Telewizor do PS4 i do filmów, 3000zł, 50".

Kubinho12

New member
Cześć

Jak w temacie, szukam telewizora do PS4 i filmów, do budżetu 3000zł. Mam już swoje typy, a przede wszystkim Samsunga J6200, ale mam jedną wątpliwość gdyż modele 50-calowe podobno maja montowane gorsze matryce, czy wiecie może jak to sprawdzić? Albo jaka jest prawda? Nie chciałbym dobrego modelu (w miarę) kupić z matrycą chińską.
 

racuh

Banned
Cześć

Jak w temacie, szukam telewizora do PS4 i filmów, do budżetu 3000zł. Mam już swoje typy, a przede wszystkim Samsunga J6200, ale mam jedną wątpliwość gdyż modele 50-calowe podobno maja montowane gorsze matryce, czy wiecie może jak to sprawdzić? Albo jaka jest prawda? Nie chciałbym dobrego modelu (w miarę) kupić z matrycą chińską.

Gorsze matryce mają modele UHD serii 6. Matryca w J6200 jest 120Hz, za wyjątkiem modelu 40 calowego.

Wszystkie matryce są chińskie, wszystko zależy tylko od dopasowania przez producenta TV.

DO PS4 polecam Sony 50W755C.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1226364-post158.html
 
Ostatnia edycja:

Kubinho12

New member
Może doprecyzuję, bo wiem że po prostu w niektórych modelach wkładane są matryce CMO, a w niektórych "Samsungowskie" i rożnica faktycznie może być zauważalna, mimo tej samej ilości Herzów. Mówisz, że tylko w budżetowych UHD będzie to kłopotliwe? Jestem praktycznie zdecydowany na ten model, a nie chcę się wkopać na kolejne lata z gorszą matrycą.


Jeśli mógłbyś mi delikatnie uargumentować dlaczego akurat Sony? Zapomniałem o tym, że będzie też dużo sportu oglądane, także ta matryca faktycznie może mieć znaczenie. Czy będzie to lepszy wybór niż Koreańczyk?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Może doprecyzuję, bo wiem że po prostu w niektórych modelach wkładane są matryce CMO, a w niektórych "Samsungowskie" i rożnica faktycznie może być zauważalna, mimo tej samej ilości Herzów. Mówisz, że tylko w budżetowych UHD będzie to kłopotliwe? Jestem praktycznie zdecydowany na ten model, a nie chcę się wkopać na kolejne lata z gorszą matrycą.

Budżetowe samsungi UHD serii 6 wszystkie są na matrycy 60Hz, dopiero JU7000 z UHD jest na 120Hz.
J6200 od 50 cali w górę jest na 100% matrycy 120Hz (jest to model FHD).

Ostatnio była dyskusja na temat matrycy w Sony W755C, bo jeden kolega zrobił test i wyszło że ma 60Hz a wszędzie wszystkie dane w sieci mówią o 120Hz, co nie zmienia faktu że W sony tym nie ma ani smużenia i telewizor bardzo dobrze sobie radzi z odtwarzaniem szybkich scen.

Mialem Samsunga JU6440 i serwisant przyjechał wymienić ekran bo była wada, po rozkręceniu była matryca Samsunga, ale ekran który przywiózł na wymianę był już na matrycy chimei. I ciekawostką jest to że miał taką samą wadę jak poprzedni. Świadczy to o tym że nie ważna jest matryca ale jak zostanie dopasowana do ekranu i całości TV.
 

Kubinho12

New member
Rozumiem, teraz faktycznie i tak wszystkie programy i elektronika podbija płynność na tyle, że jest to wystarczające.

Tylko jeszcze raz zapytam, dlaczego do PS4 akurat W755C? Pytam, bo Sony wyszło by mnie drożej tak ok. 400zł i jeśli co do matrycy Samsunga mogę mieć pewność to nie wiem czy będę dokładał bez przekonania.
 

racuh

Banned
Rozumiem, teraz faktycznie i tak wszystkie programy i elektronika podbija płynność na tyle, że jest to wystarczające.

Tylko jeszcze raz zapytam, dlaczego do PS4 akurat W755C? Pytam, bo Sony wyszło by mnie drożej tak ok. 400zł i jeśli co do matrycy Samsunga mogę mieć pewność to nie wiem czy będę dokładał bez przekonania.

Sony mają najmniejszy czas reakcji matrycy i dlatego się do tego najbardziej nadają, liderem jest model W705C ale on jest na 60Hz, bez androida oraz wystepuje tylko w rozmiarach 32 i 40 i 48 cali, ma czas najbardziej zbliżony do monitorów komputerowych i najchętniej jest brany specjalnie pod konsole.
 
Ostatnia edycja:

Kubinho12

New member
Rozumiem, ale Samsung też ma ok 48 ms input laga, różnica jest raczej niewielka i pewnie niewyczuwalna dla mnie. Podsumowując, czy Sony będzie większym pewniakiem jeśli chodzi o DOBRĄ matrycę? Bo jeśli Samsung ma mieć jakiegoś gniota, to jestem w stanie dołożyć te kilkaset złotych.
 

racuh

Banned
Samsung 48 a Sony poniżej 20. Dzisiaj to nigdy nie ma pewniakow. Ale jest większe prawdopodobieństwo że Sony łatwiej trafić na coś dobrego.
 

Kubinho12

New member
Ja czytałem w teście, że Sony ma 36ms, Samsung faktycznie ma tyle ile napisałeś. Dzięki wielkie za odpowiedzi, ale nie mogę wciąż się zdecydować na tej podstawie.
BTW. Dla mnie ta różnica nie jest wielka. Ważniejsze są inne kwestie, jak bezawaryjność i ta nieszczęsna matryca, bo nie chcę kupować wybrakowanego produktu.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Ja czytałem w teście, że Sony ma 36ms, Samsung faktycznie ma tyle ile napisałeś. Dzięki wielkie za odpowiedzi, ale nie mogę wciąż się zdecydować na tej podstawie.
BTW. Dla mnie ta różnica nie jest wielka. Ważniejsze są inne kwestie, jak bezawaryjność i ta nieszczęsna matryca, bo nie chcę kupować wybrakowanego produktu.

Dzisiaj producenci produkują tyle bubli że nie możliwe jest trafić na TV wolny od wad. Ja kupiłem przez ostatnie 2 miesiące 4 TV i wszystkie oddałem bo z żadnego nie byłem zadowolony, a każdy innej marki.
 

Kubinho12

New member
Ja to pewnie nie wyłapię aż takich wad jak specjalista, po prostu chciałbym nie trafić na jakąś no-name matrycę z gorszym kontrastem i reakcją, bo płace za inny produkt.
 

racuh

Banned
Ja to pewnie nie wyłapię aż takich wad jak specjalista, po prostu chciałbym nie trafić na jakąś no-name matrycę z gorszym kontrastem i reakcją, bo płace za inny produkt.

Marka matrycy nie ma znaczenia, najważniejsze są parametry i aby ona się znalazła w danym modelu wszystkie warunki muszą być spełnione.

Nawet gdy będzie jakiś gorszy kontrast i mniejszy input lag to i tak tego nie zauważysz chyba że będziesz miał przez sobą 2 identyczne modele i porównasz który sobie radzi lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Kubinho12

New member
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, rozwiałeś moje wątpliwości, wezmę tego Sony ostatecznie chyba.
 
Ostatnia edycja:

paweld19

New member
Mam cichą nadzieję że 50w755c ma jednak martycę 120hz ;)

Ja kupiłem przez ostatnie 2 miesiące 4 TV i wszystkie oddałem bo z żadnego nie byłem zadowolony, a każdy innej marki.

racuh, możesz napisać z własnego doświadczenia po jakim czasie oddawałeś telewizory? Jak sądzisz jak lepiej zamówić 50W755C aby w razie problemów można było go zwrócić?

W euro jest obecnie za 2990zł, możliwości mam takie:
1. Zakup w sklepie stacjonarnym.
2. Zakup online z odbiorem w sklepie stacjonarnym.
3. Zakup online z ich dostawą do domu.
 

racuh

Banned
Pierwszego Samsunga oddałem po 2 tygodniach. W międzyczasie serwis wymienił matrycę. Ale nowa miała tą samą wadę to pojechałem go oddać. Potem zamówili dla mnie panasa cr430 ale nawet nie zabrwłem go do domu. Miał tak beznadziejne podświetlenie że masakra. Trzeciego zarazem drugiego w domu mialem Philipsa PUS7600 ale jak go przywiozłem w poniedziałek to tak mnie wku**** że we wtorek go zawiozłem z powrotem. Potem był Sony W809. Ale miał wadę, zawieszał się i moja żona nalegała że sobie nie poradzi z obsługą, po za tym babka z infolini byla niekompetentna to odesłałem go na jakiś na 3 dzień.

Najlepiej zamówić prze internet, ma się wtedy większe prawa. A jeszcze lepiej jak zamówienie się przez internet a odbierze w sklepie. Wtedy można go sprawdzić przed zabraniem.
 
Ostatnia edycja:

dj.doc

New member
W euro jest obecnie za 2990zł, możliwości mam takie:
1. Zakup w sklepie stacjonarnym.
2. Zakup online z odbiorem w sklepie stacjonarnym.
3. Zakup online z ich dostawą do domu.

Witam.
Zanim podejmiesz decyzję, radzę zadzwonić na infolinie sieci EURO Rtv AGD i zapytać na jakich zasadach możesz dokonać zwrotu.
Z tego co ja wiem ( jeśli się mylę to proszę o poprawę):
1. Kupno w sklepie = nie można oddać. Mało tego nawet z wymianą na inny, może być problem.
2. Zakup online, odbiór w sklepie = nie można oddać. Dlaczego? Nie które sklepy ( w tym chyba RTV Euro AGD) tlumaczą to tym, że odbierając w sklepie klient ma możliwość sprawdzenia towaru na miejscu.
3. Zakup online i ich dostawa = możliwość zwrotu (tak powinno być w.g mnie). Tu powinna obowiązywać ustawa konsumencka i pkt. dotyczący zakupu na odległość.
Pomimo wszystko warto o kontakt i wyjaśnienie wątpliwości.
Dlaczego chcerz kupić w Euro? Według mnie ta sieć ma najgorszą politykę wobec klienta.
W Media, czy Saturnie nie robią problemów z zwrotem a ten Sony jest za 3149 zł.
Pozdrawiam
 

racuh

Banned
Wszystko zależy od regulaminu sklepu. Ja wszystko kupowałem w Media Expert bo reklamują się tym że nawet jak kupujesz w stacjonarnym to masz 14 dni na oddanie bez przyczyny. Nie robili mi żadnych problemów.
 

paweld19

New member
Dzięki za informacje.
Jutro postaram się dowiedzieć w euro co i jak ze zwrotem.

Skoro za 3150zł mogę mieć go w saturnie, to dokładając 100zł mogę mieć 50W807C za dokładnie 3256zł. (Promocja z usługą taniej -15% wybierając najtańszą usługę za 89zł).

Teraz moje pytanie czy te dwa modele 50W755C oraz 50W807C różnią się tylko tym że drugi ma 3D?

Z góry dzięki.
 
Do góry