Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

beny25b

New member
probowalem na wszystkich trybach dzwieku dostepnych w opcjach i wszedzie to buczenie, tv juz odeslalem do sklepu, teraz wybralem polecaną Toshibe 55 cali wiec juz po problemie :)
 

tonbery

New member
Czy ktoś testował może podłączanie bezprzewodowych klawiatur do tego modelu? Czy Logitech K 400 będzie współpracował?

Pytam bo wiem, że w poprzednich seriach Sony pojawiał się problem z obsługą myszek/klawiatur. Niby z testu wynika jasno: "pełna obsługa klawiatury i myszki". Pytanie tylko jakie modele?
 

dominlesne

New member
Gdzieś obiło mi się o oczy, że nie obsługuje. Nie pamiętam źródła, nie mniej dziwne byłoby to, żeby Sony to blokowało dla lepszej sprzedaży swojego "pilota".
 

szwarou

New member
Witam
W zeszłym tygodniu zakupiłem ten telewizor

Mam problem z połączeniem się poprzez wifi z materiałami znajdującymi się na dysku komputera. Czy ktoś może wie jak to wszystko skonfigurować?

w jaki sposób wyszukać kanały radiowe? mam telewizor podpięty pod kabel poprzez dekoder. Na stronie kablówki jest wykaz kanałów radiowych
 
Ostatnia edycja:

szwarou

New member
Wydawało mi się że udostępniam coś w sieci (np dekoder podłączony kablem do routera wykrywa foldery udostępnione na kompie)

No to zaczynają się schody bo na kompie mam teraz linuxa którego delikatnie mówiąc na razie kiepsko ogarniam.
No nic popróbuję poszukam :)

A co do radia? Jakieś podpowiedzi?
 

IjonTichy

New member
panowie mam takie pytanie odnosnie KDL-50W829B. Od paru lat telewizor pełni rolę monitora komputera, nie oglądam tv tylko net, filmy i gry (pc). Od 3 lat mam Sony KDLEX500, uwielbiam czerń na tym modelu i piękne naturalne kolory:), ale chciałbym zamienić go na 50 cali.

Imput lag w KDLEX500 nie przeszkadza mi w ogóle w Battlefieldzie 4, jak rozumiem KDL-50W829B powinien mieć mniejsze opóźnienia?
 

Aerofan

Member
Przyłączam się do pytania jabirda, czy Wasze egzemplarze też są tak podświetlone?

U mnie jakość podświetlenia ogólnie rzecz biorąc było kryterium zakupu. Udało mi się porównać telewizory przy zgaszonym świetle w sklepie i wybór padł na 50W829 właśnie. Telewizor oglądam właściwie tylko wieczorami.

Teraz po kolei: na początek mój poprzedni telewizor Toshiba 46". Ustawienia "standardowe", czarny ekran wieczorem wyglądał dramatycznie, przy patrzeniu na wprost był okropny clouding i wycieki podświetlenia z rogów ekranu. Pod kątem 45 stopni czerni to już nie było właściwie wcale. Zdjęcie przy lekkim oświetleniu zewnętrznym:

lcd01.jpg


Teraz Sony 829. Na początek czerń w zupełnie ciemnym pokoju, ustawienia standardowe (nazwę je "kalibracja na oko")

lcd03.jpg


Sony pod kątem, film w panoramie z czarnymi pasami, lekkie oświetlenie zewnętrzne:

lcd02.jpg


I Sony pod kątem, film 16:9 :

lcd04.jpg


Powiem tak, po tym, co widziałem na innych panelach LCD w tej klasie cenowej (gdzie czerń pod kątem robiła się szara lub wpadała w granat), nie mówiąc już o moim poprzednim telewizorze, to tutaj czernie i równomierność podświetlenia jest rewelacyjna, jak na LCD oczywiście.

Dopiero telewizor mam 1 dzień, więc zbyt dużo nie mogę napisać poza tym, że jestem zadowolony. Walczę na razie z poborem prądu, bo o ile przy oglądaniu w trybie nazwijmy to mało oszczędnym pobór to ok 70W, to przy standby nie spada poniżej 8W :???:

Głośniki jak na cieniutki TV są OK, chociaż w moim jeszcze poprzednim telewizorze (Sony monolith design) było dużo lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie tak się nie robi.
W Sony jest teraz jak w Toshibie. Na obrazie działa backlight . Bez obrazu ( pusty obraz - czyli zdjęcie na Toshibie) nie załącza się backlight.
Na Sony na pustym obrazie też zdjęcie prześwietlone tak pokaże.
 

Aerofan

Member
Może przestaniesz podważać moje wnioski ? Pobór mocy pewnie zmierzyłem źle, podświetlenie tylko mi się przywidziało, że w Sony jest super, a w Toshibie było źle... Zdjęcie nie jest prześwietlone, ustawienia ekspozycji aparatu są dokładnie te same, co przy Sony, tylko Toshiba pod kątem po prostu tak wyglądała fatalnie, koniec i kropka.
 

Aerofan

Member
PS. tak właściwie to wygaszanie strefowe (czy jak to tam się w Toshibie nazywało, w menu to było pod nazwą kontrola podświetlenia) nie dawało w Toshibie praktycznie żadnego efektu. Przy czarnym obrazie podświetlenie w rogach nie wygaszało się i robiły się chmury widoczne nawet przy oglądaniu w świetle dziennym.

W Sony działa to bardzo ładnie - podświetlenie na czarnym obrazie wygasza się całkowicie i ekran jest wielką czarną plamą, więc bez sensu robić w tym ustawieniu jakiekolwiek zdjęcia, chyba, że chcemy zobaczyć jakieś odbicie w panelu.

Zrobiłem jeszcze zdjęcia w zaciemnionym pokoju, wyłączone wszelkie funkcje ECO (powodują przygaszenie podświetlenia), kontrast jest na 90, jasność na 50, podświetlenie na max (czyli telewizor na full power) i na min. Ustawienia aparatu identyczne, ekspozycja odpowiada przybliżeniu temu, jak widzi to moje oko), oto efekty:

min.jpg


max.jpg


Jeszcze raz powtórzę dla osób, które zastanawiają się nad tym panelem - czerń jest świetna jak na panel LCD.

Dodam, że to jest mój piąty z kolei telewizor LCD, poza tym na biurku mam skalibrowane Eizo, więc wiem z czym to się je. Niestety Eizo ma panel IPS, na szczęście najnowszej generacji i nie swieci pod kątem, ale też nie jest tak dobre jak w tym TV.

PS.2.
Przy prześwietleniu zdjęcia (podbicie ekspozycji) aż o 3 EV (dla niezorientowanych sztucznie podbijam światło o 3x w stosunku do tego, co faktycznie widać) mogę jedynie zobaczyć, co się odbija w panelu, a żadnego cloudingu czy innych tego historii po prostu nie ma.

3ev.jpg
 
Ostatnia edycja:

Dibua

New member
Korzysta ktoś na tym tv (albo na 805/815) z dvb-s2 z nc+?

Ja bym chcial ale co z tego? Dzwoniłem do nc+, mam dekoder mini z dyskiem podpiętym pod usb. Do szału doprowadza mnie przerywanie w trakcie oglądania nagrań z dysku. Chciałem dokupić w nc+ moduł cam i.... się nie da! Musiałbym przejść na tv na kartę wybierając moduł zamiast dekodera i następnie przejść na abonament z powrotem. Zwariowali! Gdyby nie BBC Knowledge HD juz bym dawno był w CP, który daje do wyboru moduł cam.
Mam w związku z tym pytanie: czy jest możliwe ze mając tv sat odbieraną poprzez moduł cam ( np. CP) będę używał połowy dysku sformatowanego jako dysk PVR a drugiej połowy-partycji jako banku filmów?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Po aktualizacji są ostre jaja ;) a mianowicie gdy odpalam ps4 teraz telewizor sam się włącza i tam gdzie pisało hmdi teraz pisze PS4 hdmi,wszystko byłoby oki gdyby nie fakt że pozmieniali trochę,mianowicie to że podczas gry na ps4 lub w menu na konsoli nie można wejść w opcje na tv(tzn pilotem nawiguje się tak jakby to był pad,i włączać opcje na pilocie od tv wyskakuje menu w ps4 ;) "sprawy dotyczące bezpieczeństwa,zdrowia,wysuń płytę itp) a powiem wam że podczas wykrywania ps4 żadne parametry obrazu nie są zmieniane) tylko żeby zmienić ustawiania trzeba odłączyć kabel hdmi od ps4/przejść na inne źródło/potem znowu wejść na hdmi/zmienić ustawienia i podłączyć kabel pod ps4,Moim skromnym zdaniem to paranoja ;)
 
Do góry