Telewizor do salonu

marcelincho

New member
Witam,

Potrzebuję telewizora do salonu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 46 m2 (salon + jadalnia)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ale kąty by się przydały, żeby żona z wyspy coś widziała :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na całą ścianę (podłoga-sufit), strona południowa. TV będzie wisiał na przeciwległej ścianie. Słońce tam mocne nie pada
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 49PUS7502/12, ale to zupełnie inne pomieszczenie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android TV / Google TV, Optical Audio Out, 3-4 HDMI, Dobre Wifi, względnie kartę sieciową GB, fajnie by było jakby był AirPlay
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner, dekoder TV, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, HBO Go, Sport (F1, Piłka Nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Poza wbudowaną aplikacjami HBO/Netflix/Amazon Prime/YouTube - nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, weekendy i popołudnia (max 20% czasu pracy TV)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Taka, żeby komfortowo oglądało się z tej odległości (tutaj liczę na pomoc)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaby OS. Marne działanie wbudowanych aplikacji streamingowych
19. Preferencje co do marki ? Obecnie mam Philipsa i bardzo pozytywnie odbieram Ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Całkowicie zbędny
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000-8500 do rozsądnej kalibracji
22. Jak często wymieniasz TV? Zakładam, że ma starczyć na 8-10 lat

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz duży salon.
Masz w tym przedziale bardzo dobre modele z wysokiej półki:

LG Qned 913
Philips 65 Oled 854
LG Oled 65 C12
Philips 65Oled 855
Sony 65XH95
TCL 65C825
I dla niebieskich masz dodatkowo oprócz specjalnej oferty- pakiet .
 

marcelincho

New member
Masz duży salon.
Masz w tym przedziale bardzo dobre modele z wysokiej półki:

LG Qned 913
Philips 65 Oled 854
LG Oled 65 C12
Philips 65Oled 855
Sony 65XH95
TCL 65C825
I dla niebieskich masz dodatkowo oprócz specjalnej oferty- pakiet .

Dzięki wielkie za odpowiedź!

LG odpadają, bo webOS na ten moment nie wspiera aplikacji Canal+

Jeśli chodzi o Philips trochę martwi brak HDMI 2.1. Jak wspominałem oglądam głównie Netflixa i w między czasie poczytałem o potencjalnych problemach z napisami, ale tak czy inaczej ogromnym plusem jest ambilight, bo najnormalniej w świecie robi robotę.

Jeszcze tylko dopytam, czy 65 nie za małe? Kolega na podobnym salonie montował KE85XH9096BAEP, wiem, że budżet wyższy, ale 20 cali różnicy to jest jakiś kosmos dla mnie.

Tak, czy inaczej, czy mógłbym poprosić na prv info o ofercie dla niebieskich na Philipsa 854 (zakładam, że jest tańszy, a nie widzę nic, co mogłoby przeważyć na korzyść 855), Sony i TCL?

Pozdrawiam,
Marcin
 

marcelincho

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź!

LG odpadają, bo webOS na ten moment nie wspiera aplikacji Canal+

Jeśli chodzi o Philips trochę martwi brak HDMI 2.1. Jak wspominałem oglądam głównie Netflixa i w między czasie poczytałem o potencjalnych problemach z napisami, ale tak czy inaczej ogromnym plusem jest ambilight, bo najnormalniej w świecie robi robotę.

Jeszcze tylko dopytam, czy 65 nie za małe? Kolega na podobnym salonie montował KE85XH9096BAEP, wiem, że budżet wyższy, ale 20 cali różnicy to jest jakiś kosmos dla mnie.

Tak, czy inaczej, czy mógłbym poprosić na prv info o ofercie dla niebieskich na Philipsa 854 (zakładam, że jest tańszy, a nie widzę nic, co mogłoby przeważyć na korzyść 855), Sony i TCL?

Pozdrawiam,
Marcin

Jeśli to niezbyt duży problem prośba o odniesienie się do moich pytań - dzięki!!

Po krótkiej habilitacji i przejrzeniu forum skłaniam się ku wzięciu pod uwagę również:
KD-75XH9505, a KE85XH9096
Widziałem na ścianie ten drugi i robi ogromne wrażenie. Chodzą obydwa w podobnej cenie, więc pytanie, czy przy moich parametrach podanych powyżej, lepiej zainwestować w lepsze bebechy, czy trochę***większy ekran?

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam,
M.
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Moim zdaniem jak wstrzymasz się kilka miesięcy z zakupem spokojnie w swojej kwocie cenowej kupisz Philipsa OLED z HDMI 2.1.
 
Do góry