Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

baciarek

New member
Tak tak macie rację, normalnie tego nie widać, dopiero jak biała lub niebieska plansza czy tło wyskoczy to widać jakby ekran był nieco przybrudzony, ale nie jest to jakoś dokuczliwe - chyba :D
 

zrebak82

New member
Dzięki jeśli miałbyś wybierać między kdl 55w905a. Panasonic 55et60 a samsung ue55f6670, stawiając na jakość obrazu?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

baciarek

New member
Samsunga na oczy nie widziałem. Z pozostałych dwóch Sony jest lepszy.
Ale może warto poczekać na 55 calowe wersje soniaków W829B, W805B.
Ja mam 46 i w miare jest ok. ale przyznaje rację, że ten tv potrzebuje kalibracji bo ten cały triluminos psuje troche sprawę. Ten czerwony za bardzo góruje nad pozostałymi barwami. Podobno wersja 55 cali ma bardzo słabe kąty widzenia i 2-3 osoby siedzące przed nim widzi różne kolory tego samego obrazu. Tak mówią testy. Ale to musisz pytać osób posiadających 55 cali.
 

zrebak82

New member
U mnie ogladajo tv max 2 osoby i to na wprost wiec katy to nie problem,kalibracja z ustawieniami obrazu taka jak w temacie tutaj na forum wystarczy?Jak z odpalaniem filmow z usb czyta wszystkie formaty napisy?Miales okazje moze sprawdzic input lag dzieki
 

zrebak82

New member
To efekt dzisiejszych zakupów uploadfromtaptalk1398431878198.jpg

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

bojeq

New member
No i ładny zakup :D
Miłego (najpierw ustawiania ;-) ) użytkowania
:bober:
Wieszasz czy stawiasz ?
 
Ostatnia edycja:

zrebak82

New member
Jak na ustawienia standardowe juz jestem zadowolony, teraz będzie zabawa z ustawieniami kilka dni. uploadfromtaptalk1398437384651.jpg uploadfromtaptalk1398437419069.jpg

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przeglądając niemieckie forum dotyczące użytkowania telewizorów firmy Sony serii W905A zapoznałem
się z opiniami niemieckich użytkowników . Znalazłem wpisy , że już w trakcie użytkowania telewizorów
serii W905A zdarzają się sytuacje , że nagle "wyskakują" tzw. martwe piksele lub uszkodzone subpiksele.
Dotyczy to telewizorów wielkości przekątnej ekranu zarówno 40" , czy 46" , oraz 55" . Trochę się tym faktem zmartwiłem , gdyż takie sytuacje
powinny się zdarzać sporadycznie w tych dość drogich telewizorach firmy Sony .
Teoretycznie serwis firmy Sony powinien wymienić matrycę w takim telewizorze , ale serwis firmy Sony różnie może każdy przypadek interpretować , a seria W905A już pomału zniknie z rynku .
Nasuwają się refleksje na temat jakości matryc i nie tylko . Ponieważ sam użytkuję telewizor firmy Sony
serii W905A , to dlatego zainteresowałem się tą "przypadłością" , gdyż niespodziewanie dopaść może
także użytkowany przeze mnie telewizor firmy Sony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bojeq

New member
Trochę niepokojące wieści ale z drugiej strony pocieszam się starą zasadą, że piszą Ci których to dotknęło. Zadowoleni nie (albo jest to znikoma ilość). Ciekawe jaki to procent w sprzedaży? Pewnie się nie dowiemy ...

Accu - ale w stopce go nie masz ;-)...
 

baciarek

New member
No i może to jest chyba przyczyna wciągnięcia matryc AUO zamiast samsunga.
W 50W829 jest XR800 przy matrycy 100HZ gdzie wcześniej XR800 było na 200Hz matrycy.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Niekiedy użytkownicy telewizora nawet nie przypuszczają , że ich telewizor jest dotknięty tą "przypadłością" . Może to i dobrze bo się "nie stresują".
Moim zdaniem , z odległości około 1.3 m od ekranu telewizora wada ta jest niewidoczna , i nie przeszkadza
w oglądaniu wszelkiego rodzaju programów telewizyjnych , lecz gdy się o niej wie , pozostaje
pewien dyskomfort .
Ja tylko zasygnalizowałem , że taka wada również w serii W905A występuje .
Jest , tylko nie jest podana wielkość przekątnej ekranu .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
 

baciarek

New member
W cenie w905 możesz chyba sięgnąć po 55W829b

Jeśli nie przeszkadza ci brak local dimming to nie ma co przepłacać. Poza tym ten trilluminos wg. mojej opinii zepsuł balans kolorów i ciężej jest go skalibrować - czyli przereklamowany. Ale to tylko moja subiektywna opinia.
 

marko103xx

New member
Witam
W905 jest zdecydowanie lepszy,matryca jest błyszcząca co daje większą głębię i żywsze kolory oraz ma 200Hz, w829 tylko 100Hz- gorsza płynność.
Lepsza też jest czerń dzięki local dimming,oraz 3D full hd.
Generalnie obydwa modele są bardzo dobre lecz w905 jest klasyfikowany wyżej i stąd też cena.
 
Ostatnia edycja:
Do góry