Telewizor do salonu 65-75 cali

ciepok77

New member
A tak nawiasem kolego Kiki mógłbyś mieć jeszcze 65Q9 z zeszłego roku, jak tak to w jakiej cenie i jak z ratami 0%? I jeszcze się zastanawiam jak się on ma do nowej serii; np 65Q70? Znalazłem wpis, że ten Q70 ma super czerń i obraz, ktoś nawet porównywał do LG oleda C8, ma ktoś już swoje zdanie i porównanie?
 
Ostatnia edycja:

ciepok77

New member
A ja znalazłem w internetach wpis, że Ziemia jest płaska a Jezus nie jest Chrystusem...
Jak to w Internecie, różne rzeczy można znaleźć, kwestia tego czy się w nie wierzy, dlatego właśnie moje pytanie, najlepiej do posiadaczy, do osób mających możliwość zobaczenia dwóch telewizorów na żywo i porównaniu ich, a Twoja odpowiedź nic metorycznego do pytania nie wnosi;-). Pomijając zapytam się raz jeszcze, albo sprecyzuje, czy ktoś miał już możliwość porównać obraz z Q9 do tegorocznej serii?
 

FanKosmosu

New member
Jak to w Internecie, różne rzeczy można znaleźć, kwestia tego czy się w nie wierzy, dlatego właśnie moje pytanie, najlepiej do posiadaczy, do osób mających możliwość zobaczenia dwóch telewizorów na żywo i porównaniu ich, a Twoja odpowiedź nic metorycznego do pytania nie wnosi;-). Pomijając zapytam się raz jeszcze, albo sprecyzuje, czy ktoś miał już możliwość porównać obraz z Q9 do tegorocznej serii?

Samsunga Q70R od LG B8/C8/B9/C9 i każdego innego telewizora OLED, nawet Hitachi, dzieli P R Z E P A Ś Ć.

Co do Q90, to jest to szczyt technologii LCD, ale w tej cenie kompletnie się nie opłaca i znacznie lepszym wyborem będzie każdy OLED z Dolby Vision.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled wygrywa na każdym pokazie.
Można tworzyć własną teorię ale wystarczy iść do sklepu i sprawdzić.
 

FanKosmosu

New member
Wielokrotnie tutaj to pisałem: jeżeli mamy ok. 6000 zł lub więcej na nowy telewizor, to jedyny telewizor LCD jaki warto rozważać to 75 cali lub więcej, ale w cenie maks do tych 15 tyś (za niecałe 20.000 możnaby mieć już OLED 77 cali). Kompletnie nie rozumiem kupowania LCD 65 cali za kwoty rzędu 6-15 tysięcy złotych albo LCD 55 cali za kwoty rzędu 4-8 tysięcy złotych.

W cenie Samsunga Q70R 65 cali można było spokojnie 2-3 miesiące temu kupić LG B8 65 cali za 6700 zł. Za ok. 4.000 można było mieć LG B8 55 cali. Ten Samsung dobrze wygląda w sklepie, ale jak się go przyniesie do domu, postawi obok jakiegokolwiek OLED i poczeka się do wieczora...to LCD wygląda mega słabo!
 
Ostatnia edycja:

ImFunnyMan

New member
Jeżeli dasz mi gwarancję że ten oled się nie wypali (np loga tv kiedy dziecko ogląda bajki) lub wymienisz mi go gdy się wypali to wymieniam natychmiast. Jeżeli nie to proszę Cię...
 

ciepok77

New member
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Jeszcze dwa tygodnie temu byłem zdecydowany na LG 65C8, mimo, że do oledów mam uprzedzenie (siostra kupiła swojego 65W7 za kupę kasy w UK i już się jej wypalił, od lat mieszka na wyspach to i tam go reklamowała i LG jej reklamację odrzuciło, była w szoku, bo jeśli chodzi o zreklamowanie czego kolwiek tam to nie ma problemu, podejście mają super i nawet przepraszają, że to się zdążyło, ale nie LG, nie swoje oledy, dodam jeszcze, że problem pojawił się po 8 miesiącach używania). Jeśli chodzi o nocne seanse filmowe to mam Sony HW65, tv raczej tak na codzień jak mam inne zajecia wieczorem, jakieś "super kino", czy "mega hit", bo filmy, które mnie interesują lecę na projektorze. Mimo wszystko lubię dobry obraz i wiem, że jak kupię byle jaki tv to będę się męczył. Dlatego padł pomysł zaryzykowania oleda, ale ostatnio sporo czytam i jakoś coraz bardziej odchodzę od oleda, są tu nawet ciekawe wpisy i przypadki na forum, włącznie z oledem, który potrafił się wypalić na targach. Na weekendzie jak ogarniamy dom z żoną to przez pół dnia potrafi lecieć "mini mini" dla dziecka, które się bawi i ogląda, czasem ja puszczam Eske Tv i robiąc swoje tylko się słucha, dlatego właśnie się boję oleda. Do tego dochodzi jeszcze okres gdzie jak mała jest chora i nie idzie do przedszkola to przychodzi do niej teściu, który włącza TVP info i TVN 24. Trochę głupio było by powiedzieć nie włączaj telewizora bo się zepsuje. Stąd właśnie moje rozważania nad dobrym LCD, wiem, że w cenie dobrego LCD można mieć oleda, ale kupić go żeby nie móc normalnie użytkować, nie bacząc na nic to trochę chore. Najgorsze jest to, że człowiek im więcej czyta, tym mniej wie, przyznam szczerze; jestem skołowany, wciąż się wacham, jakość oleda, (nie ukrywam, że kusi zobaczyć dobry film na nim), czy jednak praktyczność w postaci LCD. No nic, nie mam ciśnienia na zakup, chce kupić dobrze, więc będę śledził dalej wpisy, czekając na jakieś wieści o nowej serii Q, jak się ma do ubiegłorocznej, czy łapać jeszcze Q9FN, czy już raczej iść w Q70,Q80. Dodam jeszcze, że obecny tv to LG lm670, z którego od początku nie byłem zadowolony, banding, clouding, oczywiście reklamowałem, a LG wysłał i mi obrazek i kazało to wyświetlić i powiedzieć czy teraz to zauważam, jaja, tv do statycznych obrazów:) i to była moja lekcja, dlatego teraz szukam bez ciśnienia
 

FanKosmosu

New member
Mambo dżambo...OLED Burn in... Mambo dżambo. A ja właśnie oglądam Samsunga i STARAM się nie widzieć robaków na matrycy LCD (nie podlega gwarancji Samsung).
 

FanKosmosu

New member
"Mambo dżambo" odpowiedź na poziomie...

https://youtu.be/nOcLasaRCzY

Mambo dżambo...Mambo dżambo

Na filmie, sekundy od 18 do 28, ekspert wyraźnie stwierdza, że test przyniósł dobre wieści dla posiadaczy OLED. Wypalenia, a raczej fluktuacje czyli tymczasowe powidoki, pojawiły się jedynie w ekstremalnych przypadkach, czyli po 20 godzinnym oglądaniu na dobę kanału informacyjnego po....roku katownia.

Na grach, katowanych przez 20godzin na dobe przez 72 tygodnie (FIFA i Call of Duty)....brak wypalen.

Aha, katowane są OLEDY z 2017 r. Nowe panele, od 2018 r. są jeszcze bardziej wytrzymałe (większy piksel czerwony) i potrafią ściemniać automatycznie stałe paski i loga na obrazie.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
 
Ostatnia edycja:

ImFunnyMan

New member
Wypowiadasz się tak jakby oled był jedyną sensowną opcją, a prawda jest taka że się wypalają i tyle. Czasami szybciej czasami wolniej ale jednak. Ja nie miałem ochoty ryzykować. Każda technologia ma swoje wady i zalety, mi wady LCD mniej przeszkadzają.
 

FanKosmosu

New member
Wypowiadasz się tak jakby oled był jedyną sensowną opcją, a prawda jest taka że się wypalają i tyle. Czasami szybciej czasami wolniej ale jednak. Ja nie miałem ochoty ryzykować. Każda technologia ma swoje wady i zalety, mi wady LCD mniej przeszkadzają.

Wszystko fajnie, póki opieramy się na FAKTACH, PEWNYCH ŹRÓDŁACH I ISTNIEJĄCYCH WADACH/ZALETACH, RYZYKACH.
 

ImFunnyMan

New member
Widzę że masz sporo wspólnego z takim jednym z wąsikiem... tylko ty masz rację... I do tego dużymi literami a to już musi być prawda...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda i działa beż wypalenia.
Ale nic na siłę.
Masz extra Sony 65XF9005 za 5999 zł
Masz Samsunga 65Q60 za 4999 zł
Masz Philipsa 65PUS8303 za 4999 złł
Czy LG 65Sk8100 za 4599 zł
Te się nie wypalą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele 75 za 3999 zł - czemu nie.
Trzeba jeszcze trochę poczekać.
Oferta specjalna zostanie ogłoszona.
 
Do góry