Telewizor do sali konferencyjnej - pomoc w wyborze. (Temat przeniesiony z innego działu)

Szymanex

New member
Witam wszystkich.
Planuję zakup telewizora do niewielkiej sali konferencyjnej o pow. ok 25 M2. Myślę o przekątnej 65-75 cali. Telewizor by służył do prezentacji, wyświetlania excela, arkuszy CAD/PDF. Odległość oglądania od 1,5 m do 6 m dlatego myślę że kluczowe tutaj będą kąty widzenia. OLED odpada ze względu na koszty.
Nie interesuje mnie jakość obrazu, czerń i inne typowe w tv parametry, tylko aby był niedrogi, praktyczny, wytrzymały na statyczne obrazy. Budżet niewielki bo max 3800 ale im mniej tym lepiej.
Skłaniam się ku Xiaomi 65 cali, TCL 70P615 (promocja w selgrosie za 2,5k), LG 75UN70703LD.
Plusem by było gdyby miał android tv.
 

Szymanex

New member
Masz samsungu biznesowe i na tego typu t sprzęty patrz. Chodzi o zarządzanie treścią

Możesz rozwinąć swój post ? Jakie są modele Samsunga dla biznesu ? Niestety zazwyczaj "dla biznesu" oznacza znacznie droższe niż dla klienta indywidualnego.

Ciekawą ofertą wydaje mi się TCL 70P615 który teraz kosztuje 3000 zł a za parę dni w promocji ma kosztować 2500 zł. Czy ktoś może zna ten model i opisać czy nadawałby się do moich zastosowań?
 

Szymanex

New member
To słaby model do prezentacji na sali konferencyjnej, z uwagi na bardzo słabe kąty.

Dziękuję za informację, czy ktoś może podrzucić jakiś model który odpowiadałby wymaganiom ?
Biorąc pod uwagę kąty widzenia to rozumiem, że najlepszą matrycą byłoby IPS ? (OLED odpada - koszty)
 

Petru23

Banned
Nie kojarzę monitorów wielkoformatowych na ips zawsze montowaliśmy VA i problemu nie było, a sal konferencyjnych troszkę ogarnąłem.

Zobacz np taki
https://www.komputronik.pl/product/641097/acer-dt653-65-lfd.html
https://www.acer.com/ac/en/IN/content/professional-model/UM.ND3SA.001

Owszem, 4k nie jest ale nigdy nie było potrzeby, poza tym powyżej tych 3m nie ma różnicy między fhd a UHD.

Widzę, że jest błąd w ofercie. Inny model w nazwie a inny w opisie. Wg nazwy ekran jest dotykowy, co na konferencję jest super bo możesz spod ekranu nawigować treścią. Ale raczej przedmiotem ofert jest dv seria, bezdotykowa.

A jeśli widzowie siedzą pod dużym kątem do ekranu na sporej sali to raczej projektor konferencyjny/prezentacyjny niż TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb LG75 UN85003.
Sala konferencyjna zawsze musi uwzględniać kąty boczne .
Przecież będzie więcej niż jedna osoba.
Ostatnie sale wyposażone na LG 86 oparte na IPS - dostały świetne recenzje.
 

Petru23

Banned
Kiki, po co do sali konferencyjnej upchales tv 120hz z pokryciem szerokiej palety barw i to filmowej? Bo jakoś nie ogarniam...
To jakby pani Krysi z księgowości wciskać zamiast biurowego sprzętu gamingowy z dedykowana GPU że wsparciem dla Cybepunk i chłodzeniem wodnym. Żeby Office jej się nie wieszał? Czy mail szybciej działał?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Dlatego że jest lepszy !
2.Dlatego że precezyjniej prezentuje obrazy, filmy, wykresy.
3.Dlatego , że ma szersze kąty- a to dla siedzących z boku widzów ma ogromne znaczenie.
4.Dlatego, że ma lepszą obsługę !
5.Dlatego ,że wyposażyliśmy kilkadziesiąt obiektów w całej Polsce - ku pełnemu zadowoleniu i profesjonalnym potrzebom firm zamawiających.
 

Szymanex

New member
Kiki, po co do sali konferencyjnej upchales tv 120hz z pokryciem szerokiej palety barw i to filmowej? Bo jakoś nie ogarniam...
To jakby pani Krysi z księgowości wciskać zamiast biurowego sprzętu gamingowy z dedykowana GPU że wsparciem dla Cybepunk i chłodzeniem wodnym. Żeby Office jej się nie wieszał? Czy mail szybciej działał?

Bardziej przychylam się do twojego rozumowania. Potrzebuje po prostu dużego świecidełka z w miarę dobrymi kątami widzenia. Telewizor będzie pewnie używany tylko kilka godzin tygodniowo więc biznesowe rozwiązania też nie są potrzebne. Cenowo kusi mnie TCL 70 P615 ale nie wiem jak będzie z tymi kątami. W domu mam oleda i nie mam porównania czy matryca VA będzie ok.
 

Szymanex

New member
Bardziej przychylam się do twojego rozumowania. Potrzebuje po prostu dużego świecidełka z w miarę dobrymi kątami widzenia. Telewizor będzie pewnie używany tylko kilka godzin tygodniowo więc biznesowe rozwiązania też nie są potrzebne. Cenowo kusi mnie TCL 70 P615 ale nie wiem jak będzie z tymi kątami. W domu mam oleda i nie mam porównania czy matryca VA będzie ok.

Jeszcze LG 75UN71003 jest w przyjemnej cenie, czy to nie jest przypadkiem matryca IPS z lepszymi kątami niż VA ??
 

Petru23

Banned
Może być ciężko że względu na budżet oraz rozmiar. VA może nie dać wymaganych kątów, IPS kontrastu czy jasności, bo w tej klasie cenowej to wybierasz w podstawowych modelach producentów 75".
Z 65" nie miałem, nie znam kątów, ale taki sony 65xh80 kosztuje właśnie 3800. Ma jasnego IPS z równym podświetleniem Direct Led, dobre kolory i rewelacyjne kąty widzenia. Jedynie czarny w ciemności ucieka w fiolert ale głównie na rogach. Z racji jasności będzie wszstsko ładnie widać nawet z odsłoniętymi oknami (mając świadomość, że każdy tv przegra że słońcem). Jest android, także teoretycznie każde urządzenie podepniesz i obsłuży każdy format plików z USB czy dysku czy nawet przesyłając obraz zdalnie. Miałem 55" i świecił lepiej niż np Samsungi q70t a miałem dwa :)
Tak obrazowo powiem, że mam teraz ósmy tv u siebie i sięgam po wyższe modele i ten xh80 świecił najlepiej - jasność, kąty widzenia i nawet kolory. Nawet nocą dawał radę i to bardzo, także nawet wieczorkiem w zimie będzie można zgasić światło.
PC podpinałem i tzw pulpit prezentuje się ładnie, czyli ostre krawędzie, czytelna czcionka, odpowiednie kolory.

Jeśli mam polecić to ten polecam bo miałem. Mam kilka zdjęć.
https://drive.google.com/folderview?id=1DqYS9NGxiVKRnkN9cSaPHS1cX-x9Oexf

Z 75" i więcej to musisz sprawdzać samemu jak wygląda kwestia kątów. Trwałość będzie zbliżona dla każdego nie licząc losowych awarii.

A czemu nie projektor? Jakie treści będą wyświetlane?

Edit
75UN71003 możesz spróbować. Zobacz czy jest w xkom, bo w razie czego wysyłają własny transport po kolosa. 65" do 6m może być zbyt małe a będą tam raczej cyferki i literki niż twarz na pół ekranu

I ponownie, czemu nie projektor?
 
Ostatnia edycja:

Szymanex

New member
Może być ciężko że względu na budżet oraz rozmiar. VA może nie dać wymaganych kątów, IPS kontrastu czy jasności, bo w tej klasie cenowej to wybierasz w podstawowych modelach producentów 75".
Z 65" nie miałem, nie znam kątów, ale taki sony 65xh80 kosztuje właśnie 3800. Ma jasnego IPS z równym podświetleniem Direct Led, dobre kolory i rewelacyjne kąty widzenia. Jedynie czarny w ciemności ucieka w fiolert ale głównie na rogach. Z racji jasności będzie wszstsko ładnie widać nawet z odsłoniętymi oknami (mając świadomość, że każdy tv przegra że słońcem). Jest android, także teoretycznie każde urządzenie podepniesz i obsłuży każdy format plików z USB czy dysku czy nawet przesyłając obraz zdalnie. Miałem 55" i świecił lepiej niż np Samsungi q70t a miałem dwa :)
Tak obrazowo powiem, że mam teraz ósmy tv u siebie i sięgam po wyższe modele i ten xh80 świecił najlepiej - jasność, kąty widzenia i nawet kolory. Nawet nocą dawał radę i to bardzo, także nawet wieczorkiem w zimie będzie można zgasić światło.
PC podpinałem i tzw pulpit prezentuje się ładnie, czyli ostre krawędzie, czytelna czcionka, odpowiednie kolory.

Jeśli mam polecić to ten polecam bo miałem. Mam kilka zdjęć.
https://drive.google.com/folderview?id=1DqYS9NGxiVKRnkN9cSaPHS1cX-x9Oexf

Z 75" i więcej to musisz sprawdzać samemu jak wygląda kwestia kątów. Trwałość będzie zbliżona dla każdego nie licząc losowych awarii.

A czemu nie projektor? Jakie treści będą wyświetlane?

Edit
75UN71003 możesz spróbować. Zobacz czy jest w xkom, bo w razie czego wysyłają własny transport po kolosa. 65" do 6m może być zbyt małe a będą tam raczej cyferki i literki niż twarz na pół ekranu

I ponownie, czemu nie projektor?

Nad projektorem trochę myślałem, tylko wydaje mi się że spadek cen tv o dużych przekątnych (podstawowe modele) umniejsza zalety projektorów. Sala konf. Jest od płd. wsch. Nie ma jeszcze w niej rolet (i nie wiem czy w ogóle będą) i może być dosyć jasno. Ogólnie wydaje mi się, że obsługa telewizora względem projektora jest lepsza. Nie trzeba czekać aż się nagrzeje, lampy w projektorze trzeba wymieniać, do tv nie trzeba znacznie zaciemniać pomieszczenia. No i Smart TV czasem może się przydać. Jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu.
Nad projektorem trochę myślę, bo z drugiej strony może się czasem przydać na ewentualną prezentację na wyjeździe.
 

Petru23

Banned
Kup projektor ;) niestety nie jestem na bieżąco z projektorami ale masz laserowe bez konieczności wymiany lamp. Swojego czasu korzystałem z casio Led and laser i normalnie przy odsłoniętych oknach świecił wystarczająco do prezentacji.
Do tego ekran na tripodzie nawet i z głowy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby nie wchodzić w dodatkowe koszty , telewizor LCD będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem !
 
Do góry