Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

titane2007

New member
Napiszę tak mam dylemat między tym TV a samsungiem F8000 pisze o 55'' przebrnąlem przez te 60 stron i dalej nie wiem który wybrać. TV bedzie wspołpracować w Yamahą Aventage RX-A1030 i kolumnami JBL Studio 5, dzięki za odpowiedz w tym temacie, bo kilku sprzedawców których odwiedziłem ostatnio skłaniali się ku W9
 

prezy

New member
Bez reklam
Daj więcej info na temat przeznaczenia TV bo tak na "sucho" to trudno konkretnie coś doradzić i jeszcze uzasadnić propozycję.
 

SDman

Banned
Napiszę tak mam dylemat między tym TV a samsungiem F8000 pisze o 55'' przebrnąlem przez te 60 stron i dalej nie wiem który wybrać. TV bedzie wspołpracować w Yamahą Aventage RX-A1030 i kolumnami JBL Studio 5, dzięki za odpowiedz w tym temacie, bo kilku sprzedawców których odwiedziłem ostatnio skłaniali się ku W9

Witam,
dylematów nie powinieneś mieć śmiało można pomiędzy tymi TV postawić znak równości.
Jeżeli weźmiesz pod uwagę cenę to Samsung wygrywa z Sony, dlaczego ?
Bo za delikatnie mniejsze pieniążki masz TV i profesjonalną kalibrację w tym momencie Sony
bez szans.
Tutaj więcej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/107220-samsung-f8000-kontra-sony-w905.html

Wynik ankiety między bajki możesz włożyć :)

Pozdr.
 

titane2007

New member
1. dzięki za pomoc salon jest duży od TV bede siedział jakieś 6-7 metrów na wprost; słońce rano sieci na TV przez dzień z boku - po południu cień jest ...
2. po przeczytaniu wszystkich opinii boję sie czy dam rade z kalibracją soniaka - zeby uzyskac jakis fajny obraz
3. TV raczej do ogladania wiec postawiłbym na jakosc obrazu
4. Na co dzień podpięta jest nc+
5. TV na ścianie
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trochę wiary " we własne siły":| .
Dasz na pewno radę .
Menu tylko na początku wydaje się skomplikowane , ale po spokojnym zapoznaniu się z nim stwierdzisz , że " ten diabeł nie taki straszny".
Moim , skromnym zdaniem to fajny "telewizorek" .
Też z początku szukałem niektórych "głębiej" poukrywanych opcji .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

betman

New member
Moim skromnym zdaniem wszystkie modele telewizorów firmy Sony serii W905A obojętnie jakiej wielkości przekątnej ekranu , czy 55", 46" , 40" , mają problem z kątami:neutral: , ale akurat oglądanie obrazu na modelu o wielkości przekątnej ekranu 55" , powinno być bardziej komfortowe niż na modelach o wielkości przekątnych ekranu 46" , 40"...

No właśnie nie, sprawdź profesjonalne reviews na What Hifi. Dokładnie zrobili test zarówno 55" jak i później 46". W tym większym wyszczególnili problem z kątami jaki dużą wadę tego modelu. Natomiast w tym mniejszym już nie mieli tych problemów a specjalnie sprawdzili po kłopotach z większym modelem.

Warto przeczytać. Z plusów to 905 został uznany za najlepszy telewizor na rynku do 3D jeśli to jest dla kogoś ważne...
 

accu

New member
Bez reklam
No właśnie nie, sprawdź profesjonalne reviews na What Hifi. Dokładnie zrobili test zarówno 55" jak i później 46". W tym większym wyszczególnili problem z kątami jaki dużą wadę tego modelu. Natomiast w tym mniejszym już nie mieli tych problemów a specjalnie sprawdzili po kłopotach z większym modelem.

Warto przeczytać. Z plusów to 905 został uznany za najlepszy telewizor na rynku do 3D jeśli to jest dla kogoś ważne...

Witam uprzejmie,
Proszę zapoznać się z innymi testami , których przecież nie brakuje , ale najlepiej abyś sam na "żywo" obejrzał 55" , a wtedy może zmienisz zdanie . Użytkownicy 55" jakoś nie narzekają na wadę o której wspominasz i co Ty na to .

Złoty medal Justyny Kowalczyk:krol: w biegu na 10 km stylem klasycznym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi .
Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

titane2007

New member
no i kupilem SONY KDL55W905 teraz trzeba bedzie temat blizej zapoznac :) i pewnie fura pytań się bedzie cisnela choćby czy trzeba aktywne okulary jakos ladowac ??
 

accu

New member
Bez reklam
no i kupilem SONY KDL55W905 teraz trzeba bedzie temat blizej zapoznac :) i pewnie fura pytań się bedzie cisnela choćby czy trzeba aktywne okulary jakos ladowac ??

Witam uprzejmie,

Gratuluję zakupu .:smile:i życzę bezawaryjnego użytkowania .
Jak masz w akcesoriach dołączone okulary TDG-BT400A albo TDG-BT500A to baterie jak są rozładowane trzeba zmienić .
Patrz na wskaźnik LED ,
jak zapala się na trzy sekundy to wskazuje załączenie okularów,
miga co 2 sekundy to wskazuje że zasilanie jest włączone,
miga trzy razy to wskazuje że zasilanie jest wyłączone,
miga na przemian na zielono i żółto to wskazuje że rozpoczął się proces rejestracji okularów,
miga trzykrotnie co 2 sekundy to wskazuje że bateria jest prawie całkowicie rozładowana .
Jak pierwszy raz używasz to musisz je zarejestrować .
Przytrzymaj okulary pół metra od telewizora , włącz telewizor i przytrzymaj przycisk/ wskaźnik przez 2 sekundy . Okulary się włączą i zacznie się rejestracja , a wskaźnik będzie migał
na przemian na zielono i żółto . Po zakończeniu rejestracji w prawym dolnym rogu ekranu na 5 sekund wyświetli się
komunikat , a wskaźnik wyświetli się na 3 sekundy na zielono .

Na środku okularów znajduje się przycisk blokowania baterii , który trzeba nacisnąć czymś cienkim , aby móc wyjąć baterię litową CR 2025 . (3V)

Pamiętaj o Walentym .;)
Proszę korzystać z przycisku na pilocie zdalnego sterowania telewizorem : i-manual ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

titane2007

New member
kalibracja okularów pewnie jutro albo w sobotę ... a te baterie to jak sie wymienia mozna gdzies opis znalezc ?? bo wyczytalem ze starcza na ok 100 godzin użytkowania, ale nigdzie nie umiem instrukcji odnalezc ...
 

Adarotth

New member
Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek, gdyż szukam odpowiedniego telewizora do PS4, bo mój 7 letni Samsung HD Ready LE32 R71B nie daje sobie z nią rady. Podczas ostatniej wizyty już prawie witałem się z gąską i trzymałem łapy na Sony KDL -55W905A, ale zauważyłem Panasonic TX-L55WT60E, w niższej (promocyjnej)cenie. Pamiętam test z tego forum i 0 input lag i w sumie już sam nie wiem. Czy możecie mi pomóc w wyborze, obraz na jednym i drugim telewizorze w porównaniu z tym co teraz mam jest o lata świetlne do przodu.
 

nonamed

New member
Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek, gdyż szukam odpowiedniego telewizora do PS4, bo mój 7 letni Samsung HD Ready LE32 R71B nie daje sobie z nią rady. Podczas ostatniej wizyty już prawie witałem się z gąską i trzymałem łapy na Sony KDL -55W905A, ale zauważyłem Panasonic TX-L55WT60E, w niższej (promocyjnej)cenie. Pamiętam test z tego forum i 0 input lag i w sumie już sam nie wiem. Czy możecie mi pomóc w wyborze, obraz na jednym i drugim telewizorze w porównaniu z tym co teraz mam jest o lata świetlne do przodu.

Z tego co wiem to 0 input lag był w teście Panasa ale 47" a nie 55 ... Ale może ktoś potwierdzi czy ma to znaczenie...
 

Glaciusz

New member
Jako że to mój pierwszy post na form, Witam Wszystkich serdecznie.

Mam problem z wyświetlaniem napisów w filmach z plików zewnętrznych (próbowałem srt i txt). Telewizor je wykrywa ale nie wyświetla.
Na komputerze nie ma tego problemu. Próbowałem je wyłączać/włączać, zmieniać strony kodowe, zmieniałem nazwy plików (oczywiście film i napisy takie same), odłączałem urządzenie (pendrive) od telewizora i ponownie podłączałem i daje to różny skutek. Czasami w końcu zaczną się wyświetlać czasami nie.
Dzieje się tak na różnych pendrive i z różnymi plikami (avi, mkv) z użytymi różnymi kodekami (xvid, x264) czasami film ma dodatkowo wmuksowane (mkv) dodatkowo wewnętrzne napisy.
Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam.
 

maziboss

New member
Jako że to mój pierwszy post na form, Witam Wszystkich serdecznie.

Mam problem z wyświetlaniem napisów w filmach z plików zewnętrznych (próbowałem srt i txt). Telewizor je wykrywa ale nie wyświetla.
Na komputerze nie ma tego problemu. Próbowałem je wyłączać/włączać, zmieniać strony kodowe, zmieniałem nazwy plików (oczywiście film i napisy takie same), odłączałem urządzenie (pendrive) od telewizora i ponownie podłączałem i daje to różny skutek. Czasami w końcu zaczną się wyświetlać czasami nie.
Dzieje się tak na różnych pendrive i z różnymi plikami (avi, mkv) z użytymi różnymi kodekami (xvid, x264) czasami film ma dodatkowo wmuksowane (mkv) dodatkowo wewnętrzne napisy.
Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam.

Miałem ten sam problem. Rozwiązanie jest proste:
- najlepiej jak film ma taką samą nazwę jak napisy
- nazwa filmu i napisów nie może być za długa
- film znajduję się w tym samym folderze co napisy
- nie można mieć kilku filmów i napisów w jednym folderze.
- jeżeli nie czyta txt przekonwertować***do formatu sub (trwa to 10 sekund...)
Daj znać czy pomogło.
 

Glaciusz

New member
Miałem ten sam problem. Rozwiązanie jest proste:
- najlepiej jak film ma taką samą nazwę jak napisy
- nazwa filmu i napisów nie może być za długa
- film znajduję się w tym samym folderze co napisy
- nie można mieć kilku filmów i napisów w jednym folderze.
- jeżeli nie czyta txt przekonwertować***do formatu sub (trwa to 10 sekund...)
Daj znać czy pomogło.

Pomogło.
Wielkie dzięki. Czasami ale bardzo rzadko zdaży mu się "zapomnieć" wyświetlić napiski, pomaga wtedy ponowne podłączenie pena do kompa i usunięcie go ale najpierw przez "bezpieczne usuwanie sprzętu" dopiero fizyczne usunięcie z gniazda USB.
Dziwne ale skuteczne.
Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pomogło.
Wielkie dzięki. Czasami ale bardzo rzadko zdaży mu się "zapomnieć" wyświetlić napiski, pomaga wtedy ponowne podłączenie pena do kompa i usunięcie go ale najpierw przez "bezpieczne usuwanie sprzętu" dopiero fizyczne usunięcie z gniazda USB.
Dziwne ale skuteczne.
Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam

Faktycznie dziwne to jest ale najwazniejsze ze jest efekt..
 

xian1234

New member
Witam Szanownych Użytkowników

Mam pytanie odnośnie matryc właśnie w serii W9, która z nich jest lepsza ? (Zależy mi na dobrej czerni i wysokim kontraście)
DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) (Samsung Panel)
YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Szanownych Użytkowników

Mam pytanie odnośnie matryc właśnie w serii W9, która z nich jest lepsza ? (Zależy mi na dobrej czerni i wysokim kontraście)
DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) (Samsung Panel)
YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel)

Witam uprzejmie,
Firma AUO nie jest producentem matrycy YLV5521-02N. Producentem tej matrycy jest firma z Tajwanu YoungLighting z grupy Coretronic z którą firma Sony nawiązała współpracę .
O jakości matryc w 55" nie mogę się wypowiedzieć , gdyż nie mam telewizora w tej wielkości.
Natomiast mogę napisać o matrycy firmy YoungLighting YLV4621-02T , która jest montowana
w telewizorze firmy Sony KDL-46W905A . Obraz z ekranu tego telewizora charakteryzuje się dobrym
kontrastem i dobrą czernią:-| . Jest również montowana matryca DQ3Y460LT0101 firmy Samsung , ale z nią się nie zetknąłem .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry