Telewizor do salonu- filmy, ps4 za 5000-6000zl

Rodriguez

New member
Witam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20-24 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Prawie 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2 osoby ale czasem będzie ich więcej.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ale również bokiem a mój fotel jest ustawiony pod kątem ok 20 stopni od ekranu.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, chociaż nie wykluczam za kiedyś będzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna znajdują się na przeciw telewizora, czyli za moimi plecami. Okna są na zachód wiec słońce nie powinno bezpośrednio operować w ekran.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary płaski lcd 32cale.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą jakość obrazu, dobrze zgrywał się z PS4, smart TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder NC+, dekoder ze skandynawską telewizją
10.Jakie urządzenia będą podłączone ? Konsola, sprzęt stereo, dekodery.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4h-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba jest mi to obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry na konsole, koncerty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry? Tak na PS4
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? Tak by dobrze oglądało sie z 4 metrów. Myśle, że 50cale to minimum.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, słaby obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? róznie, ale przeważnie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 PLN chociaż nie wykluczam większej koty
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi, ale jak będzie to nie zaszkodzi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej przy lekkim oświetleniu.
23. Czy ważne jest wifi? Tak
24. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
25. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak ale ipla i TVN player nie działają w moim kraju. Bardziej będe korzystał z Netflixa.
26. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i płynność, łatwość obsługi, obsłudze dużej ilości formatów video, by dobrze zgrywał się z grami na PS4 i obraz nadążał za akcją w grze.

Tak w skrócie to szukam telewizora do salonu w cenie ok 5000-6000zł. Będzie to jedyny telewizor w mieszkaniu. Rozmiar myślę, że nie mniejszy niż 50 cali.
Telewizor będzie głownie używany do oglądania telewizji, filmów i grania na playstation 4. Nie potrzebuje funkcji 3D ale jeżeli sie trafi to nie zaszkodzi.

Bardzo spodobał mi sie model samsung UE55JU7000 ale wyczytałem, że niestety ma on słabe kąty wiec nie sprawdzi sie w moim salonie.
W kraju w który aktualnie mieszkam w ostatnim czasie na promocji można kupić:
Philips 55PFT6550
Samsung UE55JU6075
Philips 50PFT6550

Czy warte są coś te modele? Czy podołają one moim wymaganiom?
Z góry dzieki za pomoc.
 

kacper-24

New member
jeżeli ma być 4k to z twoich wymagań proponuję sprawdzić (jeżeli jest dostępny) panasonic cx750. Samsungi jak i sony odpadają ponieważ mają matrycę VA, słabe kąty,a z tego co zrozumiałem będzie to przeszkadzać. Philipsy odradzam, miałem z nimi wielki problem (bardzo słaby soft i nie tylko) . Również wszystkie Tv z zakrzywionym ekranem ponieważ zakrzywienie wpływa na dyskomfort w oglądaniu pod kątem. Ogólnie poszukaj w swojej okolicy jakieś Tv które będą miały płaską matryce IPS i mały input lag.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie 55"
- Sony 55w809 z Androidem
- Philips 55PUS7600 - z potrójnym Ambilightem, Kodi. MxPlayer.
- Sharp 55XUE8772

Philipsa mam w domu i jak masz wgrane3 wtyczki które się nie zakłócają to gra rewelacyjnie. Ma najlepsze obecnie wyposażenie , bardzo dobrą czerń , równe podświetlenie matrycy. A w Kodi masz tysiące, tysiące filmów w jakości hd po polsku gratis.
 

Rodriguez

New member
Po przegladnieciu sklepow rozważam kupno:
Sony kdl- 55w755c
Sony kdl-55w805c
Sony kd- 55x8505c

Czy któryś z powyzszych modeli to dobry wybór dla moim preferencji?
Który najlepiej wybrać? Dodam, ze u mnie w sklepie 755 i 805 kosztuja tyle samo a model 8505 jest tanszy od nich o 500zl.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dodam, ze u mnie w sklepie 755 i 805 kosztuja tyle samo a model 8505 jest tanszy od nich o 500zl.
Na pewno chodziło o model 8505c w rozmiarze 55 cali? Nie chce mi się wierzyć że jest tańszy od 755c i 805 skoro jest to panel UHD na 120 Hz matrycy, posiada leszy procesor obrazu i Truluminos Display.
W sklepach ten model jest właśnie droższy i to o co najmniej 1000zł. Chyba ze to jakiś model powystawowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej model 55x8509, bo bardzo dobrze upscaluje sygnał do 4K.
W cenie 5299 z kalibracją to jest extra telewizor.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W takim razie bierz bez zastanowienia 8505c. A możesz napisać jak ceny tych 3 modeli Sony które podałeś kształtują się w przeliczeniu na PLN?
 

Rodriguez

New member
Kiki - Czy ty wogole czytasz co ja pisze?
Napisalem, ze mieszkam za granica i tam tez kupuje tv. U mnie 8505c wychodzi najtaniej w porownaniu do reszty a 809 jest drozszy. Jakies 1000zl musial bym doplacic do 809 co jest poza moim budzetem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytam , czytam.
U nas w Polsce jest tańszy, a dostawa w Europie kosztuje teraz do 200 zł
I masz już skalibrowany i z polskimi aplikacjami.
 

Rodriguez

New member
Czytam , czytam.
U nas w Polsce jest tańszy, a dostawa w Europie kosztuje teraz do 200 zł
I masz już skalibrowany i z polskimi aplikacjami.

Tylko w uni a poza EU trzeba placić gruby hajs za cło.


55x8505c juz zakupiony. Pierwsze wrażenia pozytywne, teraz musze dojść do tego jak go skalibrować samemu.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz na PW.
W Unii nie płaci się cła za obrót wewnętrzny detaliczny.
 
Do góry