Telewizor do salonu do 4000zł

sssylaru

New member
Witam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, chociaż nie wykluczam za kiedyś będzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna znajdują się na przeciwko telewizora ale z boku, także nie świeci prosto w ekran
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Viera TH37PV70P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą jakość obrazu, dobrze zgrywał się z PS3, smart TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder z telewizją naziemną
10.Jakie urządzenia będą podłączone ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 5h-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Jest mi to obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry na konsole
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry? Tak, na PS3
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? Około 55 cali. Telewizor będzie stał we wnęce o szerokości 140cm, także to mnie ogranicza.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, smużenie, słaby obraz, wysoki input lag, wysoki pobór prądu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? róznie, ale przeważnie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zmieścić w kwocie 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi, ale jak będzie to nie zaszkodzi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej przy lekkim oświetleniu.
23. Czy ważne jest wifi? Tak
24. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
25. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Na pewno się zdarzy
26. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu i płynności, obsłudze dużej ilości formatów video podczas odtwarzania filmów z pendrive, by dobrze zgrywał się z PS3 i obraz nadążał za akcją w grze, na funkcji Miracast oraz na płynności działania. Fajnie by było, gdyby miał 4k, bo zaczynają powoli wychodzić filmy w tej rozdzielczości :)

Zaciekawił mnie model Philips 55PFS7509, jednak z powodu mnóstwa głosów narzekających na płynność działania i tym, że niedostatki w obrazie rekompensuje ambilight (który u mnie nie zda egzaminu, bo telewizor będzie miał po pare cm luzu z każdej strony). Nie licząc tego, że można go kupić już tylko przez allegro w warszawie poprzez odbiór osobisty..
Model Panasonica - TX55AS650 też wydaje się wporządku, jednak podobnie jak 7509 - jest praktycznie nieosiągalny.
Ktoś na forum podrzucił jeszcze model TCL U58S7806S, ale nie wiem, czy to z żartów czy nie..

Jest w stanie ktoś mi doradzić? ;)

Pozdrawiam!
 

sssylaru

New member
Test niestety jest tylko dla członków klubu, jednak bardzo dziękuję za podanie wszystkich propozycji, zapoznam się z nimi wnikliwie i zakupię jeden z podanych telewizorów :)

Pozdrawiam
 

sssylaru

New member
Ok :)

PS znalazłem jeszcze te dwa telewizory: Samsung 55J6200 i LG55LF652V - te są gorsze od wymienionych czy lepsze?
 

tagis

New member
A ja mam właśnie tego LG.Mega polecam. Ma wszystko to co potrzeba. Bardzo szybko działa system. Bardzo intuicyjny. Nic się nie zawiesza.
 

bumbum

New member
- TCL 58S7806 - to nie żart bo model gra bardzo dobrze w klasie cenowej, tu masz test":

Testowałem ten TV w sklepie co prawda. Obraz na poziomie Sony W755, znacznie lepszy niz samsung serii 5, poprawnie oddał palete kolorów szczególnie kolory ciemne. Jedyny bardzo wieeelki minus to obsługa, zacina się i wiesza co chwila, bardzo wolno działa menu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co się zacinało ?
Bo tam nie ma co się zacinać....Tu masz wczorajsze opinie tych co kupili:

Mój U58S78 po kalibracji ma takie wyniki:

Jasnośc 100% bieli 259,7 [cd/m2]
Kontrast ON/OFF 4809:1
Średnia deltaE barw standardowych 1,0 maksymalna 4,2
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,8 maksymalna 2,1
Średnia deltaE palety szarości 0,5 maksymalna 0,9
Uśredniony współczynnik gamma 2,35
Średnia skorelowana temperatura barw (w przedziale 20-100%) 6 471 [K]

Z zalet:

Naprawdę świetny obraz po kalibracji, porównywalny do mojej plazmy LG!
Odbiera wszystkie kanały UHD z HB i Astry
Smart TV - świetnie działa np. Netflix w tym w UHD przez wi-fi

Z wad:
delikatny clouding - ale od początki mam podświetlenie led za TV i wtedy nie widać
Na jednolitym obrazie w kolorze zielonym widać różnice w podświetleniu matrycy - ale przy oglądaniu TV, nawet piłki nożnej nie widać tego
Źle opisane pozycje menu po polsku w najnowszym oprogramowaniu (na poprzednim było ok - więc na razie radzę nie aktualizować) po angielsku wszystko jest dobrze opisane. Pisałem do TCL i znają problem i mają go poprawić 'wkrótce'
Komputer w Win10 nie łączy się z TV przez miracast - tel z windows phone działa
Wolne przełącza kanały Sat i DVB-T (mam i tak zewnętrzny tuner)

Ogólnie za tą kasę (3 600) jestem mega zadowolony.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...inskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku-4.html
 
Do góry