Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

baciarek

New member
W905 ma XR800 i 50W829 ma XR800 sądzę więc, że matryca 200Hz dużo tych plusów nie wnosi jeśli chodzi o płynność i zwykły user tego nie zauważy. Natomiast wnosi parę minusów jak kiepski balans kolorów trudniejszy do skalibrowania od W829. Obie matryce to lustra. Jeśli nawet W829 jest półmat to moim zdaniem jest lepsza niż lustro. Jedyna znacząca różnica na + W905 jest locall dimming i tu się zgadzam, że pomaga w uzyskaniu lepszej czerni. Jednak czy jest warte to mniejszej przekątnej za dużo wyższą cenę ? Dziś pewnie wybrałbym 50-55W829b
 

marko103xx

New member
W mojej ocenie w905 i w829 nie biorę pod uwagę wielkości tv, tylko jakość
obrazu. Moim skromnym zdaniem matryce mające natywne 200Hz są o wiele lepsze od 100Hz i są stosowane w najwyższych modelach bez względu na producenta, a sztuczki reklamowe producentów i wyścig na Hz to tylko marketing i tak naprawdę nie odzwierciedla lepszej czy gorszej płynności obrazu. Co do kolorów to każdy tv można skalibrować jeden lepiej inny gorzej,a Triluminos daje możliwość rozszerzenia palety barw, czego w w829 brak.
W sklepach można jeszcze spotkać obydwa modele, nawet stojące obok siebie i łatwo dostrzec różnice ,wiec najlepiej zdecydować samemu.
 
Ostatnia edycja:

Kamilos321

New member
w905 gniecie na starcie w829, czerń to dwa różne światy, fakt w905 wymaga kalibracji, ale po znalezieniu idealnych (dla siebie ustawień) można spokojnie przeczekać na nim okres aż oledy beda za +/- 4tys :D
 

makol58

New member
Witam.
Zakupiłem w poniedziałek ten telewizor, ale okazało się (tryb serwisowy), że opchnęli mi sprzęt powystawowy. Telewizor bez zarzutu, jednak czy powinienem się martwić ponad 2800 godzinami na liczniku przez rok użytkowania? Pozdrawiam
 

baciarek

New member
Wg. mnie powinni Ciebie o tym poinformować, wtedy mógłbyś się bić o lepszą cenę. Jak dla mnie to średnio uczciwe.

Co do tego czy masz się czym martwić ? :
- z jednej strony nie, ponieważ już masz przebieg tego tv około rok działania licząc 8 godzin dziennie. A ty dalej masz 2 lata gwarancji. Jeśli ma się zepsuć to masz większą szansę właśnie na trafienie awarii w trakcie twoich 2 lat gwarancyjnych. A tv lubią się psuć właśnie po okresie 2 lat gwarancji.

- z drugiej strony tak, bo nie masz jednak pewności czy tv nie zepsuje się za 2,5 roku. Chyba, że masz 5 lat gwarancji - to spoko.
 

bojeq

New member
Witam.
Zakupiłem w poniedziałek ten telewizor, ale okazało się (tryb serwisowy), że opchnęli mi sprzęt powystawowy. Telewizor bez zarzutu, jednak czy powinienem się martwić ponad 2800 godzinami na liczniku przez rok użytkowania? Pozdrawiam

Jak masz możliwość to walcz o inny egzemplarz - masz podstawy. Albo o obniżenie ceny. Za różnicę dokup gw. do 5 lat.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Zakupiłem w poniedziałek ten telewizor, ale okazało się (tryb serwisowy), że opchnęli mi sprzęt powystawowy. Telewizor bez zarzutu, jednak czy powinienem się martwić ponad 2800 godzinami na liczniku przez rok użytkowania? Pozdrawiam

Dokladnie, walcz o nizsza cene, a jesli cos beda krecic to postrasz ich sadem. Powinni Cie poinformowac ze jest to z wystawy tv a nie prosto od producenta. Jesli o tym nie mowili to swiadomie wprowadzili w blad. To sklep stacjonarny czy internetowy?
 

janosikowy

New member
Przecież masz 14 dni na sprawdzenie telewizora w tym czasie możesz go oddać i odstąpić od umowy kredytu. Ja tak zostałem poinformowany w sklepie MM przy zakupie tego samego tv. Pozdrawiam.
 

ataman76

New member
Oglądałem dziś ten tv w RTV EURO i na tle innych, wszelkich firm, prezentował sie najsłabiej, najgorsze nasycewnie barw i słaba jasność. Czyżby to celowo, bo nikomu już nie zależało na sprzedaży może ostatniej sztuki ? A przecież słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego tv jeśli chodzi o jakość obrazu ?
Może ktoś potwierdzić że barwy sa naturalne i dobrze wysycone, a płynność i ostrość w scenach dynamicznych dobra ?
 

accu

New member
Bez reklam
Oglądałem dziś ten tv w RTV EURO i na tle innych, wszelkich firm, prezentował sie najsłabiej, najgorsze nasycewnie barw i słaba jasność. Czyżby to celowo, bo nikomu już nie zależało na sprzedaży może ostatniej sztuki ? A przecież słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego tv jeśli chodzi o jakość obrazu ?
Może ktoś potwierdzić że barwy sa naturalne i dobrze wysycone, a płynność i ostrość w scenach dynamicznych dobra ?

Witam uprzejmie,

Nawet nie zadałeś sobie minimum trudu , aby dojść przyczyny stanu tak kiepskich ustawień .
Po prostu trzeba było zapytać pracownika obsługującego dział wideo w sklepie , czy telewizor
jest może w Ustawieniach systemowych w opcji Eco , ustawiony jest w opcji Oszczędzanie energii
na : Intensywne czy na Wyłączone . Zapytałbym również czy w opcji Eco , czujnik światła jest włączony , czy wyłączony.
Poprosiłbym o pilota zdalnego sterowania telewizorem , lub aby pracownik sam sprawdził poszczególne
ustawienia telewizora. I wszystko by było wiadome:neutral: .
Oprócz tego jest bardzo dużo wpisów użytkowników na temat tego modelu w wielu wątkach , tylko trzeba trochę dobrych
chęci , aby się z nimi zapoznać.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nawet nie zadałeś sobie minimum trudu , aby dojść przyczyny stanu tak kiepskich ustawień .
Po prostu trzeba było zapytać pracownika obsługującego dział wideo w sklepie , czy telewizor
jest może w Ustawieniach systemowych w opcji Eco , ustawiony jest w opcji Oszczędzanie energii
na : Intensywne czy na Wyłączone . Zapytałbym również czy w opcji Eco , czujnik światła jest włączony , czy wyłączony.
Poprosiłbym o pilota zdalnego sterowania telewizorem , lub aby pracownik sam sprawdził poszczególne
ustawienia telewizora. I wszystko by było wiadome:neutral: .
Oprócz tego jest wpisów użytkowników tego modelu w wielu wątkach , tylko trzeba trochę dobrych
chęci , aby się z nimi zapoznać.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Hej Kolego wlasnie najbardziej mi sie takie oceny podobaja jak Kolega Atman tutaj napisal - sa super... Troche trudu trzeba sobie zrobic i czlowiek by wiedzial cos wiecej na temat tego tv czy innych, czy porownac juz po ustwieniach z innymi tv.. Ciekawy jestem jakby ocena wygladala w ten sposob np amplitunerow, kolumn itp tez mogloby byc to ciekawe doswiadczenie..
 

bojeq

New member
Oglądałem dziś ten tv w RTV EURO i na tle innych, wszelkich firm, prezentował sie najsłabiej, najgorsze nasycewnie barw i słaba jasność. Czyżby to celowo, bo nikomu już nie zależało na sprzedaży może ostatniej sztuki ? A przecież słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego tv jeśli chodzi o jakość obrazu ?
Może ktoś potwierdzić że barwy sa naturalne i dobrze wysycone, a płynność i ostrość w scenach dynamicznych dobra ?

To kup ten który Ci się w tym sklepie najbardziej spodobał...
Przynajmniej pretensje przyszłe będą dobrze zaadresowane...
 

bigpete1983

New member
Witam! właśnie padł mi dekoder z polsatu hd5000 i zastanawiam się nad modułem cam ci + z polsatu do mojedo sony w905a. Głównie co interesuje mnie to co z nagrywaniem na twardy dysk i co zwielkością plików czy np. nagrany film nie zawali mi całego miejsca na dysku.
 

makol58

New member
Witam
W odpowiedzi na pytanie jednego z kolegów co do sportu na tym telewizorze, powiem, że mecze (MŚ) o 18 gdzie korona stadionu daje cień na boisku, obszary zacienione wyglądają koszmarnie: obraz klatkuje, jest mało wyraźny, występują jakieś dziwne artefakty. Ogólnie, gdy piłka jest wykopywana, na tle kibiców widać wokół niej wstrętną poświatę. Czy to normalne? Natomiast NBA oraz tenis wyglądają bardzo przyzwoicie. Pozdro.
 

SDman

Banned
Witam
W odpowiedzi na pytanie jednego z kolegów co do sportu na tym telewizorze, powiem, że mecze (MŚ) o 18 gdzie korona stadionu daje cień na boisku, obszary zacienione wyglądają koszmarnie: obraz klatkuje, jest mało wyraźny, występują jakieś dziwne artefakty. Ogólnie, gdy piłka jest wykopywana, na tle kibiców widać wokół niej wstrętną poświatę. Czy to normalne? Natomiast NBA oraz tenis wyglądają bardzo przyzwoicie. Pozdro.

Witam,
można tylko dodać:
kiepska realizacja + kiepska transmisja = kiepski odbiór na każdym TV.
Dobrze, że mecze całkiem całkiem, reklama 4K trochę wnerwia przy tej jakości.

Pozdr.
 

ataman76

New member
Czy matryca 200 Hz jak w tym modelu jest duzo lepsza od 100 Hz ? Czy jest się w stanie zauważyć różnicę, jeśli ktoś nie jest np. zawodowym operatorem kamery ? ;) A czy motionflow jest naprawde najlepszy i lepszy niz np. system upłynniania samsunga czy lg ?
 

accu

New member
Bez reklam
Dostałem dzisiaj info że jest nowy soft do zainstalowania. Czy ktoś wie jakie zmiany są wprowadzone?

Witam uprzejmie ,

Jeśli masz na myśli soft PGK4.421EUA , data wydania 05/06/2014 ,
to wprowadza on : poprawia wydajność TV.(improves the TV performance)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry