Telewizor firmy Philips 46PFL8008S/12 - pierwszy pełny test tego pięknego telewizora.

accu

New member
Bez reklam
Witam,
mam pytanie do użytkowników tego odbiornika:
- czy to prawda, że ten telewizor ma problemy z funkcją PNM?
Ponoć przy wyświetlaniu szybkich obiektów z PNM ustawionym na MAX pojawia się jakiś clouding, blur itp.

Witam uprzejmie ,
Masz 4 opcje funkcji PNM , a mianowicie :
Wył.
Minimum
Średni
Maksimum .
Z powodzeniem przy wyświetlaniu programów sportowych (transmisji) funkcję PNM można ustawić na opcję : Minimum . W niektórych przypadkach można ustawić w opcji : Wył . Funkcję : Clear LCD ustawić można na opcję : Wł . Jest to moje , skromne zdanie w tym temacie .
Natomiast do oglądania filmów funkcję PNM można ustawić w opcji : Wył , jeżeli dany użytkownik nie lubi tzw . efektu" teatru", ale niektórzy użytkownicy lubią ten efekt .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gelo29

New member
Tak, tak,
ja to wszystko wiem :)
Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Uwielbiam efekt maksymalnego teatrzyku, więc PNM musi być i będzie u mnie na pewno na maxa.
Chodziło mi o to, że właśnie przy takim ustawieniu ten Philips ponoć znacznie smuży i pojawiają się jakieś niepożądane artefakty / blury szybko przemieszczających się obiektów (czyli piłka nożna np.), a dodatkowo ponoć w czasie szybkiego ruchu poziomego (lewo / prawo i odwrotnie) czasami można zaobserwować lekkie "klatkowanie" całego obrazu...
I tymi objawami właśnie się martwię, bo bez włączonego na maxa PNM nie będę kupował tego TV - być może znajdę wówczas telewizory innych marek z prawidłowo wyświetlanym efektem teatrzyku, bo taki właśnie uwielbiam...
No chyba, że nie potwierdzasz w/w usterek w modelu 8008s?
A jeśli potwierdzasz - być może znasz jakieś inne telewizory z idealnie dopracowanym systemem nadpłynnego ruchu?
 

gelo29

New member
No i sam sobie odpowiedziałem na moje pytania.
Tak, ten TV ma problemy z wyświetlaniem płynnego ruchu z włączoną funkcją PNM
Szczególnie widoczne jest to przy szybkich scenach akcji bądź dużych obiektach poruszających się na pierwszym planie (np. samochód przejeżdżający tuż przed kamerą).
Obraz wówczas lekko przycina, klatkuje i czasami pojawiają się jakieś dziwne powidoki ruchomych obiektów (nie mówiąc już o smużeniu, które - niestety - jest widoczne).
Efekt jest tym gorszy, im gorsza jakość materiału: najgorzej jest na programach TV z anteny.
Philips nie zmienił w tym aspekcie zupełnie nic od czasu serii 9704, która jako pierwsza miała problemy z płynnym ruchem.
Wielbiciele ultra płynnego, "teatralnego" ruchu muszą zatem szukać gdzie indziej...
Generalnie, to zupełnie nie rozumiem tych, którzy podniecają się rzekomą wysoką jakością obrazu tego Philipsa.
Przecież to jest TV jakich wiele i w tym aspekcie niczym szczególnym nie wyróżnia się spośród innych telewizorów z tego pułapu cenowego.
Powiem więcej - taki Panasonic TX-L47DT60 moim zdaniem prezentował obraz ogólnie na znacznie wyższym poziomie (niestety nie dane było mi przetestować "upłynniaczy" ruchu, więc na ten temat nic nie wiem).
Ech, gdyby nie ten kapitalny AmbiLight, to w życiu nie kupiłbym Philipsa...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Philips wydał nową wersję oprogramowania do telewizorów z 2013 r. dla serii od 6xx8 do 9708 włącznie .
Wersja : QF2EU-0.173.62.0 . Data publikacji : 16.02.2015 r .
Do pobrania , w późnych godzinach nocnych powinna być ta nowa wersja oprogramowania dostępna . Czy istotne ulepszenia wprowadza ?
Ulepszenia instalacji kanału ...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
@accu:
dzięki.
Pobrałem.
Czy wiemy co nowego ?
Mam:
Changelog:
QF2EU-0.173.62.0 (Date published: 2015-02-16)
•Addition of Russian time zones
•Improvements VoD France
•Improvement Netflix credentials
•Improvements channel installation
•Improvements Turkish translations
•Improvements channel banner
A to ostatnie to co to jest ?
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Mam tuner VU+ Solo i robiłem z tym TV połączenia przez HDMI CEC. Teraz w telewizorze mam sporo połączeń HDMI1 (około 3) i nie wiem jak je usunąć. Szukałem w wielu miejscach, mogę zmienić nazwę, ale nie usunąć.
 
Do góry