Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

beny25b

New member
Panowie a jak ten tv wypada w przypadku oglądania kanałów SD (mam kablówke w vectrze, u mnie w okolicy nie moge pozwolic sobie na zmiane operatora). Bo w połączeniu z PS3/ PS4 napewno wypada swietnie. Mam zamiar wymienic Panasonica 42s20 na jakis inny, tylko nie wiem czy ten Sony czy Panasonic 42gt60? (50 jest za droga no i cieżko dostac). 3D mnie nie interesuje, mozliwosc odpalenia filmow z USB moze byc
 

Grendel

New member
Wczoraj instalowaliśmy u kolegi jego nowy zakup - Sony 50w805B i po krótkich oględzinach na fabrycznych trybach obrazu mogę powiedzieć, że obraz SD (naziemna DVB-T) zaskoczył mnie mocno na plus. Jak na LCD bardzo przyjemnie telewizorek skaluje obraz, nie ma do czego się przyczepić. Myślę, że obraz na W829 nie różni się od W805B.
Jednak prawdziwą przyjemność dało obejrzenie (niestety tylko fragmentu - czas gonił) Avatara 1080p - obraz wyrywał z butów (a raczej ze skarpetek :))
Sam czekam na 55" ale po obejrzeniu na żywo w mieszkaniu modelu 50" zastanawiam się, czy "pięćdziesiątka" nie będzie wystarczająca, jeśli chodzi o przekątną ekranu. Choć ciągle targają mną wątpliwości, czy nie będę żałował braku tych 5 cali.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Grendel bo te telewizory są bardzo dobre.Nawet jakbym był milionerem nie dał bym 1500-1600 zł za dodatkowe 5" bo to nie jest drogo,tylko ZA DROGO.
 

parasite21

New member
Witam - W829B zakupiony ! :D
orientuje się ktoś, jak ustawić tv, żeby podczas przełączania programów korzystać tylko z pilota sony ?? posiadam kablówkę z vectry
i czy ktoś miał problem z podłączeniem tego modelu do wifi ?? ( choć muszę sprawdzić, czy nie mam ograniczeń co do ilości sprzętu )
 

Dibua

New member
A jak ten tv radzi sobie z plikami mkv, srt,txt, 3D SBS po sieci i z usb (dysk/pendrive)
Jak odczucia przy 3D które jest aktywne inaczej? Jak jakość takiego 3D?
Jak wygląda menu smart tego tv, może ktoś wrzuci filmik? Na youtubie nic nie ma o tym tv ;(
Waham się w wyborze tv między KDL-50W829 asamsungUE46F7000, który ma normalne aktywne 3D fullHD, ale jednak sony ma 50" co przy moich 2,3m od tv do kanapy wydaje się być idealne

daj znac czy jeszcze cie interesuja te informacje. Juz ochlonalem po pierwszych kilku dniach, moge pomeczyc moje nowe cudenko ;)
Z grubsza: wszystkie pliki wlacznie z napisami zaczal mi czytac dopiero po instalacji Wild Media Server na PC. Na Serviio i ps3 Media Server nie dalo sie dogadac. 3D wyglada tak sobie ale mnie ta dziedzina w ogole nie interesuje.
 

tdx

New member
Bez reklam
3D wygląda bardzo dobrze.

Ten TV (50W829) jest naprawdę dobry, ale 3D to jest chyba jedyna sprawa która nie wygląda dobrze...
przesłuchy i obniżenie rozdzielczości...

KDL-50W805B_detail-3d-crosstalk.jpg


KDL-50W805B_detail-3d-crosstalk2.jpg


tak powinien wyglądać obraz 3D
3D-full-HD-Sony-ex-hx-sam-d.jpg


a tak wygląda na Sonym
KDL-50W805B_velo-3d-720p.jpg
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Te zdjęcia to 3d aktywne i na dole pasywne ;) a jak bylem ostatnio to patrzałem na obraz z sony 829 3d i jakiegoś lg pas.....obraz był zdecydowanie lepszy z sony-mimo że jak każdy twierdzi nie ma full hd 3d(dlatego tych zdjęć bym nie porównywał)
 

tdx

New member
Bez reklam
ok napisałeś że 3D wygląda bardzo dobrze przy rozdzielczości 1920x540.
Ciekawe co napiszesz gdy dla każdego oka będzie 1920x1080.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
odległość z jaką ja oglądam tv/3d/ps4 nie widać różnicy porównując sony i samsunga.

Życzę wszystkich smacznego jajka i tego co tam macie w koszyczkach
 

Grendel

New member
obraz sd jak to obraz sd(szału nie ma )

Nie zgodzę się troszkę :). Jeśli podasz dobry sygnał SD (np. DVB-T) to jak na LCD obraz jest całkiem, całkiem. Tyle, że wtedy nie należy zbliżać się do tv na odległość mniejszą od jakichś 3m.
Jesli jednak wrzucisz marny sygnał z analogowej kablówki to wtedy lepiej odwracać wzrok.
Z pustego nawet Salomon nie naleje :)
 
Do góry