Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

inglor

New member
50W829B zakupiony :) Niestety towar do odbioru dopiero w dniu jutrzejszym.
Zobaczymy jak to wszystko ładnie wygląda w warunkach domowych.

Telewizor zakupiony w sieciówce - raty 0%
 

Tomisior

New member
Witam, czy ktoś z Was ma sprawdzony sposób na flashlighting (lightbleed)? Chodzi mi o podświetlenie nad logiem Sony, w kształcie literki V. Generalnie mam b. ładnie podświetlony ekran i mocniejsze światło w tym miejscu troszkę psuje efekt. Zwłaszcza przy kompletnie ciemnych scenach. Z tego co czytałem zagraniczne fora, wiele modeli 829B ma tą właśnie przypadłość (nad logo Sony). Wie ktoś skąd się bierze ten efekt? Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Vampiszon

New member
Witam,
Czy te sluchawki beda dzialaly z KDL-50W829?
allegro.pl/sony-playstation-gold-wireless-headset-7-1-pulse-i4421609262.html
Dzieki
 

Jenot3

New member
Ja się waham pomiędzy Sony KDL-50W829B a Samsungiem UE48H6700. Różnica w cenie 700 zł więc nie mała ale czy warto dopłacić ? Jeśli obraz jest odczuwalnie lepszy to jestem w stanie dołożyć. TV bardzo dużo będzie mi służył do grania na konsolach, zwłaszcza PS4, ale także do oglądania filmów DVD/Bluray oraz z USB.
 

Jakub1811

Banned
Mam pytanie odnośnie w829. Jestem jego posiadaczem od tygodnia i kiedy chcę obejrzeć film z usb nie odtwarza mi polskich napisów czy on po prostu tak ma czy trzeba czekać na jakąś aktualizacje? I zauważyłem jeszcze coś a mianowicie kiedy ustawi się motionflow na płynny bądź się go wyłączy to obraz czasem łapie lekkie przycinki. Czy to jest wina słabej jakości sygnału obrazu czy może z tv jest coś nie tak?
 

inglor

New member
Ale nie odtwarza, czyli nie widać ich wcale, czy brak polskich znaków? U mnie domyślnie napisy dla filmów z napędu USB były wyłączone. Musiałem pierwszym razem włączyć w czasie odtwarzania filmu i dodatkowo zmienić kodowanie, żeby były widoczne polskie litery.
 

inglor

New member
Czyli złe kodowanie... Podczas oglądania filmu z USB dajesz Tools -> opcje napisów i tam powinno być do wyboru jakie kodowanie, niestety nie pamiętam, które wyświetla polskie znaki.
 

Tomisior

New member
Zwracam się do Was o pomoc.

Mianowicie w swoim egzemplarzu 50W829B mam dosyć mocny flashlighting nad logo Sony. Sytuacja jest o tyle upierdliwa, że oglądając filmy z akcją w kosmosie, ciemne sceny, loadingi w grach itd. podświetlenie odbiera przyjemność z oglądania. Filmy oglądam w nocy i oglądanie ich przy zapalonym świetle nie wchodzi w grę. Podejście serwisu Sony - oczywiście jest to normalne, jedyne co pan może zrobić to zmniejszyć podświetlenie. Uważam to za śmieszne tłumaczenie przy telewizorze za 4k.

Próbowałem domowych metod tzn. luzowanie śrub i masowanie matrycy. Zabieg pomaga na jakieś 2-3 dni, czerń jest idealna, jak smoła. Po 2-3 dniach wszystko wraca do normy. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić żeby ten efekt utrzymać na zawsze? Na innych forach czytałem, że ludziom udaje się wyeliminować ten efekt na stałe.

Zaczynam żałować że wymieniłem swojego starego "lampowca" na edge leda. Widziałem kilka egzemplarzy tego tv w akcji i większość z nich ma to podświetlenie nad logo Sony, do tego martwe piksele. Co ciekawe, w recenzjach tv jest kreowany na ideał. Wiem jedno, to mój ostatni tv w tej technologii. Zastanawiam się nad sprzedażą telewizora, ale szczerze mówiąc nie widzę żadnej innej alternatywy dla niego
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jakub1811:

Masz złe ustawienia napisów tzn kodowanie-nie mam pojęcia w jakim kodowaniu ściągasz napisy ale masz do wyboru tylko 3 i na 100% wszystkie będą ci działąć

1.cp1251
2.utf-16
3.utf-8

na 100% będą działać poprawnie

jeżeli chodzi o 2 pytanie o upłynniaczach to:ustawiając na płynny,mając dobre oko można zobaczyć minimalne artefakty które występują,ale nie ma opcji o przycinaniu obrazu.tak samo tyczy się wyłączenia tej opcji czy ustawienia na standardowy-ten efekt nie powinien występować-pamiętaj że pisze tutaj o obrazie 2D i jest to bez znaczenia czy oglądasz film z plyty,usb,czy tv naziemnej

do Tomisior
tak to już jest że można trafić na trefny jak i dobry egzemplarz.u mnie akurat ta dolegliwość nie występuje.

Mam pytanie,wcześniej wiedziałem gdzie jest sprawdzenie aktualizacji w tv ale ostatnio tak jakby mi ta opcja uciekla lub nie mogę jej odszukać.
gdzie jest opcja aktualizacji w tv ?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
tomisior-dzięki

wydawało mi się że zakładka "aktualizacja" była gdzieś indziej.

a tak jest app(na pilocie) pomoc i tam ;)

raz jeszcze dzięki tomisior
 
Ostatnia edycja:

kubajvc

New member
Również kupiłem ten model i mam pare pytań
po 2 miesiacach uzytkowania stwierdzam ze TV jest super . Ale :

1.
Jak wrzuce film na dysku przez USB ktory ma dziwek np DTS lub DD to TV nie umie tego dzwieku scalic w stereo i dialogi sa bardzo ciche a wybuchy czy jakies strzelanki i inne dzwieki z otoczenia w filmie grają zbyt głosno .
2.
Wydaje mi sie ze czerń jest za mocna a kolor zielony jest za bardzo jaskrawy . czern jest tak silna ze jak akcja filmu dzieje sie w nocy to w sumie widze tylko oswietlone elementy np poł oswietlonej twarzy albo tylko głowe jak ktos jest ubrany na ciemno . zaznaczam ze jest tak na wszystkich ustawieniach czy to standard czy żywy . z kolei zieleń np murawa w meczach jest tak jaskrawa ze nie da sie ogladac . co moze byc nie ta? nie zmieniałem nic w ustawiniach od zakupu . moze ktos cos podpowie ?

Pozdrawiam
Kuba
 
Do góry