telewizor do sypialni

mblj

New member
Witajcie.

W ubiegłym roku prosiłem o rekomendację w doborze telewizoru do salonu. Padło na Philipsa 55PUS6561, z którego jestem generalnie zadowolony. Dużą frajdę daje Ambilight, który początkowo wydawał mi się zbędnym dodatkiem.

Na chwilę obecną poszukuję drugiego telewizora do domu. Telewizor wisiał będzie w sypialni.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Sypialnia ma około 15 m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Mniej więcej 2,5 metra. Z uwagi na funkcje tego pomieszczenia pozycja, z jakiej oglądany będzie telewizor, będzie praktycznie niezmienna - na wprost ekranu. Łóżko ma 160 cm szerokości, zatem kąty też wąskie.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Najczęściej dwie, choć pewnie będziemy oglądali też pojedynczo..

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Jw. - wyłącznie na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Musi wisieć. To wymóg obligatoryjny.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Pokój ma ekspozycję południową. W oknie zamontowana jest roleta. Źródło światła - boczne, praktycznie dokładnie kąt 90 stopni względem tv.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Philips 55PUS6561.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Szczerze mówiąc, niewiele korzystam z szeroko pojętych dobrodziejstw Smart TV. Telewizor ma służyć jako sprzęt nazwijmy to "wspomagający" - główny odbiornik znajduje się w salonie i to on jest i będzie najczęściej oglądany. Ten w sypialni ma umożliwiać komfortowe obejrzeniu filmu i sportu - głównie piłki nożnej (nc+, pendrive - full hd). Dobrze byłoby, aby miał łatwo dostępne wejścia USB (do mojego Philipsa ciężko podłączyć pendrive z uwagi na umiejscowienie slotów USB). Przede wszystkim musi mieć jednak sprawne i dobrze działające połączenie bluetooth - z telewizorem na pewno będą sparowane bezprzewodowe słuchawki. Oczywiście niezmiennie priorytetem pozostaje dla mnie obraz wysokiej jakości, bez smużenia, ostry, z dobrą czernią etc.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
NC+.

10. Jakie urządzenia?
Dekoder NC+, zewnętrzny pendrive, słuchawki bluetooth.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Krótko. Średnio pewnie godzinę dziennie, w weekendy dłużej.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Zdecydowanie matową.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy FHD, seriale, piłka nożna.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Raczej nie, choć dobrze byłoby od święta móc obejrzeć coś np. na cda w momencie, gdy nie posiadam filmowych materiałów własnych.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie. PS4 mam przy drugim telewizorze.

16. Preferencje co do marki?
Ważniejsza jest dla mnie jakość samego sprzętu niż marka, choć przyznam uczciwie, że marek takich jak np. TCL wolałbym unikać z uwagi na brak jakichkolwiek doświadczeń z nimi. Mimo to wiem, że TCL to obecnie silny brand i jeśli taka będzie Wasza rekomendacja, wezmę go pod uwagę.

17. Preferencje co do wielkości?
W salonie mam 55 cali, oglądam tv z odległości 2,5 metra i wg mnie jest to rozwiązanie optymalne. Tutaj odległość będzie mniej więcej podobna.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
W przypadku Philipsa 55PUS6561 zauważyłem irytujący problem, który uwydatnia się głównie podczas transmisji meczów piłki nożnej - przy zbliżeniu na danego zawodnika (głównie plany średnie), gdy jest on w ruchu, tło wokół jego sylwetki jest przy ruchu kamery jakby "poszarpane". Wygląda to jakby takiego zawodnika otaczał 1-2 centymetrowy kontur. Nie potrafię tego inaczej opisać, być może jest na to jakieś profesjonalne określenie, ale nie znam go. Ważna jest dla mnie intuicyjność obsługi i bezawaryjność.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Jako że tv będzie używany głównie weekendowo, to właściwie można powiedzieć, że pół na pół. Osobiście jednak na pewno będę go częściej oglądał wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Chciałbym się zamknąć w jak najniższej kwocie, bo to jednak nie będzie wiodący sprzęt. 2500-3000 zł?

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie musi mieć. To nie jest dla mnie istotne.

Z góry dziękuję za wszelkie rekomendacje i pomoc w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale sprawdzałeś obraz na meczach w 4k na tym Philipsie ?
Bo jak podajesz słaby sygnał to tak jest.
W nowym modelu PUS7502 - nwy procesor eliminuje już ten problemy ze słabych sygnałów.
Nie poszalejesz w klasie:
Philips 4PUS6561 za 2850 zł
TCL 49C70 za 2799 zł
Thomson 55UC64 za 2650 zł
TCL 55P60 za 2650 zł
Hitach 55HZT66 za 2450 zł
Philips 49PUS7502 za 3399 zł
 

mblj

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze jedna rzecz. Warto kupić telewizor teraz czy lepiej poczekać jeszcze z miesiąc-dwa np. do lutego? Nie mam presji czasu. Zastanawiam się natomiast czy teraz, tuż przed świętami, ceny nie są sztucznie windowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czas działa na Twoja korzyść .
Pytanie jakie modele masz na myśli.
Bo niektóre mogą się skończyć.
 
Do góry