Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

buldoggg

Member
Bez reklam
Ale nie powinno tak być,bo opcja żeby automatycznego włączenia jest fajna/ale nie to że nie można wejść w opcje tv gdy mam odpalona ps4.
 

bywalec

New member
Witam, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizora. Jestem zadowolony z zakupu, wręcz prawie bardzo. Dlatego prawie, że moja sztuka ma mały mankament, a mianowicie niedoświetlone górne rogi matrycy. Przy oglądaniu filmów lub innych programów gdzie sceny są dynamiczne a przede wszystkim dynamicznie zmienia się tło, nie ma z tym problemu, jednak zaczyna to być irytujące gdy tło robi się statyczne i / lub w miarę jednolite, np. podczas meczów piłki nożnej, lub gdy wyświetlany jest motyw nieba. Moje pytanie brzmi czy taka wada może być podstawą do reklamacji? TV kupiłem w SC z przedłużoną na 5 lat gwarancją. W linku poniżej znajdują się zdjęcia, które zrobiłem dziś, co prawda przy dziennym świetle, ale widać ten mankament dość dobrze. To nierówne podświetlenie na środku nie stanowi problemu, nie widać tego w ogóle przy oglądaniu tv, najbardziej doskwiera ta niby winieta w obydwu górnych rogach, gdy się raz to zobaczy trudno o ty zapomnieć.

https://plus.google.com/photos/109112253249419011549/albums/6022561419420867633
 

dominlesne

New member
Reklamacji raczej nie przyjmą, jak już to oddać w ciągu 10 dni. Tylko że ta seria tak ma i raczej małe szanse, że trafi się lepszy egzemplarz.
 

bywalec

New member
No właśnie tego się obawiam, żeby nie okazało się potem, że zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 

haraś1

New member
witam. kupiłem ten telewizor lecz w tej chwili umieszczony został w stojaku, ponieważ jakoś nie ufam temu rozwiązaniu z umocowaniem go do ściany za pomocą standardowego stojaka "2w1". i tu nasuwa się moje pytanie do państwa: wyczytałem gdzieś, że jest możliwość zastosowania innego uchwytu tylko jakiego? mógłby ktoś podać jakieś namiary?
 

Grendel

New member
Poczytaj wątki o serii W8xxb a z pewnością znajdziesz odpowiedź i rozwiązanie swojego problemu. Sam pisałem o możliwościach montażu na standardowych uchwytach.
 

Grendel

New member
Nie pamiętam dokładnie ale ktoś montował tv na zwykłym uchwycie. Ja na swój model jeszcze czekam, interesuje mnie wersja 55". Ale po zakupie (jeśli nic się nie wydarzy) na pewno powieszę tv na ścianie na standardowym uchwycie. Nie widzę powodów aby całość zachowywała się mało stabilnie.
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Z tego co ja widziałem to w żadnym sklepie te telewizorki nie wisiały na fabrycznych uchwytach. Zazwyczaj dawano długie śruby na górne otwory i montowano na listwie poziomej, na której wisiały też telewizory innych marek.
 

haraś1

New member
Z tego co ja widziałem to w żadnym sklepie te telewizorki nie wisiały na fabrycznych uchwytach. Zazwyczaj dawano długie śruby na górne otwory i montowano na listwie poziomej, na której wisiały też telewizory innych marek.

w sklepie, w którym go kupiłem (euro rtv agd) też nie wisiały na fabrycznych uchwytach i nawet jeden z pracowników powiedział szczerze, że on też trochę by się obawiał o ten standardowy. chociaż później dodał, że z drugiej strony, jeżeli producent wręcz nalega na zamontowanie ich uchwytu to na pewno przeszedł on wiele testów i nie powinno być z nim problemów. ja na razie zobaczę jak będzie się trzymał na standardowym, na ośmiu kołkach 10mm, lecz bardziej obawia mnie druga strona czyli mocowanie do tv za pomocą dwóch małych śrubek oraz plastik, w który wkłada się uchwyt...
 

tomato10

New member
U mnie się trzyma na dwóch śrubach chyba 10mm .Wykorzystałem wieszak z plazmy .Tak na marginesie to fabryczny tez na dwóch śrubach wisi :)
 

Ivanez

New member
Też widziałem jak to było w euro zawieszone, dolne otwory były wykorzystane normalnie krótkimi śrubami a w górne były zakręcone długie śruby tak z 6 cm i zastosowany taki dystans złożony zkilkunastu podkładek plastikowych, całość przykrecona do nominalnej vesy, zaskakująco dobrze się to trzymało, fakt ze telewizor super lekki
 

haraś1

New member
Możesz rozwinąć? Gorzej chyba jest w wersji 42" bo tam jest jeden uchwyt i czy przypadkiem ten "wieszak" nie ugina się mając cały ciężar zawieszony po środku?

na dole są takie plastikowe dystansówki

sony-50-led-kdl-50w829b.2151293.2.jpg
 

acid1234

New member
Witaj
Mam wieszak w standardzie vesa.
Ja pokombinowałem tak jak to robi większość czyli śruby m6 chyba 60mm u góry i podkładki m8 (jako dystans) - wygląda pieknie :), na dole tylko dla wyrównania m5 50mm i podkładki chyba m5 (musi opierać się na wzmocnieniu wewnątrz otworu - nie na plastiku obudowy).
 

acid1234

New member
Mam pytanie jak w 50w805B wejść w Menu Serwisowe?

Znalazłem "po wciśnięciu kolejno 4 przycisków tj. i+ , 5 , vol- , i zielonego przycisku wł/wył , zobaczyłem
stronę menu serwisowego SELF CHECK" - ale nie działa, gdy naciskam ostatni przycisk "wł/wył" to telewizor się wyłącza.
 

liet

New member
Z tego co ja widziałem to w żadnym sklepie te telewizorki nie wisiały na fabrycznych uchwytach. Zazwyczaj dawano długie śruby na górne otwory i montowano na listwie poziomej, na której wisiały też telewizory innych marek.

Ja ten telewizor widziałem w 3 EURO RTV AGD, 2 MM i 1 Saturnie i zawsze sposób montowania był "custom made". Było to podyktowane tym, że rzadko kiedy wisiał na ścianie. Przeważnie na żurawio-podobnej konstrukcji.

W Sony Center w Krakowie i Katowicach te telewizory wiszą na fabrycznych uchwytach.
 
Do góry