Telewizor do salonu 55-60 cali

ManiuS_tM

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2 (4,4 m x 4) Salon z kuchnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? z Kanapy 3,5 - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej na wprost ekranu. Czasami pod katem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Stojąc przodem do telewizora to okna są z lewej strony. Okna na zachod
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LA660s
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, równe podświetlenie matrycy, ogólnie chce na nim oglądać filmy z dysku i telewizje z dekodera.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Soundbar LG LAA665K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 4-5 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojecia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przyrodnicze, Filmy i Seriale, czasami sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po poludniu kanaly informacyjne, filmy wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby obraz, kolory, plynnosc ruchu
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do około 3500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie wiem
Upatrzylem kilka modeli:

LG 55SJ800V
Philips 55PUS7303
Sony 55XE8096
Panasonic 58EX700E


Dzisiaj w sklepie sprzedawca zachecal do skorzystania z promocji na Samsung UE55NU7442U za 3200 zl z 3700. I prawie mu sie udalo. Czy ten telewizor jest polecany ? Lepszy od tych wyzej wymienionych ?


Ewentualnie jaki inny TV bylby lepszy od tych wymienionych w okreslonym przedziale cenowym ?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Wg mnie to dobrze, że nie udało mu się przekonać Cię do kupna tego modelu Samsunga. To trochę taka czarna dziura na tym pułapie z Samsungami, lepiej iść albo niżej albo wyżej aby się opłacało. Więc albo Samsung UE55NU7172 nieco ponad 2100 zł albo wyżej 55NU8002 (za niecałe 4000 zł). Jeśli nie, to ten Philips 55PUS7303 lub poczekać z 2-3 tygodnie na TCLa 55DC76.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podane najlepiej zagra faktyczne Philips za 2999 zł z pakietem.
TCL z obecnych jest extra 55C7006 za 2550 zł
A nowy za 3 tygodnie w cenie 3499 zł
 

ManiuS_tM

New member
Czy ten nowy TCL faktycznie bedzie lepszy od tego Philipsa 7303 ? Bo jezeli uwazacie ze warto zaczekac I bylby on najlepszym wyborem to moge wsumie zaczekac na nowy model TCL. Rozumiem ze do 3500 zl nic lepszego na chwile obecna nie znajde ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie wiemy.
Za kilka dni dostaniemy go wreszcie na testy.
Będzie wiadomo co jest wart.
 

ManiuS_tM

New member
Ok dzieki za info!
Z tego co widze w specyfikacji bedzie on na matrycy 60Hz . Czy brak ukladu uplynnniania ruchu to zaleta czy wada? Model ten ma byc tego pozbawiony. Czy to oznacza ze beda widoczne artefakty?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzimy przy testach.
Model 55C7006 - nie ma tego problemu.
Dostał tytuł najlepszego LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

ManiuS_tM

New member
Byłem ostatnio w kilku sklepach Euro, MediaMarkt, MEdia Expert...
Przyglądałem się temu PUS7303..szczerze mówiąc troche jestem zaskoczony jego podświetleniem...Przy krawędziach oraz przy rogach najbardziej, w każdym egzemplarzu było widać niedoświetlenie (szare plamy?)....Czy ten tak model ma ?
TV stał przy LG 55SK8100 to po prostu Philips wypadał kiepsko...
A może to taka ich dziwna reklama w Euro ?

Czy do 4 tys znajdę teraz coś ciekawego na 100 Hz/120 Hz matrycy, model warty uwagi, który ma równomierne podświetlenie (bez szarości po bokach i rogach)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń podświetlenia w PUS7303.

Model 55SK8100 to nie ta klasa . Ten jest za 4099 zł
W tej klasie trzeba brać i porównać 55PUS8303 za 4199 zł
Masz ceny wszystkie z pakietem.
 

ManiuS_tM

New member
z PUS7303 raczej będę rezygnować.
Sprzedawca w sklepie powiedział że jeżeli teraz mam TV na 100 Hz (Lg 42LA660s) to przejście na 50 Hz będzie dla mnie niemiłym szokiem.

W kolejnym sklepie sprzedawca zasugerował żeby brać bez zastanowienia:
Sony KD55XF8577 SAEP - 4599. Cenowo trochę przy dużo.

Chyba że nie lubię Sony to Samsung: UE55NU8042TXXU za 4398 zł.

Co myślicie o tych typach ?

Bo szczerze mówiąc po głowie ciągle chodzi mi PUS8303.
Zastanawiające jest to, że w żadnym elektromarkecie nie polecali TV właśnie firmy Philipsa.
 

Norbert84

New member
A może ktoś podpowiedziec i mi, bo zastanawiam się nad zakupem TV 55-65 cali i nie wiem, ktory bylby lepszy.******
Biore pod uwage tylko te trzy modele i prosze Was o rady.******
1. Hisense U9A******
2. Hisense U7A******
2. Samsung Q7F******


Może ktoś się zna na tych modelach i moze cos podpowiedzieć. Bardzo niska cena Hisense jest na plus, bardzo dobre ma opinie ale nie wiem czy technologia ULED ktora sie chwala jest lepsza od qled..***
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, ma matrycą z powłoką antyrefleksową.
Masz jeszcze Philipsa z matrycą 100Hz - 55PUS8303 z ambilightem.
===================

Norbert84 - już Ci podałem w innym wątku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS8303 za 4199 zł
Kalibracja gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis

Wyraźna przewaga jest na korzyść 55PUS8303 za 4199 zł z kalibracją !
Matryca
Ambilight
Multimedia
Obsługa
Aplikacje.
 

ManiuS_tM

New member
Na pierwszym miejscu chcialbym postawic na jakosc obrazu niz dodatki typu ambilight, multimedia, aplikacje itd...

Dzisiaj w sklepie sprzedawca zasugerowal mi kupic Samsung UE55NU8072. Co o nim sadzicie? Bo nie wiem czy on jest dobry czy chcial mi wcisnac bo to ostatnio sztuka w sklepie.

Swoja droga pytanie to osob ktore zakupily PUS8303. Czy z androidem macie jakies problemy? Sprzedawca powiedzial ze jak go testowal to nie czytal mu wszystkich plikow z dysku 2tb.

Dalej ponawiam pytanie Sk8100 czy PUS8303 ? Lub cos innego?
 
Do góry