telewizor do sypialni

leszekmw

New member
no witajcie . niedawno pytałem o telewizor na działkę , ale po zastanowieniu wywiozłem tam wczoraj mojego starego jvc 32" i jest gitara..
od razu dodam ze jestem noga w telewizorach i najnowszych technologiach.

a teraz chcę kopić telewizor do sypialni. podam w skórcie moje preferencje..

- telewizor na ścianę, ja w łóżku na leżąco. telewizor na wprost.
- odległość 1,8m
- oglądanie przy zamkniętych żaluzjach i w nocy.
- oglądam głównie telewizję . bardzo dużo siedzę w internecie , przeglądanie stron , fora.
- filmy bardzo rzadko , brak czasu. może jak będę miał jakiś wypasiony telewizor to się zmieni ta sytuacja..
- sport oglądam ale nie mecze , nie tenisa / tzn oglądam jak jest np. euro jak teraz / . oglądam dużo narciarstwa , lekkoatletyki jeżeli ma to znaczenie.
- sygnał z kablówki upc
- internet będzie leciał przez laptopa.
- fajnie by było jakby telewizor miał przyzwoity dźwięk .
- czy będę oglądał 3d - też nie wiem. pewnie popróbuję..
- wielkość telewizora ..do tej pory miałem 32 i wydawał sie akuratny. no ale myśle ze teraz czas przejść na 40-43"
- kasa , wydaje mi się że 3-4tyś powinny wystarczyć. jeżeli będzie mniej to też nie będę rozpaczał a nawet się ucieszę.

nie zależy mi na bajerkach których nie wykorzystam , bardziej na jakości obrazu .
nie wiem czy będę oglądał filmy ściągane przez telewizor w jakimś tam sposób , nie znam się jeszcze na tym..))

chciałbym mieć pip jeżeli to się tak nazywa. chodzi mi o to żebym mógł mieć podgląd na jeden program i oglądać drugi jak lecą reklamy na przykład.
nie wiem dlaczego ale po przeczytaniu parudziesięciu podobnych tematów myślę o sony 809
uprzejmie proszę o pomoc.
zapomniałem dodać..chciałbym zeby to był nowoczesny telewizor , taki na kilka ładnych alt jak się nie zepsuje. myślę że 4k tez by sie przydało chyba że jestem w błędzie.
-
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry telewizor ale brałbym 50".
Świetny efekt też dają w sypialni modele z Ambilightem Philipsa.
 

leszekmw

New member
myślę i o ambi ale telewizor jest w takiej lekkiej wnęce między szafą a ścianą . przy 43" zostaje niewiele miejsca raczej.
no 50"...chyba za optymistycznie do tego podeszłeś..
choć pamiętam jak mi wyperswadowałeś 26" jak jvc brałem od Ciebie kilka lat temu..)))
 

leszekmw

New member
coś widze niemrawo to idzie..:???:
a czy na przykład samsung 40ju7000 to dobry sprzęt do moich potrzeb ?
ewentualnie jakiś inny z 4k...?
 

leszekmw

New member
ambi raczej odpada ze ze względu na wnękę . jak będe kiedyś w domu to zmierzę ile mam miejsca . ale to będzie z 12cm na stronę pewnie przy 43" .
tylko tych 7000 już prawie niema nigdzie. ma być 7500 i pewnie będzie drogi na początku.
lepiej tego 809fhd czy jednak coś szukać 4k ? telewizor ma być na lata..
pomóżcie...
 

leszekmw

New member
no kusi mnie ten sony. seria 755 i 809 to to samo tylko 755 bez 3d ?
a może coś takiego jak SONY KD-43X8309C ?
warto go brać dla 4K ?
 
Do góry