Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

baciarek

New member
Wg. mnie to kijowe źródło. Na dysku filmy też możesz mieć kiepskiej jakości.
Jakie masz źródło TV ? Jak jakiś dekoder to sprawdź usatwienia, czy jest na 1080i i czy poziom sygnału oraz jakość jest na odpowiednim poziomie.
Pixelozę mogą powodować ulepszacze do redukcji szumów. Możesz pobawić nimi.
Podaj więcej info bo tak można sobie gdybać. Ale nieostry obraz to raczej nie wina tv tylko sygnału.

Jeśli piszesz o piłce nożnej, to info dla ciebie, że z naziemnej i w vectrze np. jest kiepsko i jest pixeloza i syf na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

czachaaa

New member
U mnie pixeloza jest, ale ogladajac telewizje ze slabego zrodla. Filmy streamowane z jakoscia fullHD jak i puszczane z BD sa jak zyleta.
 

Grendel

New member
W sklepach MM i Saturn pojawił się model 55W815 - z Motion Flow 600hz oraz srebrną aluminiową ramką.
Cena - 5299zł. Nie ma go o dziwo jeszcze na stronach internetowych tych sklepów, a w stacjonarnych bezproblemowo.

Małe sprostowanie. 5299 kosztuje 55W805B, natomiast 55W815B jest o 100zł droższy. Trzeba szykować gotówkę, zakupów czas zacząć. Jako że w MM nie ma i nie będzie W829 to wezmę 55W805B, interesuje mnie tylko czarny kolor. Olać te 400Hz, myślę, że różnicy i tak nie zauważę.
 

Grendel

New member
Heh, nie biorę w ogóle pod uwagę możliwości, że 55W8xx mają 50Hz matryce. To byłby jakiś żart w wykonaniu Sony.
Świadomie rezygnuję z 400Hz różnicy w Motion Flow.

Na AVForums podają, że w 55" siedzi matryca T550HVF05-0, więc luzik. A-MVA 5 firmy AUO.
 
Ostatnia edycja:

inglor

New member
Witajcie.
Takie małe nietechniczne pytanko, czy opłaca się kupować ten telewizorek teraz, czy lepiej przeczekać mundialowy bum?
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
wg mnie lepiej poczekać do wakacji. Przecież elektronika w dłuższej tendencji czasowej zawsze tanieje. Sam chcę też kupić córce, ale W805, choć sądzę że W829 będzie go "wypychał" z czasem - wskutek "polityki cenowej Sony".
 

Tomisior

New member
Mam pytanie, jak odpalić film z pendrive w formacie 16:9, z czarnymi pasami (góra i dół ekranu). Odpalam mkv w 720 p i niezależnie co wybiorę w ustawieniach ekranu - zawsze jest na cały ekran :/
Filmy z płyt BR są odpalane normalnie w trybie z pasami.
Będę bardzo wdzięczny za info czy komuś udało się to rozwiązać.
 

brook1234

New member
witam trafiłem na ten telewizor mam poczciwego panasa 37pv80 i czas na zmiany i mam takie pytanko jak se będzie radził z ps 4 z hd i czy ma funkcję to co jak sie gra na podzielonym ekranie każdy ma swój ekran pozdrawiam użytkowników forum i czekam na odpowiedz
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć

Jestem użytkownikiem W829 od drugiego dnia mistrzostw.
Kilka spostrzeżeń.
Obraz
Czerń jest super w tym modelu, naprawdę robi wrażenie. Filmy w HD genialne ( po USB )
Natomiast mam jakiś problem z dostrojeniem go do mundialu ( TVP 1 i 2 HD z anteny zbiorczej )
Coś jest nie tak z ostrością przy szybkich ruchach kamery, jakoś wszytko się rozmazuję i trudno skupić wzrok, nie wiem czy to problem tego modelu czy jakości sygnału. Bawiłem się ustawieniami i jakoś nie udało mi się uzyskać zadowalających efektów. Czy ktoś sobie z tym poradził ?
Smart ok, chociaż czasami się zamyśli na dłużej.
Mam jeszcze pytanie odnośnie DLNA, nie wszystkie pliki są odczytywane, albo raz tak, raz nie. Po podłączeniu po USB problem znika. Czy to zależy od serwera DLNA ( na kompie )? Podobnie z napisami, po DLNA nie czyta polskich czcionek, po USB pięknie wszytko fruwa.
Co do samej matrycy, rzeczywiście na rogach jak się dobrze przyjrzeć jest ciemniej. Ale oglądałem uważnie kilka sztuk i wszystkie tak miały.

A.
 

inglor

New member
Chciałbym się tylko upewnić. Model 50W828 i 50W829, to są te same modele, tylko oznaczenia w zależności od sieci marketów, w których są dystrybuowane?
 

cyberpen

New member
Witam
Jestem zainteresowany zakupem modelu 50W829
Ale widze ,że model 50W828 jest kilkaset złoty tańszy.
Czym się różnią dokładnie te modele bo z danych technicznych wydaje się ,że niczym.
Pozdrawiam
 
Do góry