Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

dante82

New member
Panowie, a jam mam pytanie co do obslugi NFC. Czy potrzebny mi jest ten 2 pilot by korzystac z tej funkcji, czy wystarczy mi sam tv i telefon? Dodam, ze zalezy mi na tym by zdjecia czy filmy z telefonu bezproblemowo polecialy na tv.
 

brook1234

New member
witam czym różni się model 50w829 z koncówką b od 50w829 i czy ten tv ma funkcję która np podczas grania na 2 jedna osoba widzi cały ekran i druga pozdrawiam i czekam na sugestie
 

baciarek

New member
niczym bo oba są z literką b na tabliczce znamionowej. Sprzedawca widocznie nie umieścił tego w opisie towaru.
 

dante82

New member
A udało się komuś zrobić kopię lustrzaną telefonu ? Mam ten tv oraz Xperię Z1 i widzę, że oba się parują a na końcu w telefonie otrzymuje komunikat, że nie obsługuje technologii HDCP. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Pojawił się w pierwszym sklepie 55W829.Na razie RTVEuroAgd podaje dostępność 30 dni roboczych ale cena jest optymistyczna 5499zł. Porównując do ceny premierowej 50W829, czyli do ok. 4299zł mamy wzrost 1200zł. Jesli cena 55" spadnie po premierze jak jego mniejszego "brata" to będzie to atrakcyjna pozycja.
Trzeba mieć jeszcze nadzieje, że Sony nie zepsuje niczego, co tak zachwalano w 50 calowej wersji.
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Wybacz, ale to nie ja zabłysnąłem. Skoro masz ten tv to powinieneś wiedzieć, że jest on albo włączony albo w trybie standby. Jeśli się nie mylę to tv nie posiada wyłącznika fizycznie odcinającego go od prądu, prawda?
 

mervel

New member
przeglądałem na szybko tryby obrazu między jakimi można się przełączać (sport,kino itp) i średnio mi się podobają...
tryb audio 'football' to już w ogóle porażka w odsłuchu ;) (może lepiej będzie jak podepnę pod ampli z kolumnami)

macie jakąś własną fajną kalibrację obrazu?
 

baciarek

New member
Panowie może zadam lamerskie pytanie, ale jak włączyć tv w stan czuwania ?

Guzik jest ale on włącza tryb standby. Jeśli chodzi ci o zużycie prądu to przez pierwsze 15 min jest tryb gotowości i on w zależności od modelu tv ciągnie około 15W. Później jest standby i idzie około 0,6W. Aby całkowicie odcinać zasilanie to masz kilka wyjść:
- łazić do tv i wydzierać kabel ze ściany
- kupić listwe i wyłączać guzikiem
- kupić listwę lub gniazdko wyłączane pilotem
- są jeszcze listwy z tzw. wyłączeniem prądu uzależnionym od wyłączenia określonego urządzenia wpiętego do określonego gniazda. Podpinasz np. dekoder i po jego wyłączeniu listwa wyłączy zasilanie z tv. Ale nie sądzę, żeby było to zdrowe dla elektroniki.
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Baciarek, ale to powinieneś raczej cytować post dante82. Ja nie mam problemu z określeniem trybu standby. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 5 maja 2014 r. ceniony recenzent sprzętu wideo Rasmus Larsen przedstawił na łamach portalu
Flatpanels.dk recenzję telewizora firmy Sony serii 8 o wielkości przekątnej ekranu 50 cali .


Sony W8 (2014) test - FlatpanelsDK

Telewizor otrzymał nagrodę portalu Flatpanels.dk .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Mario_K

New member
Witam. Wkurzyłem się, bo kupiłem ten telewizor i choć zachwycony jestem niesamowitym obrazem i mnogością aplikacji, jedna rzecz psuje mi nastrój.
Chodzi o dziwne mocowanie do ściany. Mam specjalny uchwyt z możliwością zmian kątów we wszystkie strony, uchwyt "obsługujący" wszelkie rozstawy śrub zgodnych ze standardem VESA, a tu Sony dał ciała, stosując swój własny patent. Czy ktoś wie, jak to obejść, żeby można było powiesić ten (boski anyway) telewizor na ścianie?
Będę wdzięczny za pomoc
 

dante82

New member
Baciarek, ale to powinieneś raczej cytować post dante82. Ja nie mam problemu z określeniem trybu standby. :)
Widzisz, wiem co to jest za tryb, problemem było wejście w menu serwisowe. Poza tym jakbyś nie zauważył wiele urządzeń posiada kilka trybów: Podam ci na przykładzie PS4
1. włączona
2. tryb uśpienia
3 całkowicie wyłączona
Pisząc posta sugerowałem się, że telewizor musi być w trybie (jak na ps4 - uśpienia) Posiadałem go zaledwie 2 dni i nie wszystko opanowałem, więc mogłem czegoś nie wiedzieć tym bardziej, że nie zawsze "białe jest białe" mam nadzieję, że załapałeś ;)
 

dante82

New member
Panowie ponawiam pytanie z postu 264:
A udało się komuś zrobić kopię lustrzaną telefonu ? Mam ten tv oraz Xperię Z1 i widzę, że oba się parują a na końcu w telefonie otrzymuje komunikat, że nie obsługuje technologii HDCP. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?
Naprawdę nikt nie parował telefonu z tv, czy nie miał podobnego problemu ?
 

syn gajowego

New member
Problem z zapisaniem ustawień własnych

Witam,

mam od kilku dni ten tv - zaprogramowałem kanały (mieszane) poustawiałem obraz i dźwięk itp jak mi pasuje i... no właśnie w trakcie oglądania nagle ustawienia same się "resetują" - ustawienia obrazu wskakują na "żywe" oraz zaczyna migać dioda (demo) a także dźwięk wskakuje na "demo" ;( Po wejściu w opcje i przywróceniu ustawień "własnych" znowu jakiś czas jest dobrze aż się "zresetuje" ponownie.

Jakiś pomysł, czy tylko serwis lub zwrot?

pozdr. gajowy
 
Ostatnia edycja:

BTC

New member
Masz włączoną opcje w ustawienia systemowe/kon.funkcji ogólnych/ ustaw. wyświetlenia na wystawie sklepowej/tryb resetowania obrazu. wystarczy to wylaczyc i opisane objawy znikna.
Pozdrawiam
 
Do góry