telewizor do salonu 55cali do PS4 i sport

Kamil_Pio

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Wprowadzam się do nowego mieszkania i szukam nowego TV.Priorytetem jest jakość obrazu. Chciałbym, żeby TV odtwarzał filmy z pendriva. Oglądam sporo piłki nożnej i gram na PS4 (jak jest jakaś fajna gierka to całkiem sporo)
Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głownie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?okno z balkonem po lewej stronie (patrząc na telewizor), okna na zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG LCD 42 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, fajnie jak by miał kamerę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja kablowa, ps4
10.Jakie urządzenia ? ps4, dekoder, filmy z pendriva
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio 2-3 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 40%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, przy grach na PS4 zlewanie się ciemnych kolorów, smurzenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuje 3D

pozdrawiam
Kamil
 

Kamil_Pio

New member
może ktoś podpowiedzieć w kwestii telewizora?
z tego co czytałem że sony by sie nadawał, ale któy model?
będę wdzięczny za informacje
 

konradhinio

New member
Hej,
Mam podobny dylemat, 55-60cali, głównie ps4 i nc+, siedzę już od miesiąca,jeżdżę po sklepach, rozmawiam porównuję i..głupieję z dnia na dzień :/
mam kilka do wyboru:
Philips PFS 8109/12 -full hd, ambi 4 stronny, bdb czerń=głębia, mega wysoki inputlag ~80-100ms :/ nie wiem jak to z ps4 pociągnie , czy będzie lagował?
Sony KDL-829B - full hd , input lag ~30ms , czerń ok i ,polecany dla graczy ps4, chyba na niego się zdecyduję bo i cena przystępna
Panasonic AX630 - UHD, stał obok Philips UHD i był 200% ładnijszy w tym co pokazywał, dobra czerń, input lag ~~45ms, upscaling do 4k, tv przyszłościowy bo w 4k ponoć pokazuje na co go stać, ale uwaga nie obejrzymy tego bo nie ma kodeka wbudowanego i możemy zapomnieć o 4k z USB , trzeba czekać na urządzenia 4k pod hdmi, bez sesnu
LG 850V - UHD, IPS czerń słabsza przez to , przyszłościowy, webos jak ktoś używa internetu i aplikacji ponoć super, ja nie używam
Sharp LE60UQ10E - full hd/4k choć 4k to nie jest tylko taki lepszy full hd, mi się podobał
Toshiba L7453 - zachwalają, widziałem w sklepie i jakoś nie do końca mi pasował, może dlatego ,że toshiba słabo mi się kojarzy, w sumie najmniej uwagi jemu poświęciłem
No i bądź tu mądry i coś wybierz...ponoć upscaling 4k podbija ładnie gry w ps4, ale nie widziałem tego , tylko z tego co mówią panowie w sklepach..najlepiej byłoby postawić te wszystkie w domu u siebie i zdecydować, ponoć jest taka opcja u kikiego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do grania to nie 4 K, bo liczy się input lag. W klasie najlepszy jest LCD Toshiby 55 L7453.
 

Kamil_Pio

New member
Telewizor będzie głównie do sportu, PS4 i filmy\seriale. Jestem prawie przekonany do Sony KDL-55W829B, ale zastanawiam się na większym modelem Sony KDL-60W605B. Czy warto dołożyć te kilka stów więcej za 60 cali ?
 

Kamil_Pio

New member
ps. jeszcze jedno pytanie. Jak na tym tle 2 wspomnianych Sony prezentowałby się Panasonic tx-p46g20e (plazma). Przeznaczenie identyczne czyli sport, PS4 i filmy ?
 
G

gucio3

Guest
Hej,
Mam podobny dylemat, 55-60cali, głównie ps4 i nc+, siedzę już od miesiąca,jeżdżę po sklepach, rozmawiam porównuję i..głupieję z dnia na dzień :/
mam kilka do wyboru:
Philips PFS 8109/12 -full hd, ambi 4 stronny, bdb czerń=głębia, mega wysoki inputlag ~80-100ms :/ nie wiem jak to z ps4 pociągnie , czy będzie lagował?
Sony KDL-829B - full hd , input lag ~30ms , czerń ok i ,polecany dla graczy ps4, chyba na niego się zdecyduję bo i cena przystępna
Panasonic AX630 - UHD, stał obok Philips UHD i był 200% ładnijszy w tym co pokazywał, dobra czerń, input lag ~~45ms, upscaling do 4k, tv przyszłościowy bo w 4k ponoć pokazuje na co go stać, ale uwaga nie obejrzymy tego bo nie ma kodeka wbudowanego i możemy zapomnieć o 4k z USB , trzeba czekać na urządzenia 4k pod hdmi, bez sesnu
LG 850V - UHD, IPS czerń słabsza przez to , przyszłościowy, webos jak ktoś używa internetu i aplikacji ponoć super, ja nie używam
Sharp LE60UQ10E - full hd/4k choć 4k to nie jest tylko taki lepszy full hd, mi się podobał
Toshiba L7453 - zachwalają, widziałem w sklepie i jakoś nie do końca mi pasował, może dlatego ,że toshiba słabo mi się kojarzy, w sumie najmniej uwagi jemu poświęciłem
No i bądź tu mądry i coś wybierz...ponoć upscaling 4k podbija ładnie gry w ps4, ale nie widziałem tego , tylko z tego co mówią panowie w sklepach..najlepiej byłoby postawić te wszystkie w domu u siebie i zdecydować, ponoć jest taka opcja u kikiego?

Sony KDL-829B posiada 20ms input lag, nie 30
 
G

gucio3

Guest
Do konsoli Sony lub Toshiba, inne się nie nadają, oczywiście jeśli chodzi o multiplayer'a.
 

Kamil_Pio

New member
Telewizor będzie głównie do sportu, PS4 i filmy\seriale. Jestem prawie przekonany do Sony KDL-55W829B, ale zastanawiam się na większym modelem Sony KDL-60W605B. Czy warto dołożyć te kilka stów więcej za 60 cali ?
 

Kamil_Pio

New member
Hej,

Czy możecie podpowiedzieć czy dwa wspomniane modele KDL-60W605 i KDL-55W829B to te same modele rózniące się tylko ilością cali? Czy warto dopłacić kilka stówek za większy TV?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gdyby to były te same modele, miałyby ten sam symbol, po liczbie cali oraz literce W.

605 - to niższa seria, ale w wypadku modelu 60W605B konkretnie, ten jest oparty na bardzo dobrej matrycy UV2A od Sharpa oraz ma procesory ruchu z takimi samymi regulacjami, jak seria 829.

Porównywałem oba z nich i uważam, że warto dopłacić kilka stówek do 60W605B, aczkolwiek jest jedna uwaga - trzeba siedzieć minimum 2,5m od większego, gdyż w przeciwnym razie ujrzysz efekt większych pikseli i artefaktów.
 

PiotrR.

New member
Przesiadałem się z 40". Chciałem kupić 60" lecz za dosłownie pół ceny kupiłem identyczny model 50" (sharp 50le752). Powiem szczerze. Jest mi mało i już kombinuję jak kupić coś większego. Mój sharp ma spory clouding, lecz poza tym do obrazu nie mogę się przyczepić. Co więcej, przy oglądaniu z 3m, po roku dalej potrafię się zachwycać obrazem już przy 720p.
Tak więc radzę Ci kupić 60W605B:). Ewentualnie zaczekać na modele z tego roku. Może będzie coś w podobnej cenie z micro dimming.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciesz się każdym szczegółem. Technologia Micro Dimming wyświetla ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, tworząc optymalny kontrast i czystość obrazu bez efektu halo. Dzięki temu zobaczysz nawet najmniejsze szczegóły obrazu i perfekcyjnie odwzorowane kolory.
 

Kamil_Pio

New member
Polecicie w takim razie jakis tv 60 cali z micro dimmingiem do ps4, sport,film (w tej kolejnosci) tak do 5k pln? Bylem prawie zdecydowany na sony w829b ale mam teraz watpliwosci
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam wg mnie najlepszy będzie Philips 55PFS8109.
I mieścisz się w cenie i jakość rewelacyjna , a jak wisi to masz optyczne powiększenie obrazu do 10" z powodu poświaty ambilightu.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 
Do góry