Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

tomato10

New member
Chętnie ci pomogę tylko od wczoraj nie mogę się zalogować i wyskakuje mi:


The Sony site is temporarily under construction Please check back later.
 

bms01pl

New member
kolega kupił wczoraj w sony centre 50w829b. po godzinie szczęścia okazało się, że ma jednego zdechłego piksela. miał odpuścić, bo "prawie niewidoczny", ale ostatecznie się***wkurzył i pojechał wymienić. miły pan nie robił problemu, wytoczył drugi karton z zaplecza, na prośbę klienta zgodził się podłączyć sprzęt do zasilania - efekt: dwa martwe piksele. a że był to ostatni egzemplarz - 2-3 trzeba poczekać na kolejną dostawę…
 

okoni18

New member
Witam, podzielę się z Wami wczorajszą wizytą w sklepie z elektroniką (nazwy nie napiszę bo reklamować ich nie chcę). Wpadłem po film dla dziecka i zahaczyłem o stoisko z TV. W sklepie była wydzielona osobna wysepka dla firmy Sony gdzie miły pan dopadł mnie od razu i zaczął wychwalać najnowszy i największy model tej marki ( nie wiem , kosztował chyba 18000 i miał 65 cali). Od razu uprzedziłem że interesuje mnie coś tańszego, i wtedy doszliśmy do serii W8. Ku mojemu zdziwieniu pracownik Sony operował tylko zwrotami W8,W7,W6, niestety nie miał zielonego pojęcia(!) o tym że seria W8 występuje w odmianach 805,815 czy 829 (normalnie kopara mi opadła). Zmyłem się czym prędzej i wbiłem na stoisko z innymi telewizorami, i tam dopadł mnie doradca LG. Chwilę pogadaliśmy , pocmokaliśmy na temat tego zakrzywionego cacka OLED i pan mnie zaskoczył i powiedział aby przy zakupie kierować się tym czy odbiornik posiada matrycę IPS, bo te są najlepsze. Kurde, wydawało mi się że te ipsy mają przewagę w lepszym kącie widzenia , ale kuleją w kontraście. Czy coś się zmieniło? Czy LG wypuściło jakieś nowe matryce które poprawiły jakość? Czy może ja coś pokręciłem? :(
 

tdx

New member
Bez reklam
A co mial powiedziec gosc od lg skoro niemal wszystko lg ma na ips :-D

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

okoni18

New member
A co mial powiedziec gosc od lg skoro niemal wszystko lg ma na ips :-D

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12


:D hehe, no właśnie czułem podstęp, ale wolałem się upewnić. niestety problemem tych "podpowiadaczy" jest to że mają naprawdę ubogą wiedzę nt towaru który reklamują. sam jestem w temacie cienki, ale jak już zagiąłem gościa od sony o odmianach serii w8, to nie świadczy dobrze. jedyne co zdołał wybełkotać to to że te poprawiacze-upłynniacze obrazu to ściema i nie ma żadnego 800 , bo realnie jest 200 a reszta to reklamowe bajki. nie kłóciłem się :lol: , a ekspertów dalej szukam tu na forum , a nie w sklepie ;)
 

tomato10

New member
Dzisiaj udało się zalogować na stronę sony.

Bez tytułu.jpg
 

ORczyK

New member
Zastanawiam się czy jest możliwość sparowania bezpośrednio słuchawek bezprzewodowych np modelu "PS4 Wireless Stereo Headset" (lub podobnych) z tym telewizorem. Czy macie może jakieś doświadczenia w ww kwestii?
 

czachaaa

New member
Zamówiłem dziś ten telewizor, jutro powinien dojść.. a w zasadzie to już dziś ;) Ma zastąpić wysłużoną ale wypasiona plazme Panasa sprzed 6 czy 7 lat z serii PV700. I o ile wciąż mam obawy że nie będę zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu (zapewne niepotrzebnie) to nurtuje mnie temat 3D.

Zawsze wydawało mi się, że filmy 3D wyglądają tak jak w kinie, czyli rozjechane kolory itd .. a tutaj widzę że na YT są jakieś próbki "side by side" .. no i zbaraniałem. Który rodzaj 3D 50W829 obsługuje? ;)
 

czachaaa

New member
Dziś sprzedawca w Euro dzwonił do przedstawiciela Sony i ten stwierdził, że rozszerzona gwarancja dotyczy tylko produktów zakupionych w Sony Center.. i próbowano namówić mnie na ubezpieczenie w Euro, ale że cena wynosiła ponad 700zł więc spasowałem.

Wygląda na to, że trzeba zadzwonić na infolinie .. ;)
 

Grendel

New member
Sieć EuroAGD to największa porażka w branży. Mają w sklepie już model 55" W805B ale poczekam aż pojawi się w MM. Przynajmniej dają 14 dni na sprawdzenie sprzętu.
 

accu

New member
Bez reklam
Sieć EuroAGD to największa porażka w branży. Mają w sklepie już model 55" W805B ale poczekam aż pojawi się w MM. Przynajmniej dają 14 dni na sprawdzenie sprzętu.

Witam uprzejmie,

Od wczoraj tj.17 czerwca 2014 r. jeżeli kupujesz przez Internet w sieci handlowej
Media Markt , okres zwrotu towaru jest wydłużony do trzydziestu (30)dni od daty zawarcia
umowy sprzedaży towaru bez podania przyczyn . Składasz tylko pisemne oświadczenie o
odstąpieniu od umowy sprzedaży bez podania przyczyn .
Do dnia 17 czerwca 2014 r. okres zwrotu wynosił do czternastu(14) dni .

Pozdrawiam,;)
accy
:kom:
 

czachaaa

New member
Dzownilem na infolinie Sony - na dzien dzisiejszy nie da sie dokupic rozszerzonej gwarancji na KDL-50W829 poniewaz nie ma tych modeli w sprzedazy w Sony Store.. ale pracuja nad rozwiazaniem tego problemu i w ciagu tygodnia wszystko powinno zaczac funckjonowac tak jak powinno.

Ogolnie potwierdzono na infolinii ze sprzet nie musi byc zakupiony w Sony enter lub SonyStore.
 

liet

New member
I tu jest problem. Nie mam tej opcji wyświetlonej u siebie. Czyżby wykupienie ubezpieczenia poprzez Euro w Hestii powodowało brak możliwości ubezpieczenia w Sony? Tego nie wiem.

W Sony Center powiedzieli mi że gwarancję można przedłużyć na każdy telewizor, niezależnie od miejsca zakupu, pod warunkiem, że pochodzi on z Polskiej / Europejskiej(?) dystrybucji.
W ramach ostrzeżenia, w/g pracownika SC, telewizory sprzedawane przez Mall, Redcoon i kilka innych sklepów, pochodzą ze wschodu i na nie gwarancji przedłużyć się nie da, bo system nie przyjmie numeru seryjnego urządzenia.
 

tomato10

New member
Tak też odczytałem to info , bez problemu mogę kliknąć przedłużenie gwarancji chociaż kupiłem tv w MM . Taniej mnie to by wyniosło . Sawki tam są po prostu tańsze.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W sklepach MM i Saturn pojawił się model 55W815 - z Motion Flow 600hz oraz srebrną aluminiową ramką.
Cena - 5299zł. Nie ma go o dziwo jeszcze na stronach internetowych tych sklepów, a w stacjonarnych bezproblemowo.
 

Grendel

New member
Czemu MM nie ma w ofercie modelu czarnego z MotionFlow 600/800Hz? Trudno czasem zrozumieć motywy, ktorymi kierują się osoby zamawiające tv dla sieci.

Swoją drogą cena spoko. 1000zł więcej aniźeli modele 50" po premierze.
 
Ostatnia edycja:

wujek_p

New member
Witam,

Zachęcony opiniami na forum kupiłem ten TV i powiem szczerze - dla mnie jest bardzo słabo - tv oglądam z odległości ok 2m i obraz jest strasznie nieostry a wszechobecna "pikseloza" bardzo mi przeszkadza...
Mam jeszcze parę dni na oddanie TV i szczerze mówiąc mocno zastanawiam się nad taką opcją. Czy to może byc kwestia ustawień? (puszczałem filmy hd z dysku i też mnie nie powalało, więc to raczej nie kwestia źródła).

Pozdrawiam,
Paweł
 
Do góry