Telewizor Do PS3, Cyfry i następca CRT

ketras

New member
Witam. Po 18 letnim CRT philipsie 26 calowym nadchodzi wielka pora na coś nowszego. Sprzęt potrzebuję do oglądania telewizji, często filmy dvix z ps3 i grania na ps3. Miłoby było jakby dawały możliwość podłączenia headseta bezprzewodowych słuchawek 7.1 od sony.

Po przeczytaniu kilkunastu tematów w moim przypadku niestety potrzebny będzie LCD z racji nasłonecznienia. Bo plazmy są nieco tańsze. Wykaz odpowiedzi:

1. Odległość od ekranu: 3,0-4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor jest na ścianie północnej a okno mam zaraz obok na ścianie wschodniej, stąd rano często się zdarza, że minimum pół telewizora jest oświetlona. Posiadam zwykłą materiałową żaluzję. Po południu już jest ok z oświetleniem.
3. Jak duży jest pokój: 5x5 m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 26"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: tematyczne, wiadomości, filmy , czasem sport, często filmy z ps3 divix
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: troszkę rano reszta popołudnie,większość wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zazwyczaj lekkie ośw. u góry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: nie mam preferencji, ewentualnie sony z racji kooperacji sprzętu
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku wejść do podłączenia sprzętu.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe Yamaha, konsola ps3 , tuner sd, po kupnie tv tuner hd do tv cyfry+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 40% konsola (25% filmy/15% gry)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: kanapa 3 osobowa na prost i dwa fotele po bokach
17. Czy ważne jest wifi : niekonieczne bo mam konsolę
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? pewnie nie będę
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie, ale może mieć taką funkcję
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekonieczne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie musi być ale mogłoby.
22. Ma mieć 3D: jeżeli się uda w tej kwocie to może być (telewizor na dłuższy czas kupuję) fajnie gdyby miał funkcję kompresji 2D na 3D
23. Ma mieć slot na karty SD: nie potrzebne
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: xbox ma HDMI, tuner w przyszłości hd zapewne pod hdmi, kino domowe.
26. Jaki masz sygnał: cyfra + najwyższy pakiet z kanałami HD
27. Ile programów HD: około 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w środku tygodnia 7h/Dz, w weekendy około 14h/Dz
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu, braku smużenia i innych defektów, dobrej współpracy z filmami i grami na ps3
32. Ile osób ogląda: 4-6 osoby
33. Kwota : do 3500zł (o 50zł nie chodzi), ewentualnie może będzie opcja do 4000zł ale tu wchodzi w grę żona.

Generalnie, ciekawa jest ta opcja konwersji 2D na 3D kusi mnie ona w grach na ps3.8)
 
Ostatnia edycja:

ketras

New member
racja, już edytowałem. Kwoty są dwie pierwsza jest taka w 70% pewna, druga może uda mi się naciągnąć budżet jednak jeżeli będzie warto, no i uda mi się żonkę namówić.
 

marekdbr

New member
Konwersja 2d do 3d w grach slabo:) a gry 3d na ps3 wg. Mnie furory nie robia jak o to pytasz;-)

Wysłane z Milestone przez Tapatalk
 

ketras

New member
Wiem o kalibracji czytałem, a co z modelami które są aktualnie w promocji w moim mieście : lg pw450 i sony 46 kdl-46ex520 a i czy plazma się nadaje do nasłonecznienia w moim pokoju i do grania na ps3?

p.S. generalnie do 3D trzeba dopłacić te ~~850zł widzę. Ten panasonic był na forum widzę , że wychwalany. A 50 calowego w tej cenie się nie znajdzie?
 
Ostatnia edycja:

Smilli

New member
Bawiłem się u znajomego w sklepie na kilku tv 3D z PS3, generalnie efekt ten poniżej 42" jest bardzo słabo zauważalny.
Pozdrawiam
 

ketras

New member
a w kwocie około 4000zł znajdzie się jakiś 50 calowy telewizor z 3D bo przeglądając oferty z marketów to jest kilka takich. Jednak chciałbym zasięgnąć opinii

Znalazłem takie :
Samsung PS50C680
Panasonic TX-P50ST30E
Lg akurat daje tańsze okulary i 7 sztuk
LG 47LW570S
LG 47LW5500

Znalazłem jeszcze taki ,LG 50" 50PZ750S 3D
Bo moja rodzina jest 4 osoba a za okulary płacić 400zł / szt. nie uśmiecha mi się.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
znajdzie się bardzo dobry tv
Samsung 51D6900 z 2 parami okularów (sprawdzić trzeba w sklepie czy dodają, bo różnie z tym bywa)
LG w tym budżecie sobie odpuść, zarówno plazmy jak i LED (tu 3d jest najlepsze ale jako 2d to jakościowo odstają i to mocno od tego Samsunga czy Panasonica)
alternatywnie 50ST30 ale tu nie ma okularów w komplecie a tanie nie są
 

ketras

New member
No więc właśnie bo telewizorów jest masa, ja jakimś frikiem nie jestem, jednak chce te 4000zł dobrze wydać. Moja rodzina jest 4 osobowa, dlatego patrzyłem na tego lg bo tam okulary kosztują 20zł a nie jakiejś 300zł za sztukę.

A czy ten Samsung PS51D6900 posiada konwersję 2D na 3D? bo nie pisze tego w info tech na skąpcu. I ile kosztowałyby okulary do niego?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
posiada konwersję 2d->3d choć to jest raczej nieużywana opcja (słaby efekt)
okulary (2 pary) są w komplecie w sklepach, jest info na opakowaniu - trzeba pytać w sklepie (w opisie może nie być o tym słowa), bo zdarzają się też takie gdzie ich nie ma (a cena podobna)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
znajdzie się bardzo dobry tv
Samsung 51D6900 z 2 parami okularów (sprawdzić trzeba w sklepie czy dodają, bo różnie z tym bywa)
LG w tym budżecie sobie odpuść, zarówno plazmy jak i LED (tu 3d jest najlepsze ale jako 2d to jakościowo odstają i to mocno od tego Samsunga czy Panasonica)
alternatywnie 50ST30 ale tu nie ma okularów w komplecie a tanie nie są

Mozesz powiedziec czemu odradzasz ,LG 50" 50PZ750S 3D , porownywales go z samsungiem 51D6900.
Nie zebym sie czepial bo sam mysle o jednym z tych dwoch telewizorow no ale jesli nie ma ich porownania to nie mozna czegosc odradzac jak sie nie testowlo :p.
Sama czern nie jest najwazniejsza .
 
Do góry