Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Accu, zamiast się chichrać, odpowiedz na moje pytanko :)

Witam uprzejmie,

Przecież dobrze wiesz , że CCFL to podświetlenie w starszych modelach telewizorów LCD .

No dobrze .
Jeżeli użytkujesz telewizor firmy Sony KDL- 55W905A to są dwie możliwości :
albo masz matrycę firmy Samsung typ S-PVA+PSA , nazwa DQ3Y550LN0101 ,
lub firmy YoungLighting z grupy Coretronic Group z Tajwanu , nazwa YLV5521-02N .

Jaką masz , to trzeba niestety wejść do menu serwisowego.
Pisałeś wcześniej , że tak ustawiłeś parametry obrazu , że wyeliminowałeś prawie smużenie .
Na odległość w temacie smużenia nie pomogę , gdyż musiałbym sam zobaczyć jak to smużenie wygląda .

Może inni użytkownicy tego modelu Tobie odpowiedzą na zadane pytanie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
jaka jest różnica między tymi matrycami? Która jest lepsza i dlaczego?
Witam uprzejmie,
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie .
To wiedzą przedstawiciele firmy Sony . Nie mam dostępu do oficjalnych danych specyfikacji tych matryc . Wiem , że firma Samsung produkuje matryce dla wielu producentów telewizorów .
Natomiast firma YoungLighting z Tajwanu jest firmą stosunkowo młodą , ale myślę , że firma Sony
uznała , że jest na tyle dobra , że podjęła z nią współpracę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie .
To wiedzą przedstawiciele firmy Sony . Nie mam dostępu do oficjalnych danych specyfikacji tych matryc . Wiem , że firma Samsung produkuje matryce dla wielu producentów telewizorów .
Natomiast firma YoungLighting z Tajwanu jest firmą stosunkowo młodą , ale myślę , że firma Sony
uznała , że jest na tyle dobra , że podjęła z nią współpracę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

A teoretycznie moze byc tak ze samsunga matryca jest lepsza z powodu wiekszego doswiadczenia? Oczywiscie wg. Twojej opinii. Pozdro.
 

accu

New member
Bez reklam
A teoretycznie moze byc tak ze samsunga matryca jest lepsza z powodu wiekszego doswiadczenia? Oczywiscie wg. Twojej opinii. Pozdro.
Witam uprzejmie,

Przecież ja nie napisałem , że matryce firmy Samsung zastosowane w telewizorach firmy Sony serii W905A są lepsze
od matryc firmy YoungLighting zastosowanych również w telewizorach firmy Sony serii W905A . Takiej
opinii nie wyraziłem . Przecież równie dobrze jakość tych matryc może być równorzędna lub matryce
firmy YoungLighting mogą być lepsze .
Mogę natomiast napisać , że przeglądając niemieckie forum hifi-forum.de , wątek W905 Sony ,
napotkałem np . post nr # 7108 użytkownika Enkei , w którym pisze on o nierównomierności podświetlenia
matrycy i załącza zdjęcie ekranu , gdzie wyraźnie widać , że przy krawędziach ekranu po jego lewej i
prawej stronie występują ciemniejsze paski .
KDL-55W950A Clouding | clouding, kdl55w950a, offtopic | hifi-forum.de Bildergalerie

Der Sony W905 Thread, Sony - HIFI-FORUM (Seite 141)
Też kiedyś o tym wspominałem . Prawdopodobnie jest to spowodowane usytuowaniem pionowym diod
podświetlających matrycę przy krawędziach ekranu po lewej i prawej jego stronie i w jakimś względzie
jest to błąd produkcyjny.

Znalazłem ciekawy post użytkownika Sigginachfrag nr #6153 , w którym między innymi pisze o kupnie
razem z kolegą telewizorów firmy Sony W905A , a następnie o wymianie telewizora , oraz ustawieniu
przez nich równych wartości podświetlenia . Okazało się , że na jednym z telewizorów należało ustawić
wyższą wartość podświetlenia 8 , a drugim mniejszą wartość podświetlenia mniejszą 5 , aby otrzymać tą samą jasność obrazu , przy pozostałych tych samych nastawach parametrów obrazu . Użytkownik wysnuł
wniosek , że w telewizorach zamontowane zostały dwie , różne matryce . Szkoda , że nie zobaczył
w menu serwisowym telewizorów , jakiego producenta zamontowana była matryca .

Der Sony W905 Thread, Sony - HIFI-FORUM (Seite 122)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W g mojej skromnej opinii roznica na producencie matrycy musi miec wplyw na ogaldany obraz, nie bardzo wierze ze dwie matryce dwoch roznych producentow beda tak samo sie zachowywac..
 

maziboss

New member
Witam,
zdecydowałem się***na zakup modelu 55W905A. Jak myślicie czy ceba tego Tv w ciągu miesiąca może jeszcze spaść ? Na nowe modele nie czekam bo uważam, że nie warto. Poza tym nowy model 55 calowy będzie kosztował pewnie powyżej 10 000 PLN...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem " pewne ruchy" (w dół) na cenie pewnie pojawią się w miesiącu lutym , o ile
nie będzie jakichś zawirowań na rynku walutowym , bo tego wykluczyć nigdy nie można:-| .

Pozdrawiam,:)
accu
 

prezy

New member
Bez reklam
Witam,
zdecydowałem się***na zakup modelu 55W905A. Jak myślicie czy ceba tego Tv w ciągu miesiąca może jeszcze spaść ?

Bierz go teraz. cena może ale nie musi spaść (z pewnością nieznacznie jakieś 100 - 150 zł.)
Jak się trafi jakaś mega promocja to może być model powystawowy.
 

Kamilos321

New member
Mam pytanko do osób kalibrujących ten tv, co ustawiacie w opcjach tv, jest tam x.v.color, auto, normal, ta opcja np. ? Olałem już konsolę, staram się uzyskać dobrą jakość filmów z komputera (kabel hdmi), czy aby uzyskać dobrą , jak najlepsza czern, musze zmieniac cos w komputerz ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem w tym temacie mocny jesli chodzi o kalibracje, ale wg mnie to komp chyba tutaj nie ma nic do rzeczy... wszystko ustawia sie w tv...
 

robercik.yo

New member
Zadecydowałem, że kupię ten telewizor i cały czas obserwuje ceny. Z każdym dniem spadają ale też ich liczba w sklepach maleje. Np. w Agito zostały 2 sztuki. Myślicie, że będzie jeszcze dostawa do sklepów albo lepiej kupować już, póki jeszcze są?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym juz kupowal, pamietaj - jak to mowia ze czasem oszczedni 2 razy traca... jak Ci sie podoba to kupuj bo za chwile mozesz juz miec problem..
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie możecie podzielić się jak macie ustawiony obraz po konsolę?

Witam uprzejmie,

Spróbuj może takich ustawień , może "podpasują" na wieczorową porę .

Tryb obrazu : Gra Orginalny
podświetlenie : 4
kontrast : 82
jasność : 50
nasycenie : 53
odcień : 0
temperatura barw : Ciepła 2
extra processing : wyłącz


Motionflow : wyłącz
tworzenie realizmu : auto
łagodna gradacja : niski (mała)


korekcja czerni : wyłącz
zaawansowane zwiększanie kontrastu : wyłącz
Gamma : -2
Dynamiczna kontrola LED : niski(mała)
automatyczne ograniczenie jasności : wyłącz
czystość bieli : wyłącz
Żywy kolor : wyłącz
uwydatnianie szczegółów : wyłącz
uwydatnianie krawędzi : wyłącz
Balans bieli :
wzmocnienie : R : -1
G : 0
B : -2
przesunięcie : R : 0
G : 0
B : 0

W jasny dzień proszę spróbować tak :

Tryb obrazu : Gra Standard
podświetlenie : 7
kontrast : 85
jasność : 50
nasycenie : 51

pozostałe parametry jak wyżej . Tryby gry ustawione dla pełnego sygnału RGB .
Korzystałem z takich ustawień na 46"W905A. Proszę pamiętać o wyłączeniu czujnika światła .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kamilos321

New member
Polecam zmienić tylko Dynamiczna kontrola LED z niskiej na standard, to odpowiada za wygaszenie i czern na standard jest po prostu piękna i głęboka, na niskiej, wpada w szary, widać to jak są pasy panoramiczne.

Aha i zalecam Motionflow na impuls, obraz leciutko może migotać ale jakość wzrasta i znika jakiekolwiek smużenie. Polecam włączyć i porównać, obraz jest po prostu lepszy w grach.
 

Kamilos321

New member
Accu, napisałem w swoich ustawieniach tryb film:auto, u mnie przynajmniej w scenie gry - oryginał, tryb film jest domyślnie na wyłączony i nie da się tego włączyć. Czy dodatkowo jakieś opcje zmieniałes??
 

accu

New member
Bez reklam
accu

Jak i gdzie ustawić tryb gry dla pełnego sygnału RGB?
Mam 805a ale opcje są pewnie podobne.

Pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Proszę w ustawieniach wejścia wideo w telewizorze ustawić zakres dynamiczny (HDMI) w opcji : auto . Takie ustawienie powinno dać naturalne kolory . Pełny zakres RGB(HDMI) w PS3 : włączony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry