Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

lcr

New member
Panowie, jestescie w stanie polecic jakis dobry uchwyt do tego TV na sciane?
Mam jednak pare wymagan:
Musi byc on koniecznie regulowany na boki, nie koniecznie gora dol, chociaz nie bedzie mi to przeszkadzac. Oraz wolalbym kupic ten uchwyt troche przyszlosciowo i moc powiesic na nim pozniej cos w granicach 60". Smialo mozecie rzucic linkami.

Ogladalem w sklepach stacjonarnych to kosz takiego stojaka +- 350zl. Da rade zakupic troche taniej w sieci?

Pozdrawiam.
 

luk222

New member
Witam
Mam dziwną jaśniejszą plamkę na ekranie . Najbardziej jest to widoczne na jasnym tle. Czy ktoś z Was ma lub miał coś podobnego. Czy można na to coś zaradzić. Telewizor mam około miesiąca ale nie potrafię powiedzieć czy tak było od początku. Coraz bardziej zaczyna mnie to denerwować.


zapodaj.net/5a167e8877784.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Ja mam bardziej przyszłościowe pytanie odnośnie tego modelu.
Mianowicie czy jest szansa na upgrade tego / tych modeli o soft do Androida ?
Mam ten TV od kilku miesięcy i liczba konkretnych i sensownych aplikacji na system Opera TV Store od zakupu praktycznie się nie powiększyła. Nie oszukujemy się, po pojawieniu się Androida wszyscy zapomną o Operze. Procek w TV jest na tyle silny, że radzi sobie z odtwarzaniem praktycznie wszystkiego. Więc to nie powinien być problem. Jestem zadowolony że wszystkiego w tym TV, a w pupie mam 4K, super duper 3D czy krzywe ekrany... A Android oferuję znacznie więcej, jak np HBOGO. Byłby to powód do legalnego oglądania filmów, a nie ściągania wszystkiego przez torrenty... Podobnie było by pewnie z Onet czyli serwisem VOD sport TV. Wiem że można sobie kupić dongla z komputerkiem i podpiąć do HDMI, ale jakoś tak byłoby przyjemniej mieć to wbudowane w TV :)
 

SandPetrus

New member
Raczej bez szans, podobnie jak w Panasonicu na aktualizację do Firefox OS. Android jest wymagający i telefony z nagrywaniem 4K potrafią się "zapchać" na tym systemie.
 

luk222

New member
Witam
Mam dziwną jaśniejszą plamkę na ekranie . Najbardziej jest to widoczne na jasnym tle. Czy ktoś z Was ma lub miał coś podobnego. Czy można na to coś zaradzić. Telewizor mam około miesiąca ale nie potrafię powiedzieć czy tak było od początku. Coraz bardziej zaczyna mnie to denerwować.


zapodaj.net/5a167e8877784.jpg.html

Panowie odnośnie tego co powyżej. Powiedzcie proszę jakie macie doświadczenia z serwisem sony.
Czy jest sens to reklamować.
 

SandPetrus

New member
Panowie odnośnie tego co powyżej. Powiedzcie proszę jakie macie doświadczenia z serwisem sony.
Czy jest sens to reklamować.

Mam w zasadzie identyczną wadę u siebie w Panasonicu AS650. Dokładnie w tym samym miejscu - dziwne, bo inna matryca, podświetlenie. Też nie widziałem tego od początku tylko po kilku tygodniach. Reklamację złożyłem w sklepie - rękojmia.
 

melerro

New member
@lcr: uchwyt wygląda przyzwoicie. 4cm + 6,5cm da 10,5cm odstępu od ściany. Chyba, że pobawisz się w modyfikacje, czyli zamontujesz go nieco wyżej i przytniesz od dołu i góry pionowe elementy, co pozwoli na montaż bezpośrednio do 2 górnych otworów w TV (spokojnie udźwignie) i będzie wówczas niemal na ścianie, tyle że problem będzie przy manewrowaniu telewizorem - zawsze jest ryzyko, że ktoś chwyci nie tam gdzie trzeba i wygnie konstrukcję.

DW, swój (55'') montowałem na wieszaku SU-WL450.
 

Piotr1234

New member
42 cale

Po oględzinach modelu 42 calowego w sklepach mam wrażenie, że ten tv nie ma lub w minimalnym stopniu problem z ciemnymi rogami matrycy. W Panasonicu as640/650 i Samsungu H6400 ta wada jest mocno widoczna. Czy użytkownicy Tego Sony potwierdzą moje obserwacje na temat braku ciemnych rogów matrycy?
Aha, i czy to prawda, że w tym typie podświetlenia matrycy mogą być problemy z jasnością w środku matrycy (bo taką mądrość sprzedał mi sprzedawca w jednym ze sklepów)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, Sony nie ma problemów z ciemnymi rogami .
To jest Egde Led więc teoretycznie mogą być różnice natężenia światła boki vs środek. W praktyce jest to nie zauważalne.
Extra podświetlenie jest w Toshibie 42L7453 bo ma tylne strefowe podświetlenie.
 

Piotr1234

New member
Z powodu doświetlonych rogów jestem zainteresowany tym tv. Jednak, czy prawdziwa jest opinia, że model 42" ma natywnie 50Hz matrycę, a modele od 50" mają 100Hz. (W Samsungu h6400 i Panasie as640 jest matryca 120 Hz.). Sony podbija elektronicznie w 42" Motionflow XR do 400 (Hz) które w tym tv jest regulowane automatyczne zależnie od wyświetlanych treści? Czy to prawda i, jeśli tak, to czy może to wpływać na mniejszy komfort oglądania (sygnał cyfrowy z Vectry)? Męczące migotanie itp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko pamiętaj że Samsung wymieniony przez Ciebie ma wadę że pod matrycą zbiera się kurz ( rozumiem że to jest model z ubiegłego roku ) i jest problem z gwarancją na ten kurz... poczytaj sobie odpowiedni wątek na tym forum..
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cyt: Sony podbija elektronicznie w 42" Motionflow XR do 400 (Hz) które w tym tv jest regulowane automatyczne zależnie od wyświetlanych treści? Czy to prawda i, jeśli tak, to czy może to wpływać na mniejszy komfort oglądania (sygnał cyfrowy z Vectry)? Męczące migotanie itp.
Lolek odpowiedz koledze na to pytanie ?
 

Piotr1234

New member
W tym rzecz, że ja jestem zainteresowany kupnem tego Sony (42 cale), ale mam wątpliwości, o których napisałem. Ciekawe, czy ktoś może merytorycznie się do nich odnieść?
 
Do góry