Telewizor firmy LCD firmy Philips 46PFL9707 -

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki a kiedy testowales ten konkrteny model tv? Kolega pyta czy testowales ten model a nie inne poprzedniki tego modelu.......
Lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Jedyne co mnie martwi to to że wersja 60 cali nie ma filtra moth Eye 2.Ale 46 cali jest dla mnie rozmiarowo nie akceptowalny.Wdzięczny byłbym gdyby kolega Kiki jednak napisał parę zdań z testu tego modelu.Wszak na rynku jest od miesiąca i to na zamówienie i nikt go na bank z forumowiczów nie posiada jeszcze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Kiki nie robil testu tego modelu..... wiec nie moze napisac jak on sie sprawuje. Chyba ze na zasadzie ze gdzies widzial ale to zaden test tylko spostrzezenia....
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Jedyne co mnie martwi to to że wersja 60 cali nie ma filtra moth Eye 2.Ale 46 cali jest dla mnie rozmiarowo nie akceptowalny.Wdzięczny byłbym gdyby kolega Kiki jednak napisał parę zdań z testu tego modelu.Wszak na rynku jest od miesiąca i to na zamówienie i nikt go na bank z forumowiczów nie posiada jeszcze.

Witam,

Nie wiem , ale jak dla mnie to szukasz "dziury w całym".Filtr i owszem fajna sprawa , tyle że trzeba bardzo uważać , bo jak dotkniesz palcem jego powierzchni to niestety zostawia ślad , który należy
od razu usunąć specjalnym roztworem neutralnego detergentu zmieszanego z wodą , a następnie
wytrzeć na sucho delikatną , miękką ściereczką z fibry. Taki preparat jest firmy Philips i serwis firmowy
powinien go mieć , gdyż nie jest dołączany w akcesoriach do telewizora .(tzw.zielona buteleczka)
Za kwotę 9.5 k , o której piszesz , mając ją , nie zastanawiałbym się długo nad zakupem .Oczywiście jest to
moje subiektywne zdanie , lub poczekać do lutego 2013 r. na model telewizora firmy Sharp seria XL9 w różnych wielkościach przekątnych ekranu od 46" , 52" , 60" , 70" i 80" z tym filtrem.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,

Nie wiem , ale jak dla mnie to szukasz "dziury w całym".Filtr i owszem fajna sprawa , tyle że trzeba bardzo uważać , bo jak dotkniesz palcem jego powierzchni to niestety zostawia ślad , który należy
od razu usunąć specjalnym roztworem neutralnego detergentu zmieszanego z wodą , a następnie
wytrzeć na sucho delikatną , miękką ściereczką z fibry. Taki preparat jest firmy Philips i serwis firmowy
powinien go mieć , gdyż nie jest dołączany w akcesoriach do telewizora .(tzw.zielona buteleczka)
Za kwotę 9.5 k , o której piszesz , mając ją , nie zastanawiałbym się długo nad zakupem .Oczywiście jest to
moje subiektywne zdanie , lub poczekać do lutego 2013 r. na model telewizora firmy Sharp seria XL9 w różnych wielkościach przekątnych ekranu od 46" , 52" , 60" , 70" i 80" z tym filtrem.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam miałem 9706 z tym filtrem jak dla mnie tragedia niewielka zmiana kąta oglądania obraz robił się niebieskawy no i te palce dramat,chyba że nowa generacja poprawi te dolegliwości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro tak szybal piszesz jak to widac to ja juz wole niech mi sie troche tego swiatla odbija jak mam patrzec zeby ktos nie dotknal palacami ekranu czy tez pozniej latac ze specjalnym roztworem i szmatka. To tylko tv a nie diamenty :) Accu a ty w swoim tv tez masz jakis tego typu filtr? I rozumiem ze wczesniejsza czy pozniejsza wersja tego filtru to podobnie sie zachowuje?
lolek
 

play007

New member
Bez reklam
No to mnie pocieszyliście.Nie jestem pedantem.Więc ten brak filtra przeżyję.
Accu na Sharpy serii XL9 nie będę czekał bo to edge ledy .Za bardzo mi clouding przeszkadza.Zdecydowanie stawiam na full led.Z bieżących cen na dziś wynika ze mogę oszczędzić 5 k na zakupie 9607 60 cali Philipsa.Więc chyba się zdecyduję.Choć do tej pory stawiałem na max 52-55 cali a takich w tej serii nie ma .Tylko 46 i 60.
Czy ktoś z tego forum może potwierdzić lub zaprzeczyć że ramka poza barwą (srebro a czerń) w tv serii 8007 oraz serii 9707 jest tej samej wielkości przy 46 calach .Ze strony Philipsa tak przynajmniej wynika.W ubiegłorocznej serii 9706 była znacznie większa niż w aktualnej serii 8.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Myślałem też o tv z filtrem moth Eye np.coś z Sharp seria XL9.Bo strasznie mnie denerwuje lustro przy wyłączonym tv.Ale jeżeli ma być tak jak accu piszesz,że trudno jest usunąć odciski ,jeszcze jakieś stosować specjalne płyny to ja takim panelom dziękuję.Wolę jednak przyzwyczaić się do lustra z Philipsa 8007,Sonego HX850 itp.tv-takie odbicia to chyba maja miejsce przy wyłączonym tv ,jak odbiornik chodzi to nie są dostrzegalne-chyba dobrze myślę?Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

U mnie takiego filtra nie ma .
Na razie firma Philips zastosowała go tylko w dwóch modelach swoich telewizorów tj. w ubiegłorocznym 46PFL9706K/02
i tegorocznym 46PFL9707S/12 .
Jak ktoś ma małe dzieci i nie będzie na nich uważał to o plamy z odcisków palców na ekranie nie trudno,
więc trzeba zaopatrzyć się obowiązkowo w preparat firmy Philips dostępny w ich punkcie serwisowym.Kontakt przez dział obsługi klienta na stronie:www.philips.com/support
Ważne też , jest sprawdzenie powierzchni ekranu przy zakupie tych obu modeli , bo może się tak zdarzyć

, że przez nieuwagę pracowników w fabryce , ekran może być w jakimś miejscu brudny i kłopot gotowy.Telewizor powinien mieć osłonę z tworzywa na matrycy ,którą należy zdjąć dopiero po skonfigurowaniu telewizora .(tj. po zespoleniu z podstawą i ustawieniu w miejscu docelowym lub zawieszeniu na ścianie)
Nie zgadzam się z opinią kol. Szybal ,że telewizor 46PFL9706 K/02 ma słabą czerń , po prostu miał dużego
pecha . Jestem często u znajomego , który ma ten telewizor . Czerń jest jak smoła , kolorystyka znakomita , dźwięk dobry, kąty są do przyjęcia .Nie można jednak nagrywać programów telewizyjnych
na dysk bez połączenia telewizora z Internetem i to jest jego największa wada .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,

U mnie takiego filtra nie ma .
Na razie firma Philips zastosowała go tylko w dwóch modelach swoich telewizorów tj. w ubiegłorocznym 46PFL9706K/02
i tegorocznym 46PFL9707S/12 .
Jak ktoś ma małe dzieci i nie będzie na nich uważał to o plamy z odcisków palców na ekranie nie trudno,
więc trzeba zaopatrzyć się obowiązkowo w preparat firmy Philips dostępny w ich punkcie serwisowym.
Ważne też , jest sprawdzenie powierzchni ekranu przy zakupie tych obu modeli , bo może się tak zdarzyć

, że przez nieuwagę pracowników w fabryce , ekran może być w jakimś miejscu brudny i kłopot gotowy.
Nie zgadzam się z opinią kol. Szybal ,że telewizor 46PFL9706 K/02 ma słabą czerń , po prostu miał dużego
pecha . Jestem często u znajomego , który ma ten telewizor . Czerń jest jak smoła , kolorystyka znakomita , dźwięk dobry, kąty są do przyjęcia .Nie można jednak nagrywać programów telewizyjnych
na dysk bez połączenia telewizora z Internetem i to jest jego największa wada .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu ja nic nie pisałem o czerni,pisałem ze przez ten filtr obraz pod kątem robi się niebieskawy,..
 

accu

New member
Bez reklam
Accu ja nic nie pisałem o czerni,pisałem ze przez ten filtr obraz pod kątem robi się niebieskawy,..

Witam,
Ja to tak odebrałem. Pod dużym kątem i w zależności z jakiej odległości się ogląda czerń robi się szara.Mogła robić się u Ciebie niebieskawa , ale tylko wtedy , jak tryb obrazu jest ustawiony na :jaskrawy.
Gdyby nagrywał programy bez konieczności połączenia z Internetem to by już dawno stał u mnie , bo teraz jest na niego dobra cena i jest to bardzo dobry telewizor . Niektóre partie tego modelu miały
"felerne" matryce , to nie przekreśla jednak wartości tego telewizora.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
No to mnie pocieszyliście.Nie jestem pedantem.Więc ten brak filtra przeżyję.
Accu na Sharpy serii XL9 nie będę czekał bo to edge ledy .Za bardzo mi clouding przeszkadza.Zdecydowanie stawiam na full led.Z bieżących cen na dziś wynika ze mogę oszczędzić 5 k na zakupie 9607 60 cali Philipsa.Więc chyba się zdecyduję.Choć do tej pory stawiałem na max 52-55 cali a takich w tej serii nie ma .Tylko 46 i 60.
Czy ktoś z tego forum może potwierdzić lub zaprzeczyć że ramka poza barwą (srebro a czerń) w tv serii 8007 oraz serii 9707 jest tej samej wielkości przy 46 calach .Ze strony Philipsa tak przynajmniej wynika.W ubiegłorocznej serii 9706 była znacznie większa niż w aktualnej serii 8.

Witam,
Podaję wymiary telewizora firmy Philips 46PFL9707S/12 -
szerokość - 1070 mm
wysokość - 650 mm
głębokość - 40 mm
waga:18 kg.
z podstawą ;
wysokość -715 mm
głębokość -240 mm
waga: 22 kg.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Philipsie LCD LED 9707, czy nawet 9706 - czerń jest obecnie najlepsza na rynku i to zdecydowanie.
Koto pisze inaczej znaczy najgrzeczniej że mija się z prawdą.
 

szybal

Banned
Oczywiście że Philipsie LCD LED 9707, czy nawet 9706 - czerń jest obecnie najlepsza na rynku i to zdecydowanie.
Koto pisze inaczej znaczy najgrzeczniej że mija się z prawdą.
Co do czerni się zgadza ale wadą tego filtra jest problem z kątami na wprost kolory ,obraz żyleta ale jak się siedzi z boku ekran robi się niebieskawy i nie tylko u mnie jak dzwoniłem na infolinie dokładnie wiedzieli że to wina filtra,oczywiście obraz 9706 był lepszy niż. ten w 8007 ja akurat lubię ustawienia jaskrawe nie blade i 9706 aż bil po oczach ale tylko na wprost.
 

accu

New member
Bez reklam
Witaj,

Przecież obraz nie ma "bić po oczach" , według mnie parametry obrazu należy w telewizorze LCD tak ustawić ,
aby był jak najbardziej "miękki" , łagodny , czyli przybliżony w dużym stopniu do obrazu ,jaki się otrzymuje z dobrze ustawionego
telewizora plazmowego .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witaj,

Przecież obraz nie ma "bić po oczach" , według mnie parametry obrazu należy w telewizorze LCD tak ustawić ,
aby był jak najbardziej "miękki" , łagodny , czyli przybliżony w dużym stopniu do obrazu ,jaki się otrzymuje z dobrze ustawionego
telewizora plazmowego .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu mam duży szacunek do twojej wiedzy i nie neguje że masz racje ale mi mdły obraz nie pasuje lubię jaskrawe kolory może dlatego że jestem starej daty i zostałem w latach 80-ych.Dlatego nie kalibruje ekranu żeby się nie rozczarować.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Przecież " żywe" i "soczyste" kolory nie muszą być tak ustawione , aby były przejaskrawione .
Co do kalibracji , to jak zakupię telewizor z co najmniej 46 calowym ekranem i telewizor trochę sobie
na gwarancji pogra , to później o ile zdecyduję się na kalibrację przez zawodowca , to przede wszystkim
pod stałe źródło jak odtwarzacz blu-ray czy odtwarzacz DVD i presety ISF noc oraz ISF dzień , tam gdzie będzie stał telewizor .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

play007

New member
Bez reklam
Witam,
Podaję wymiary telewizora firmy Philips 46PFL9707S/12 -
szerokość - 1070 mm
wysokość - 650 mm
głębokość - 40 mm
waga:18 kg.
z podstawą ;
wysokość -715 mm
głębokość -240 mm
waga: 22 kg.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dziękuję Accu
Strona Philipsa wprowadza w błąd.
czyli 9707 jest szerszy od 8006 o 2,8 cm wyższy o 5,1 cm i głębszy o 0,9 cm. Jeden centymetr smuklejsza ramka od modelu 9706 z ubiegłego roku.
Wyciąłem z kartonu wymiar tv 60 calowego i jestem przerażony .Jest tak duży ten karton na ścianie że aż boję się podjąć decyzję czy 60 cali przy 3,5 - 4,5 metra odległości od widza w 18,5 metrowym pokoju w blokach to jednak nie za dużo.A tylko ten model w tym wymiarze i super cenie mogę nabyć.Zupełnie nie wiem co mam zrobić.Łatwiej doradzać innym niż sobie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry