Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Matryca firmy Samsung jest bliżej PSA . Moim skromnym zdaniem są równorzędne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu czy w 905 jest mozliwosc wlaczenia i wylaczenia podswietlenia logo sony? Jesli tak to mozesz napisac gdzie to trzeba wejsc. Kolega ma z tym problem :)
 

Zimny_

New member
Diodę podświetlenia w W905 można było regulować w Ustawieniach systemowych -> konfiguracja funkcji ogólnych -> Dioda podświetlenia LED. Innych funkcji dot loga chyba nie ma.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu czy w 905 jest mozliwosc wlaczenia i wylaczenia podswietlenia logo sony? Jesli tak to mozesz napisac gdzie to trzeba wejsc. Kolega ma z tym problem :)

Witam uprzejmie,
Twój kolega to "leniuszek" , ale co tam słucham teraz koncertu zespołu Pearl Jam z Rio de Janeiro.Jest super.

Na pilocie naciśnie przycisk : Home, i wybierze opcję : Ustawienia przy pomocy przycisków strzałek(w górę , na dół)
Dalej wybierze : Ustawienia systemowe za pomocą przycisków strzałek (w lewo , w prawo) i następnie
naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Konfiguracja funkcji ogólnych za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół ) i naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Logo przy inicjalizacji za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) i naciśnie
przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Wył. za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) , aby logo nie było wyświetlane podczas włączania i naciśnie przycisk : Potwierdź .

LOGO SONY NA OBUDOWIE TELEWIZORA NIE MOŻNA ANI WŁĄCZYĆ ANI WYŁĄCZYĆ BO NIE JEST PODŚWIETLANE .

Aby wyłączyć diodę , która świeci pod logiem na obudowie telewizora zamiast opcji : Logo przy inicjalizacji proszę wybrać opcję : dioda podświetlenia LED za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół) i nacisnąć przycisk : Potwierdź .
Dalej wybierz żądaną opcję za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół) i naciśnij przycisk : Potwierdź .
Opcje są następujące:
Tryb demo -dioda miga przez cały czas , gdy telewizor jest włączony .

Autoregulacja jasności -dostosowuje jasność do światła otoczenia.
Ciemne - obniża jasność świecenia diody.
Prosta reakcja - dioda zaświeca się w odpowiedzi na wykonywane czynności .

Wył - dioda nie świeci się podczas normalnego użytkowania telewizora .


I "po bólu".;-)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Twój kolega to "leniuszek" , ale co tam słucham teraz koncertu zespołu Pearl Jam z Rio de Janeiro.Jest super.

Na pilocie naciśnie przycisk : Home, i wybierze opcję : Ustawienia przy pomocy przycisków strzałek(w górę , na dół)
Dalej wybierze : Ustawienia systemowe za pomocą przycisków strzałek (w lewo , w prawo) i następnie
naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Konfiguracja funkcji ogólnych za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół ) i naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Logo przy inicjalizacji za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) i naciśnie
przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Wył. za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) , aby logo nie było wyświetlane podczas włączania i naciśnie przycisk : Potwierdź .

I "po bólu".;-)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Kolego Accu , w tym sęk że to co napisałeś wogóle nie działa . Logo SONY się u mnie wogóle nie podświetla . Miałęm SONY Z5500 i tam była funkcja włączania i wyłaczania logo ( mogłem wybrać czy logo świeci cały czas czy nie świeci wogóle ) . U mnie w W905 nie świeci Logo wcale . Jedynie miga ta dioda led pod logiem SONY . Ale sam napis SONY wogóle się nie świeci i nie ma znaczenia czy wybiore WŁ czy WYŁ . Więc albo mam wogóle skopane że nie świeci u mnie albo poprostu nie świeci w tym modelu . Pozdrawiam
 

xian1234

New member
Witam Serdecznie

Dla zainteresowanych, krótki opis technologi stosowanych w matrycach (a w zasadzie rodzajów matryc - paneli):

Całość z obrazkami i o innych matrycach tutaj: Matryce MVA, PVA i podobne :: PCLab.pl


Inna grupa LCD to matryce wykonane w technice VA (ang. Vertical Alignment) lub wywodzące się z niej. Ich cechą charakterystyczną jest pionowe, a zarazem ukośne ułożenie ciekłych kryształów względem powierzchni panelu. Pierwsze z nich, VA, charakteryzowały się małymi kątami widzenia i dosyć długimi czasami reakcji, ale technika ta bardzo szybko ewoluowała i została zastąpiona przez MVA (ang. Multi-domain Vertical Alignment).

MVA różni się od VA niejednolitym ułożeniem kryształów. Dzięki temu, że są one pochylone w dwie strony, obserwowany obraz wygląda podobnie niezależnie od kąta patrzenia. W przypadku VA obraz był najciemniejszy, gdy się na niego patrzyło z jednego boku, i najjaśniejszy, gdy był obserwowany z przeciwległej strony.

W praktyce MVA z dwoma kierunkami pochylenia ciekłych kryształów nie daje obrazu idealnie jednolitego pod każdym kątem, z jakiego jest obserwowany. Dlatego z czasem pojawiły się jej modyfikacje o większej liczbie różnych ułożeń kryształów, takie jak P-MVA (ang. Premium MVA) i S-MVA (ang. Super-MVA), po czym na rynek wprowadzono A-MVA (ang. Advanced MVA). Ta trzecia jest stosowana obecnie; pozwala na uzyskanie bardzo dobrych kątów widzenia zarówno w pionie, jak i poziomie, a także bardzo dużego kontrastu.

Inną odmianą, która wywodzi się z VA, a konkretnie z MVA, jest PVA (ang. Patterned Vertical Alignment lub Patterned-ITO Vertical Alignment). Zmodyfikowany układ elektrod w PVA sprawia, że kosztem ograniczonej szybkości działania panelu udało się uzyskać większy kontrast, a jednocześnie zmniejszyć koszty produkcji wyświetlacza w porównaniu z MVA. Matryce PVA działają najczęściej z 18-bitowymi kolorami, ale w sprzedaży są dostępne także produkty S-PVA – (ang. Super PVA), które mogą odwzorowywać znacznie większą paletę barw.

Najczęściej wyświetlają obraz 24-bitowy, ale są dostępne także wersje pozwalające na odwzorowanie 48-bitowego koloru, czyli setek bilionów barw. Tak dużą liczbę kolorów uzyskano przez podzielenie każdego subpiksela na dwa i niezależne sterowanie każdą z tych części.
 

Zimny_

New member
Proszę bardzo:) Jedną z pierwszych rzeczy na które zwróciłem uwagę gdy miałem ten model u siebie, to właśnie opcje podświetlania diodą. Jest tam sporo możliwości, przyciemnianie, zmiany kolorów - dobrze że jest taka możliwość. Podświetlenie diodą jest fajne, ale w niektórych warunkach dobrze jest dostosować je do swoich oczekiwań.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Twój kolega to "leniuszek" , ale co tam słucham teraz koncertu zespołu Pearl Jam z Rio de Janeiro.Jest super.

Na pilocie naciśnie przycisk : Home, i wybierze opcję : Ustawienia przy pomocy przycisków strzałek(w górę , na dół)
Dalej wybierze : Ustawienia systemowe za pomocą przycisków strzałek (w lewo , w prawo) i następnie
naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Konfiguracja funkcji ogólnych za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół ) i naciśnie przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Logo przy inicjalizacji za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) i naciśnie
przycisk : Potwierdź,
Dalej wybierze : Wył. za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) , aby logo nie było wyświetlane podczas włączania i naciśnie przycisk : Potwierdź .

LOGO SONY NA OBUDOWIE TELEWIZORA NIE MOŻNA ANI WŁĄCZYĆ ANI WYŁĄCZYĆ BO NIE JEST PODŚWIETLANE .

Aby wyłączyć diodę , która świeci pod logiem na obudowie telewizora zamiast opcji : Logo przy inicjalizacji proszę wybrać opcję : dioda podświetlenia LED za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół) i nacisnąć przycisk : Potwierdź .
Dalej wybierz żądaną opcję za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół) i naciśnij przycisk : Potwierdź .
Opcje są następujące:
Tryb demo -dioda miga przez cały czas , gdy telewizor jest włączony .

Autoregulacja jasności -dostosowuje jasność do światła otoczenia.
Ciemne - obniża jasność świecenia diody.
Prosta reakcja - dioda zaświeca się w odpowiedzi na wykonywane czynności .

Wył - dioda nie świeci się podczas normalnego użytkowania telewizora .


I "po bólu".;-)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Rowniez dziekuje :) juz mu przeslalem :)
 

Kamilos321

New member
Witam, mam do was małe pytanie. Chodzi mi o rozjaśnianie czerni podczas oglądania filmów z napisami. Dopóki nie pojawiają się napisy jest ok, jak wskakują białe napisy, to czarne pasy tracą na jakości, robią się szare. Strasznie rzuca się to w oczy w nocy. Da się jakoś to zniwelować ? Filmy oglądam przy podłączonym laptopie do tv kablem hdmi. Efekt wygląda tak jakby tło (czarne) za białymi napisami się rozjaśniało. Dzieki za sugestie.
 

maziboss

New member
Witam, mam do was małe pytanie. Chodzi mi o rozjaśnianie czerni podczas oglądania filmów z napisami. Dopóki nie pojawiają się napisy jest ok, jak wskakują białe napisy, to czarne pasy tracą na jakości, robią się szare. Strasznie rzuca się to w oczy w nocy. Da się jakoś to zniwelować ? Filmy oglądam przy podłączonym laptopie do tv kablem hdmi. Efekt wygląda tak jakby tło (czarne) za białymi napisami się rozjaśniało. Dzieki za sugestie.
Też zaobserwowałem ten efekt i też chciałbym go zniwelować. Prosimy o pomoc!
 

Asters

New member
Kupiłem ten model w wersji 55 cali. Cena myślę OK - 6249 zł.

Testowałem różne ustawienia znalezione w sieci, ale wstępnie najbardziej spasowały mi ustawienia tego recenzenta (którego wskazał Accu, w którymś z postów):
Test Sony W905 : que vaut le nouveau Edge LED TriLuminos ? | HDfever
i jestem mega szczęśliwy z zakupu :)A co dopiero jak ten TV przejdzie pełną, profesjonalną kalibrację? :) Będzie okazja za rozsądną cenę - to na pewno takową kalibrację przeprowadzę :)Pozdrawiam i dziękuję forumowiczom za pomoc w wyborze TV (wybrałem między Sony 55W905A a Samsungiem 55F8000)
 
Do góry