Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam. Zamierzam kupić 40w905 i mam pytanie jaka jest w tym modelu matryca?

Witam uprzejmie,
Może to być np. matryca bliżej PSA firmy Samsung -->DQ3Y400LN0101 lub DQ3Y400LT0101 .
Mogą być jednak montowane matryce innej firmy . Można to stwierdzić , wchodząc do menu
serwisowego .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

robercik.yo

New member
Czy normalne jest w telewizorze to, że przy krawędziach (dookoła) matrycy jest taki minimalnie jaśniejszy pasek o szerokości ok. 6 mm? Rodzice w zeszłym tygodniu kupili ten telewizor, mama tego nie widzi, ojciec i ja widzimy. Wygląda to tak jakby było tam mocniejsze podświetlenie (minimalna różnica - trzeba się wpatrzeć, żeby to zauważyć).
Patrzałem w sklepie na nowy model sony 8xx i samsunga f8000 i też to zauważyłem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy normalne jest w telewizorze to, że przy krawędziach (dookoła) matrycy jest taki minimalnie jaśniejszy pasek o szerokości ok. 6 mm? Rodzice w zeszłym tygodniu kupili ten telewizor, mama tego nie widzi, ojciec i ja widzimy. Wygląda to tak jakby było tam mocniejsze podświetlenie (minimalna różnica - trzeba się wpatrzeć, żeby to zauważyć).
Patrzałem w sklepie na nowy model sony 8xx i samsunga f8000 i też to zauważyłem.

Niestety przy tv z podswietleniem krawedziowym zdarza sie to czesto.. jesli o tym samym myslimy..
 

adamo_

New member
Bez reklam
a ja dzisiaj widziałem ten telewizor w sklepie ( nazwy nie podam celowo ) z naklejką MODEL 2014. obok stał faktycznie model 2014 czyli 50W828 i tez miał taką czarną rogową naklejkę model 2014. Klienci pytali pana sprzedawcę a Pan wciskał kit że zarówno jeden jak i drugi to najnowsze model z tego roku.... miałem mało czasu bo bym z chęcią skompromitował Pana sprzedawcę i cwaniactwo sklepu.
 

Czarny1212

New member
Słyszałem, że te TV mają być w sprzedaży do końca maja. Jeśli coś zamierzasz to musisz się spieszyć. Ja model 46" dla ojca kupiłem za 4750 zł. Czy warto, nie wiem ale radość jest wielka. Pozdr,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Można próbować na pendrive o pojemności co najmniej 32 GB , standard USB 2.0 , o odpowiedniej prędkości zapisu i odczytu ,
np. pendrive , który używam Kingston DataTraveler R500 o pojemności 32 GB , standard USB 2.0 o max. prędkości zapisu 20 MB/s i o max . prędkości odczytu 30 MB/s . Jest nowy pendrive Kingston DataTraveler Locker+G3 o pojemności 32 Gb , standard USB 3.0 o b.dużej prędkości zapisu i odczytu .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

baciarek

New member
ok. Dzięki, Ty używasz pendrive do nagrywania czyli chodzi. Co do prędkości nagrywania to chyba nie ma co przesadzać, pamiętam w dekoderach sat to miało znaczenie, bo można było nagrywać kanał HD i jednocześnie mieć time shift na innym kanale. Jak był słabszy zapis to nie nagrywał time shift w HD a jak całkiem kiepski to nie nagrywał time shift. Tutaj nagrywa się to co się ogląda.
 

Kamilos321

New member
cześć. nie macie wrażenia, ze najnowsze upgrade softu, pogorszył jakość obrazu ? Mam na myśli, wygaszenie strefowe, bardziej rzuca się w oczy rozjaśnienie.
 

baciarek

New member
Być może, choć tego nie zauważyłem, dziwi mnie jednak to, że niektórzy polecają kontrole led ustawić na LOW. Dopłacaliście za locall dimming kupe kasy a teraz je wyłączacie, mimo, że w sumie dobrze działa. Ja mam standard i nie widzę powodu, żeby to zmieniać

BTW. Wczoraj puściłem białą planszę na tv i się przeraziłem. Wzdłuż ramek pionowych ciemniejsze miejsca i w rogach ciemniejsze miejsca i jakby lekkie smużki jasne i ciemniejsze. To chyba wady krawędziowego podświetlenia.
Zamykam fora i przestaje analizować temat bo można zwariować. Jeszcze miesiąc i nie włączę tego tv :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Dla mnie ustawienie funkcji : Dynamiczna kontrola LED w opcji : niska jest dobra .
Diody podświetlające matrycę usytuowane są pionowo po lewej i prawej stronie
krawędzi (ramki) matrycy . W jednym egzemplarzu te "paseczki" są bardziej
widzialne , w drugim egzemplarzu będą minimalnie widoczne i niedostrzegalne
podczas normalnego oglądania programu telewizyjnego . Pisałem już o tym
wcześniej . Zdarza się również w niektórych egzemplarzach , że patrząc pod kątem(z bliska) przy łączeniu
matrycy z dolną części ramki , można zauważyć "wyciek" światła . Nie widać tego patrząc z kilku
metrów na ekran telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z aktualizacją softu nigdy się nie spieszę . Natomiast warto sobie nowe softy zgrywać na swój " komputerek" i jeżeli coś faktycznie nowy soft usprawnia (poprawia) , to dopiero wtedy aktualizować poprzez
złącze USB w telewizorze .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry