Telewizor firmy Sony Full HD 50W800C - krótka recenzja .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na rynek amerykański trafiła seria telewizorów Full HD firmy Sony -W800C w wielkościach przekątnej ekranu 55"i 50". Ukazał się już
test krótki telewizora Sony 50W800C . Więcej na stonie :

Sony W800C Review (KDL50W800C, KDL55W800C)

Oczywiście na rynek europejski seria ta będzie inaczej wyposażona i nazwana .(W809C czy W805C-chodzi o wielkości przekątnej ekranu 55" i 50" i Motionflow XR 1000Hz w W809C lub Motionflow 800Hz
w W805C)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ojtioo

New member
czy można się spodziewać, że Input Lag w modelu Europejskim W809C będzie na podobnym poziomie jak w tym teście? Jeśli tak to raczej kiepsko bo piszą, że wynik jest znacznie gorszy od modelu z poprzedniego roku (seria "B")...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Szczerze? Modele z 2014r. wyglądają lepiej, także pod względem kontrastu oraz kątów bocznych. Nie są to może duże różnice, ale jednak.

Nie wiem, co Sony zmajstrował, ale wygląda na to, że są kolejną firmą, która wpisuje się w szablon: więcej bajerów i mniej obrazu, co więcej, za nie mniejsze pieniądze!

Naprawdę, pada powoli dla mnie ostatni bastion dobrej jakości, w rozsądnej cenie... :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to nie Sony chciało bajery tylko ludzie, Sony jako ostatnie wprowadzało wszystkie te rzeczy które miał samsung czy Lg a wtedy co ludzie pisali ???? A to że nie ma tych bajerów... więc zdecydujmy się na coś bo jedno i drugie tanio nie da rady... żadna firma tego nie wytrzyma.. Teraz takie czasy nastały że jak się chce tv na poziomie to niestety trzeba brać tv z górnej półki...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem , aby móc wydać jakąś w miarę miarodajną opinię , należy poczekać ,
aż telewizory tej serii firmy Sony pojawią się na rynku europejskim , również polskim , pojawią się
wówczas również inne testy bardziej wnikliwe oraz sami będziemy mogli obejrzeć je "live" i
ocenić . :neutral: W międzyczasie wyjdą zapewne nowe wersje oprogramowania , które mogą niektóre
mankamenty naprawić względnie poprawić . Myślę , że zastosowane będą matryce VA firmy AUO 100 Hz . Natomiast różnica wartości parametru Motionflow związana jest tylko z oprogramowaniem i związanym z nim zaawansowanym ustawieniu parametru Motionflow . Tak rozumuję . Oczywistym jest , że 1000 Hz czy 800 Hz to marketing .
Komunikat prasowy firmy Sony :
‰ćŽżA‰šŽżAŽg‚˘ŸŽč‚đ“O’ę’Ç‹A4Kƒ`ƒ…[ƒi[“ŕ‘***‰tťƒeƒŒƒr ƒuƒ‰ƒrƒAiRj7‹@Ží”***”„ | ƒvƒŒƒXƒŠƒŠ[ƒX | ƒ\ƒj[

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ojtioo

New member
Poczekam jeszcze na recenzję tutaj, ale myślę, że już można to podsumować tak:

Sony z roku na rok wypuszcza TV z gorszymi matrycami o gorszych parametrach. Niższe natywne (sprzętowe czyli jedyne jakie jest) odświeżanie idzie w parze z nową naklejką o wyższym (!!!) odświeżaniu.

Bo statystycznie prawie nikt nie patrzy na tabliczkę znamionową z tyłu telewizora tylko wszyscy widzą ten piękny wielki napis Motionflow XR 1000 Hz

i tak zamiast paneli 120hz mamy teraz panele 60hz. Mało tego marketingowo zwiększyli Motionflow z 200hz do 1000hz, bo tak, kto to zauważy, kto im zabroni? A statystyczny Kowalski się cieszy jak to technika poszła do przodu, że matryce o odświeżaniu 1000hz już robią ;) I jak to nie nazwać oszustwem?

My tu wiemy co to jest odświeżanie, ale statystyczny gość w supermarkecie, wie? Jeśli wie to widzi te 1000hz i nie ma prawa przypuszczać, że faktyczne odświeżanie wynosi ponad 10x mniej bo ufa naklejce, która niestety go wprowadza w błąd. Widzi 1000hz i myśli "Telewizor wyświetla nowy obraz tysiąc razy na sekundę WOW!"

No bo czym jest "technologia" Motionflow? przecież nie wymusi na matrycy odświeżania obrazu częściej niż jest to fizycznie możliwe. Po prostu to taki chwyt niczym z telezakupów "na naszym telewizorze będziesz miał poczucie, że pracuje 10x szybciej niż produkty konkurencji na tej samej matrycy".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W tym modelu motionflow jest 800 Hz - przynajmniej tak jest na stronie.. Topowe Samsungi już mają chyba 1200 Hz ... coraz większe liczby się pojawiają każdego roku..
 
Ostatnia edycja:

tdrk14

New member
Właśnie kupiłem za 3400 zł SONY KDL-50W829B, po tym co tu przeczytałem to chyba właściwy wybór, nie zależy mi na gadaniu do pilota i machaniu ręką do telewizora, liczy się dobry obraz.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wszystkie parametry xxxx Hz powinny zostać ustandaryzowane, z góry. Pytanie, jak, skoro dostawcy to klika, której na tym absolutnie nie zależy!?

Dla mnie parametr ten powinien odnosić się do maksymalnej liczbie widocznych linii obrazu w ruchu, w trybie działającego upłynniacza, bo jak wiadomo, bez niego jest standardowo 300.

Sony oraz Samsung osiągają w większości modeli >=1080 i tak to powinno być oznaczone. Jeżeli Panasonic osiąga 550, tak to powinno być opisane. Oczywiście, to utopia, ale z punktu widzenia klienta taka informacja byłaby miarodajna.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Portal konkurencyjny HDTV_Centrum Polska(niebieski) już" szykuje się "do przeprowadzenia testów dwóch modeli telewizorów firmy Sony w wielkościach
przekątnej ekranu 55" - Sony KDL-55W805C (lub z końcówką 9) oraz Sony KD-55X8505C (lub końcówką 9). I bardzo dobrze , będzie już więcej wiadomo co i jak .:-|
BTW , oczywiście , o ile telewizory nie będą uszkodzone podczas transportu , bo z tym różnie bywa .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Robert1272

New member
W końcu też będzie je można zobaczyć na żywo w sklepach, byłem w niedziele w SC, sprzedawcy twierdzili, że w tym tygodniu już bedą na półkach, dodając, że sami są bardzo ciekawi nowych modeli.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Wkońcu też będzie je można zobaczyć na żywo w sklepach, byłem w niedziele w SC, sprzedawcy twierdzili, że w tym tygodniu już bedą na półkach, dodając, że sami są bardzo ciekawi nowych modeli.

Witam uprzejmie,

I oto przecież chodzi , aby móc samemu dokonać pierwszego oglądu "live" .:wink:

Osobiście myślę , że dostępne mogą być na początek telewizory firmy Sony z systemem Android z serii : X8305C,(9C) , W755C , W805C(9C) .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Potencjalni nabywcy urządzeń firmy Sony powinni uważać na aktualizację swoich
komputerów na system Windows 10 . Sony zaleca wstrzymanie się z tą aktualizacją do czasu otrzymania wiadomości o zgodności . System Windows 10 jest teraz testowany przez Sony i latem 2015 r.Sony poda informacje o zgodności . Daty opublikowania informacji dla poszczególnych produktów będą różne . Więcej na stronie support Sony :

Pomoc techniczna dla produktów firmy Sony | Pomoc techniczna

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry