zwalone,tego to najstarsi górale nie wiedzą?Praktycznie brak informacji o tym sofcie.
Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Pojawiło się nowe oprogramowanie do serii W905A o nr PKG4.451EUA ,ale co zostało poprawione albo zwalone,tego to najstarsi górale nie wiedzą?Praktycznie brak informacji o tym sofcie.
Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,

Po co się spieszyć z wgrywaniem automatycznym nowego softu . Poczekać spokojnie kilka do kilkunastu dni .
Wtedy pojawi się na stronie firmy Sony , w pomocy danego modelu telewizora komunikat , co aktualizacja
nowa wnosi i dopiero wtedy ewentualnie , gdy jest jakaś konkretna zmiana , a użytkownicy piszą , że warto , to wówczas zaktualizować. Przecież to można wykonać w każdym czasie . Pisałem już na temat , czy potrzeba uaktualniać istniejące oprogramowanie telewizora ,
jeżeli wszystko sprawnie funkcjonuje .
Najstarsi górale wiedzą , że nie trzeba :|.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Na stronie firmy Sony pojawiła się informacja co aktualizacja oprogramowania PGK4.451EUA wprowadza.
1. Improves the Skype login on your TV .
2. Improves the recording functionality ( including the twin tuner recording function ).
Data wydania : 14/07/2014

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czyli można nagrywać jeden program i jednocześnie oglądać inny ?

Witam uprzejmie ,

Ja myślę tak , programy telewizji naziemnej , które są niekodowane , to będzie można jeden program
nagrywać a drugi oglądać .
Natomiast co programów telewizji kablowej to raczej nie , chyba że programy są niekodowane.
Jeżeli są zakodowane , to będzie nadal można nagrywać i oglądać tylko jeden ten sam program .
Telewizor ma wejście na jeden moduł CAM z kartą Smart , który jest jedno-strumieniowy .
Być może jednak o ile operator kablowy dostarcza moduł CAM z kartą Smart co najmniej dwustrumieniowy (ale w Polsce to wątpię-jest o wiele droższy-znam moduł Conax Smit Pro 8k CAM)to
wtedy może jest to możliwe . Trzeba zasięgnąć jednak wiedzy takiej u danego operatora kablowego .
Telewizor Philips 48PFS8109/12 będzie miał dwa wejścia na dwa moduły CAM z kartą Smart.
Ja pytałem u swojego operatora kablowego , odpowiedział mnie że mogę jednocześnie nagrywać
jeden program zakodowany a drugi program zakodowany oglądać , gdy będę posiadał dwa moduły
CAM z dwiema kartami Smart (o równych uprawnieniach-czyli dwa abonamenty wykupione na programy zakodowane). Czyli na dzień dzisiejszy nawet mając telewizor Philips 48PFS8109/12 to
dla mnie żaden interes . Może w niedalekiej przyszłości coś w tej materii się zmieni i sytuacja
ulegnie zmianie . Trzeba mieć taką nadzieję . Na dzień dzisiejszy lepsze wyjście dla tych co chcą
nagrywać program zakodowany i zarazem oglądać inny program zakodowany to zewnętrzny dekoder .

Jest to jednak moje , skromne subiektywne zdanie .
Ja mam moduł CAM z kartą Smart firmy Smit systemu Conax(ale ten tani jedno-strumieniowy).
Mogę niestety tylko nagrywać i oglądać ten sam program zakodowany . Sam moduł działa dobrze .

Zachodnia strona budynku w którym mieszkam , nie pozwala mnie na zainstalowanie telewizji satelitarnej , musiałbym zastosować długi wysięgnik na talerz anteny .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry