Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

Grendel

New member
Patrzałem na 50w815b i 55w815b w saturn.de i tam różnica jest 399 euro to jak sądzisz ? u nas różnica będzie 500 zł ?.Moim zdaniem (czyt.uważnie-"MOIM ZDANIEM") różnica 1500-1600 zł to zdecydowanie za dużo jak na 5 dodatkowych cali(wolałbym kupić za tą kasę coś innego jak np aplituner,sub/ps4 niż mieć dodatkowe 5 cali,przez pare lat oglądałem z 3,5-4 metrów tv który ma 32" i dało się oglądać bez problemów teraz mam 50" i jestem zadowolony.

Ale taka różnica w cenie pomiędzy 50" a 55" jest u każdego producenta. Sony nie jest więc tutaj jakimś "zdziercą".
Z tym dopiskiem "moim zdaniem" wygląda to już znacznie lepiej :)
Jesteś zadowolony z 50", ale jak bardzo byłbyś zadowolony z 55"? :) Możemy tylko zgadywać.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Wolałem kupić PS4 w cenie 5" i kupiłem,i jestem o wiele bardziej zadowolony nie wydając więcej.Za 1500-1600 zł wolałbym kupić sobie projektor nawet z taką rozdzielczością jaka jest w tych cenach i przemalować ścianę niż wydać okolo 1500 zł na 5"
 

Grendel

New member
Spoko, każdy ma to co lubi i woli.
Ja też zastanawiałem się długi czas jaki duży będzie mój następny telewizor. Obecnie mam 37", który niemal 6 lat temu kosztował mnie 4,2k PLN. Pierwotnie sądziłem, że 50" wystarczy jednak po namysłach (na szczęście żona mnie wspiera :)) uznałem, że trzeba machnąć się na 55".
Zakup będzie na dobrych kilka lat, jakość przekazu programów tv powinna się poprawiać (i tak oglądam tylko HD z kablówki) więc trzeba iść do przodu.
Pewnie, że kosztem 5" można kupić np. konsolę czy dobry soundbar. Trzeba po prostu wybrać. Ja wybieram wielkość tv kosztem lepszego dźwieku (na konsolę jestem już za stary :)).

Tylko to czekanie na 55W829 tak strasznie męczące jest, bo na 90% jestem zdecydowany co do zakupu.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Grendel to ile masz lat ? paru moich kolegów mają po 41-44 lata i gra z nimi non stop w gears of war 3 ;) a ja mam 30

Na ps4 nie ma w co grać (bo przeszedłem już prawie wszystkie gry)

Jeżeli chodzi o 55w829 to wiadomo coś kiedy się ma pojawić ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Znalazłem na internecie w jednym sklepie 55w829b cena 6099 zł czyli różnica 5" to 1900 zł ;) brawo ale to istna paranoja(chyba że będzie o wiele tańszy.
 

okoni18

New member
Szanowni, czy w telewizorach W805/815/829 występuje funkcja DualPlay( nie do końca wiem czy tak to się nazywa, ale chodzi o wspólne granie na jednym tv , gdzie druga osoba widzi co innego, oczywiście dzięki okularom 3D)?
 

Dongaco

New member
ma ktoś może jakieś sprawdzone info odnośnie wersji 42''?
jak wypada na tle tego zachwalanego 50'' i jakie są zasadnicze różnice? :)
 

Grendel

New member
Grendel to ile masz lat ? paru moich kolegów mają po 41-44 lata i gra z nimi non stop w gears of war 3 ;) a ja mam 30

Na ps4 nie ma w co grać (bo przeszedłem już prawie wszystkie gry)

Jeżeli chodzi o 55w829 to wiadomo coś kiedy się ma pojawić ?

Mieszczę się w podanym przedziale :)
ale pogrywam sobie sporadycznie, stad konsola juz nie dla mnie.
 

mervel

New member
ja wychodzę z podobnego założenia... 55' to już za wiele jak na odległość z której oglądam... a przynajmniej sobie PS4 sprawię ;)
będę kombinował jak zawiesić go na ramieniu :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
815 nie posiada dual-play(informacja na infolini sony)

ktoś umie zrobić tak żeby po włączeniu konsoli itp telewizor sam się włączał ? sync nie działa :/
 
Do góry