Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

buldoggg

Member
Bez reklam
sprawdź sobie jeszcze cene 50w815b(3999zł) w media markt jeżeli interesuje cię sony.

zastanawia mnie jedno,dlaczego np po włączeniu ps4 telewizor sam się nie uruchamia,w porównaniu z 22 calowym lcd firmy AEG,ktoś wie ?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
patrząc na strony zagraniczne to różnica będzie okolo 1500-1600 zł za 5" (nie opłacalny interes-chyba że musisz mieć 55" a nie 50" ;)
 

okoni18

New member
zastanawia mnie jedno,dlaczego np po włączeniu ps4 telewizor sam się nie uruchamia,w porównaniu z 22 calowym lcd firmy AEG,ktoś wie ?


Musisz tę opcję uruchomić(włączyć) w swoim tv. Mam starego soniacza i przez kawał czasu nie wiedziałem że jest taka opcja , potem gdzieś w necie wyczytałem, znalazłem w ustawieniach i teraz odpalając konsolę padem włączam tv. Bravia Sync chyba to się zwie :)
 

parasite21

New member
Jutro prawdopodobnie jadę po tv, a więc 805B czy + 500zł i 829B ??? Różnica tylko w Hz ? Zauważalna podczas oglądania piłki nożnej, dla normalnego śmiertelnika ?? Proszę o odpowiedź.
 

zimack86

New member
Jutro prawdopodobnie jadę po tv, a więc 805B czy + 500zł i 829B ??? Różnica tylko w Hz ? Zauważalna podczas oglądania piłki nożnej, dla normalnego śmiertelnika ?? Proszę o odpowiedź.

Też stałem przed tym dylematem, ale w Euro cena za 829B jest obecnie 4190 zł, a 805B za 3999 zł, więc 191 zł różnicy to przy 40 ratach nieodczuwalne. W czwartek przyjedzie do mnie, tylko, że jeszcze nie mam TV podłączonej do domu...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
pisałem już wcześniej że euro podniosło cenę do 4199 i dali promocje do 4199 zł ;) tutaj albo w innym temacie o w829b

Ciekawe po ile będziesz miał raty(ja kupowałem za gotówkę a z ciekawości jak byłem w neonecie i zapytałem o raty to zjechałem na ziemie(jakiś tam procent był) pytałem o tv za 2999 zł a z ratami na 40 miesięcy wyszło 5300 ;) dlatego nigdy nie kupuje na raty (chyba żeby faktycznie było 0% i bez ubezpieczenia itp ale wątpię w to ;)
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
patrząc na strony zagraniczne to różnica będzie okolo 1500-1600 zł za 5" (nie opłacalny interes-chyba że musisz mieć 55" a nie 50" ;)

Wstrzymaj się, proszę, z twoimi jednoznacznymi ocenami opłacalności. Podobnie pisałeś o różnicy względem W905.
Różnica między 50" a 55" jest jak najbardziej widoczna i opłacalna jeśli ktoś ma odpowiednią odległość do tv. Ja wolę dołożyć te 1500zł i nie marudzić za kilka miesięcy, że wydałem 4k i brakuje mi tych kilku cali przekątnej. Problemem może być ograniczony budżet ale wtedy pojęcie opłacalności traci trochę na znaczeniu bo jeśli nie mam na coś kasy to wiadomym jest, że tego nie kupię.
Stań proszę w sklepie i porównaj stojące obok siebie obydwa modele z odpowiedniej odległości. Mnie przekonało takie porównanie. Boje się tylko, że kilka/kilkanaście tygodni po zakupie nie zatęsknię za 60".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sklepie są duże powierzchnie i wygląda to inaczej niż w domu.
Poproś o prezentację modeli w domu to się przekonasz.
 

Damaranus

New member
Podbijam że naprawdę wszystko wygląda inaczej w sklepie i w domu. Widzę to gdy patrzę w swoje 32 cale na tle pustej ściany a gdy patrzę na te same 32 cale przy stojących obok 48, że to jest jak ekran telefonu. Ale inaczej jest w domu.

A wracając do tematu samego telewizora - jak wygląda współpraca np. przy współdzieleniu ekranów, przesyłaniu danych na telewizor - obraz, dźwięk - gdy mamy urządzenie Samsunga. DLNA? Wifi? Czy inny sposób? Sony współpracuje bez żadnych problemów?

Czy różnica między 3D Samsunga a SOny - aktywna, jest zauważalna? Odczuwalna?
 

Irokez99

New member
hmm.. chyba się skuszę na tego 829. Samsung H6400 wygląda strasznie tandetnie i trochę ten obraz miał taki... gorszy. H6500 podejrzewam że będzie to samo.
Ale ma już F6400 w pokoiku i czy okulary aktywne z serii F6 będą działały na tym Sony? Co do Smart to pewno będzie używane z odtwarzacza BD Samsunga. DLNA z routera Asusa z kolei będę próbował uruchomić.
 

zimack86

New member
pisałem już wcześniej że euro podniosło cenę do 4199 i dali promocje do 4199 zł ;) tutaj albo w innym temacie o w829b

Ciekawe po ile będziesz miał raty(ja kupowałem za gotówkę a z ciekawości jak byłem w neonecie i zapytałem o raty to zjechałem na ziemie(jakiś tam procent był) pytałem o tv za 2999 zł a z ratami na 40 miesięcy wyszło 5300 ;) dlatego nigdy nie kupuje na raty (chyba żeby faktycznie było 0% i bez ubezpieczenia itp ale wątpię w to ;)

Kupowałem ten TV w EuroRTV i był w cenie 4190zł. Miałem kod rabatowy i wyrwałem go za 4140zł. Konieczne było, aby można go było kupić na raty. Wybrałem 40 rat. Każda po 103,75 zł. Bez ubezpieczenia. Do 5000 zł nie trzeba jeśli masz w miarę zdolność kredytową. Więc da się. Jutro TV odbieram :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Patrzałem na 50w815b i 55w815b w saturn.de i tam różnica jest 399 euro to jak sądzisz ? u nas różnica będzie 500 zł ?.Moim zdaniem (czyt.uważnie-"MOIM ZDANIEM") różnica 1500-1600 zł to zdecydowanie za dużo jak na 5 dodatkowych cali(wolałbym kupić za tą kasę coś innego jak np aplituner,sub/ps4 niż mieć dodatkowe 5 cali,przez pare lat oglądałem z 3,5-4 metrów tv który ma 32" i dało się oglądać bez problemów teraz mam 50" i jestem zadowolony.
 

Ryszard494

New member
Wielka szkoda że nie ma funkcji powrotu do poprzedniego programu. W modelu EX 650 ( pilot RM-ED050) też nie ma tej funkcji, ale po zastosowaniu pilota RM-ED012 funkcja ta działa. Czyli oprogramowanie jest, tylko brak stosownego przycisku na pilocie. Wielka szkoda, muszę rozejrzeć się za innym telewizorem a raczej nie chciałbym uderzać w Samsunga, mimo że praktycznie odtwarza wszystko z dysku zewnętrznego, ma funkcje powrotu do poprzedniego programu ale jakoś nie mogłem sobie dopasowań w ustawieniu kolorów. Głównie chodzi o kolor twarzy, w Sony jakoś to lepiej wypada.
 
Do góry