telewizor do salonu - 4500 zł

sheRox

New member
Dzień dobry,

szanując i podziwiając Państwa wiedzę na temat nowoczesnych technologii, proszę o pomoc w wyborze telewizora. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m(2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na chwilę obecną może stać. Z racji narodzin dziecka, niedługo będzie trzeba go powiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna balkonowe od zachodniej strony świata. Dużo światła od godzin popołudniowych do wieczornych. Telewizor będzie stał prostopadle do okien
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40F6500SS
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zależy mi na matrycy VA, dobrej czerni, HDR, płynności w grach i oglądaniu sportu (głównie piłka nożna), a także na kompatybilności kodeków audio (dolby, AC3, DTS) i wideo (avi, h.264, mkv) (oglądam dużo filmów i seriali z dysku zewnętrznego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 pro, laptop, dysk zewnętrzny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? żona - telewizja śniadaniowa; ja - wydarzenia sportowe (głównie piłka nożna); wspólnie - filmy i seriale z dysku zewnętrznego)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak - PS4 pro; 1-2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 65 % wieczór - 35 % dzień
17. Preferencje co do wielkości? 55" - 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Losowa wadliwość tych samych modeli
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć, ponieważ i tak nie będę z tego korzystał
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł


W tym miejscu pragnę dodać, iż po przeczytaniu wielu tematów z tego forum - moim faworytem jest Sony 55XF9005. Niemniej, może ktoś z Państwa będzie w stanie polecić mi coś innego - szczególnie innego producenta.

Telewizory marki Samsung ( rocznik 2018 ) raczej odpadają, albowiem nie odtwarzają filmów i seriali - wobec braku kodeków.

Polecany Philips 55PUS8303/12 ma zaś matrycę IPS - której nie akceptuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele 65" :
- Philips 65PUS7303 za 3699 zł
- TCL 665DC750 za 3899 zł
- Sharp 70UI93 za 4399 zł
LUB 4699 zł Plud drugi telewizor 40" Sharp gratis
- TCL 65 Qled X2 za 4999 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 4299 zł
- Samsung 65RU7402 - nowy model za 4699 zł

Lub 55Oled :
- Toshiba 55X98 za 4499 zł
- LG55B 55C8 za 4999 zł
- Philips 55Oled 803 za 5299 zł

Philips 55PUS85602 za 4599 zł
 

sheRox

New member
Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Ostatecznie wyboru dokonam w kategorii 55 cali.

Co do Lg 55b8, to czytałem o problemach z płynnym oglądaniem sportu.

Co do telewizorów przedstawionych przez użytkownika kiki - ich dostępność jest bardzo ograniczona.

Myślę, że pozostanę przy moim pierwotnym wyborze - Sony 55XF9005.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co masz na myśli - płynne oglądanie sportu.
Działa NORMALNIE !
Wszystkie modele które podałem są od ręki dostępne.
 

sheRox

New member
Co do telewizora marki LG B8, to opieram się na komentarzach znalezionych w sieci.

W kwestii telewizorów proponowanych przez użytkownika kiki, to nie udało mi się znaleźć części modeli - po prostym wpisaniu ich w wyszukiwarce Google.

Czy ma Pan na sprzedaż telewizor Sony 55XF9005 ? Na stronie audiovideo.com.pl nie ma nic w ofercie.
 

jasssu

New member
Nie odradzam Sony, ale 7303 też jest dobrym wyborem, ale to w niższej cenie. Ty masz 4500 zł i możesz zdecydowanie bardziej pozwolić - Philips w 55 calach nie ma telewizora w okolicach tej ceny, jeśli się nie mylę.
 

sheRox

New member
Heh, z ceną tego telewizora (Sony 55xf9005) jest niezła historia.

Mianowicie w dniu dzisiejszym - na niektórych stronach (między innymi Sony Center, Media Expert, Empik) nastąpiła podwyżka z 4.499,00 zł na 4.999,00 zł. Dodam, iż poprzednia cena nie była w ramach promocji - wyglądała na stałą ofertę.

Pragnę również zwrócić uwagę na politykę sklepu Media Markt. Kilka dni temu podany telewizor kosztował tam 4.499,00 zł. Potem nastąpiła promocja (!) z ceną 5.299,00 zł i kartą do sklepów Carrefour (w tym przypadku 500 zł). Przed chwilą sprawdziłem - na chwilę obecną nie ma już opcji z kartą do sieci handlowej (cena 5.299,00 zł zaś pozostała).

Nie ukrywam, że liczę - iż podwyżka jest chwilowa i wiąże się z długim weekendem. Może podobnie, jak w przypadku biletów lotniczych, sprzętu RTV nie warto kupować w wolne dni, gdyż ceny są wtedy wyższe.

No cóż, zacząłem poważnie rozważać polecany LG B8 (do kupienia za ok. 4.499,00 zł).
 
Ostatnia edycja:

Bigmoo

New member
Witaj ,
Popatrzałem w necie i sugeruję sklep : sferis.pl , kiedyś to był sklep firmowy Action.pl i chyba się nic nie zmieniło 55xf9005 kosztuje 4.299 , a LG 55C8 5.199 ,i widzę ,że na oba mają raty 0%
 

sheRox

New member
Super, dzięki za informację. Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności sprawdzałem strony głównych sieci handlowych sprzedaży RTV. Niemniej, lektura ofert podana chociażby na CENEO wskazuje, że warto rozejrzeć się po mniej znanych portalach.

Przy losowej wadliwości danych egzemplarzy, nie ma chyba różnicy - czy kupisz w mniejszym sklepie, czy w sieciówce.
 

sheRox

New member
No przyznam szczerze, że mętlik zrobił się jeszcze większy :)

Przy cenie 4999 zł odpuściłem już temat tego SONY i zacząłem myśleć nad LG B8.

W tym miejscu przyznam się do pomyłki - faktycznie po kilku prostych ustawieniach parametrów ekranu, sport działa już płynnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sklep Sferis nie ma towaru z polskiej dystrybucji - więc bierzesz na siebie konsekwencje.
Wszystkie firmy wprowadzają nowe model które są droższe o 30-40% .
więc obecne model zaczynają drożeć.
W innych firmach jest podobnie.

Brałbym też Oled B8 .
Działa płynnie.
Masz specjalną ofertę jeszcze dla niebieskich.
 

3echo

Member
Bez reklam
Heh, z ceną tego telewizora (Sony 55xf9005) jest niezła historia.

Mianowicie w dniu dzisiejszym - na niektórych stronach (między innymi Sony Center, Media Expert, Empik) nastąpiła podwyżka z 4.499,00 zł na 4.999,00 zł. Dodam, iż poprzednia cena nie była w ramach promocji - wyglądała na stałą ofertę.

Pragnę również zwrócić uwagę na politykę sklepu Media Markt. Kilka dni temu podany telewizor kosztował tam 4.499,00 zł. Potem nastąpiła promocja (!) z ceną 5.299,00 zł i kartą do sklepów Carrefour (w tym przypadku 500 zł). Przed chwilą sprawdziłem - na chwilę obecną nie ma już opcji z kartą do sieci handlowej (cena 5.299,00 zł zaś pozostała).

Nie ukrywam, że liczę - iż podwyżka jest chwilowa i wiąże się z długim weekendem. Może podobnie, jak w przypadku biletów lotniczych, sprzętu RTV nie warto kupować w wolne dni, gdyż ceny są wtedy wyższe.

No cóż, zacząłem poważnie rozważać polecany LG B8 (do kupienia za ok. 4.499,00 zł).
To są jakieś jaja,bo parę tygodni temu ten TV można było kupić w Sony Center za 4199zł teraz 4999zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo nowe modele są bardzo drogie.
A obecne nie wiele gorsze.
Więc ceny idą do góry.
 
Do góry