Telewizor do salonu 55/60" - proszę o pomoc

qqbbaaa

New member
Witam, już niedługo, myślę że około 2 tygodni rozpoczynam remont m.in. salonu. No i przyszedł czas na zmianę telewizora. Po studiowaniu licznych testów oraz literatury forum myślałem, że wybór będzie bardzo łatwy. Otóż wcale tak nie jest :) Dlatego też bardzo proszę o pomoc. Na chwilę obecną moim kandydatem jest Samsung 55/60 KS7000 ale nie wiem czy to będzie dobry wybór.

1. Odległość od ekranu: około 3,2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju?: od lewej strony
3. Jak duży jest pokój: ok 16m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LG 42LA660S
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: różne prgramy telewizyjne, bardzo często filmy z usb
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: regularną telewizję przy świetle, usb bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
10. Matryca błyszcząca czy matowa: ciężko powiedzieć
11. Preferowana wielkość telewizora: 60"
12. Preferowana marka:brak jednak nie mam przekonania do Philipsa (może jestem w błędzie)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia przy szybkich akcjach/sporcie, nieostrego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: konsola i kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70%TV, 30% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost jednak zdarza się usiąść po bokach, głównie gdy przychodzą znajomi
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: sporadycznie, ale może dlatego że w moim LG nie jest to wielką przyjemnością
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie wykluczam
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : warunek konieczny
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niewymagany
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: chyba wszystko hdmi, nie wiem jak kino domowe
26. Jaki masz sygnał: telewizja naziemna
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: 4K byłoby miło
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynne działanie, niski input lag
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: 6000-8000 zł

Raz jeszcze prooszę o poradę. Jestem osobą, która szuka czyta i kombinuje co kupić i w obecnej sytuacji śni mi się to po nocach :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
- Philips 55PUS8601
- Panasonic 58DX750
- Sony 55XD8505
No i ten Samsung - ale tego jeszcze nie testowałem.
 

qqbbaaa

New member
W temacie mam 55 ale zdecydowanie bardziej wolałbym 60" więc te 55 to taka alternatywa jeśli nie będzie czegoś co w tym przedziale byłoby godnego uwagi. Nie wiem jak ma się to w praktyce ale czy 10-bit nie byłoby lepsze niż 8 w panasonicu?
 
Ostatnia edycja:

qqbbaaa

New member
No i jeszcze podany przeze mnie KS7000 mieści się w cenie. Może ktoś mógłby porównać te dwa modele ze sobą, bo przeglądając testy i ceny sklepowe to chyba nic innego rozsądnego w tej cenie i wielkości nie znajdę.
 
Oglądałem tego Samsunga KS7000 obraz jest strasznie jasny i nienaturalny, mam wrażenie ze stara się poprawić rzeczywistość. Moim zdaniem, bo sam stoje przed wyborem telewizora stawiałbym na sony xd8505, obraz i procesor graficzny bardzo dobry.

Zawsze najlepiej samemu podjechać do marketu i porównać.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ To racja, odnośnie Samsunga.

Najbardziej naturalny obraz daje według mnie obecnie seria DX700 lub DX750 Panasonica, z głęboką czernią, szeroką paletą kolorów i pomimo 8bit+FRC nie widać poszarpanych przejść tonalnych. W dodatku, oba świetnie się kalibrują do niemalże referencyjnych poziomów.

XD8505 jest na matrycy IPS, czyli z automatu dostaje się szarą czerń.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No i jeszcze podany przeze mnie KS7000 mieści się w cenie. Może ktoś mógłby porównać te dwa modele ze sobą, bo przeglądając testy i ceny sklepowe to chyba nic innego rozsądnego w tej cenie i wielkości nie znajdę.

Wybierz się do sklepu z własnym materiałem i sam porównaj. Nie widziałem Panasa DX750 na żywo, więc się nie wypowiem co do jego jakości. Soniak XD ma IPS-a, więc czerń będzie słabiutka. Samsunga 60KS7000 testowałem w sklepie na własnym materiale i jak dla mnie obraz był bardzo dobry. Nie kupiłem go tylko dlatego, że matryca miała bad pixele.
 

qqbbaaa

New member
A jak wygląda sprawa przy samym kupowaniu? Jeśli jest to telewizor UHD to testujemy go tymi kolorowymi planszami w rozmiarze 3840x2160 czy jakimś innym? Oprócz tego czymś jeszcze je przetestować? No i w końcu, czy trudno jest zauważyć te bad pixele oraz czy jest jakiś limit ich ilości czy po prostu ma być zero i już? Będę wdzięczny za pomoc :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A jak wygląda sprawa przy samym kupowaniu? Jeśli jest to telewizor UHD to testujemy go tymi kolorowymi planszami w rozmiarze 3840x2160 czy jakimś innym? Oprócz tego czymś jeszcze je przetestować? No i w końcu, czy trudno jest zauważyć te bad pixele oraz czy jest jakiś limit ich ilości czy po prostu ma być zero i już? Będę wdzięczny za pomoc :)

Bad pixele sprawdzasz na jednolicie np. czerwonej i niebieskiej planszy testowej (zwykłe jpg). Bad pixeli trzeba wypatrywać z bardzo bliskiej odległości patrząc na ekran na wprost. U Samsunga dopuszcza się występowanie 8 bad pixeli. Jeśli masz powyżej 8 bp to serwis wymienia Ci matrycę na nową. Nie wiem jak ta norma wygląda u innych producentów. Kiedyś LG dawało 30-dniowy okres testowy pod kątem bad pixeli. Ja bym nowego TV nawet z jednym bad pixelem nie kupił. Należy pamiętać również, że bad pixele mogą się pojawić w trakcie użytkowania np. po 2 miesiącach. Wszystko zależy od jakości zastosowanej matrycy. Na moim starym 8-letnim Panasie LCD mimo bardzo intensywnej eksploatacji nie ma do tej pory żadnego martwego pixela.
 

qqbbaaa

New member
Czyli nawet jeden bad pixel może być powodem odmówienia kupna zamówionego telewizora w teorii, tak? A czy rozdzielczość zdjęcia ma tu jakieś znaczenie? w Sensie czym wyższa tym lepiej czy niekoniecznie?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czyli nawet jeden bad pixel może być powodem odmówienia kupna zamówionego telewizora w teorii, tak? A czy rozdzielczość zdjęcia ma tu jakieś znaczenie? w Sensie czym wyższa tym lepiej czy niekoniecznie?

Jak zamawiasz przez neta, to masz prawo zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Jak kupujesz w sklepie stacjonarnym (nawet na zamówienie), to nie masz obowiązku zakupu - ważne jest to, abyś przed dokonaniem zakupu w sklepie stacjonarnym sprawdził TV na miejscu i jeśli nie będziesz zadowolony z jakości obrazu, to wcale nie musisz go kupować (nawet jeśli TV nie ma bad pixeli). Problem nie sprzedanego TV, to nie Twój problem, tylko problem sklepu.
Co do zdjęcia to ważne jest tylko to, aby po jego załączeniu obejmowało ono całą powierzchnię ekranu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak możesz sprawdź to co Ci może dokuczać :
- równość podświetlenia matrycy
- banding
- płynność
- przejścia tonalne
- odbiór różnych programów z pendrive i z powietrza.
 

qqbbaaa

New member
OK, sprawdzę te wszystkie rzeczy prócz sygnału z anteny bo tego w sklepie pewnie mieć nie będą mieli. Zobaczymy co z tego będzie :)
 
Do góry