Telewizor do pomieszczenia ~12m2

adiq1033

New member
Witam,
poszukuje niedrogiego, raczej małego telewizora do pomieszczenia o wielkości około 12m2.
Niedawno zasmakowałem obrazu LED po przesiadce z LCD i obawiam się, że powrót na starą technologię wyświetlania obrazu z szarawą czernią będzie nie do przyjęcia, zwłaszcza, że mój monitor komputerowy ma matrycę PVA, która tez bardzo dobrze odwzorowuje barwy.

Czego oczekuję od telewizora?
1) Względnie niski input lag - do telewizora miałaby zostać podłączona konsola Xbox 360/Xbox One
2) Matowa powłoka ekranu (wiem ze może być z tym kłopot, ale na obecnym telewizorze refleksje mnie bardzo irytują)
3) Podświetlenie LED - obraz czysty, wyostrzony, wyraźny, z bardzo dobrze odwzorowanymi barwami - po prostu by zachwycał. :)

Telewizor może być używany. Do przekazania mam około 300-350zł. Wielkość ekranu... tak do 26' chyba w zupełności wystarczy (naturalnie z uwagi na niewielkie środki do dyspozycji dopuszczam mniejsze rozmiary ekranu np. 24, 22, itd.). Odległość od telewizora nie będzie duża. Odbiornik głównie ma służyć do obsługi konsoli, oglądania filmów/kanałów satelitarnych.

Rozważam zakup SHARP LC-22LE320E:
Tylko negocjuje jeszcze cenę końcową, poniewaz w zestawie nie ma pilota, a oryginalny to wydatek rzędu 60zł:

Obecnie korzystam z telewizora Philips 32PHH4100/88, ale moje odczucia są mieszane - kolory fajne , zwłaszcza czerń, lecz do gier to taki średni wybór (w grze Fifa zauważalne są smugi, w filmach też, a uprzedzając pytania - tak, szperałem w ustawieniach obrazu i na niewiele to się zdało).
 
Ostatnia edycja:

adiq1033

New member
Teraz siedzę około 3m od 32', to powiedzmy że na nowym lokum odległośc od TV wyniesie około 2m lub mniej (najwyżej spróbuje przybliżyć telewizor do miejsca siedziska - na OLX jest mnóstwo stolików RTV za bezcen).

Chciałbym uzyskać naprawdę bardzo dobra jakośc obrazu. Sony 32W705 uchodzi za najlepszy telewizor pod konsole, nie miałem okazji przekonac sie na własne oczy, ale wszyscy bardzo chwalą ten model, z tym, że ceny są bardzo wygórowane, a znalezienie takiego odbiornika używanego jest bardzo trudne - 1000zł za używany egzemplarz lub więcej... Kiedys byla wyprzedaz w Sony Center 1499zl z wysylka gratis i 5 letnia gwarancja - pluje sobie w brode, ze poskapilem i nie kupilem, wszystkie 5 sztuk rozeszly sie blyskawicznie.

Teraz gram na konsoli Xbox 360, ale niewykluczone że na dniach otrzymam Xbox One Slim w wersji białej. Wymieniony wyżej Sharp dobrze komponowałby się z nową konsolą (z uwagi na białe elementy, ale to oczywiście nie jest wyznacznik nowego odbiornika).

Grałem na 26 calowym telewizorze i na 24' monitorze, miałem nawet stycznośc z telewizorem 16' i to nie była dla mnie przeszkoda, wielkośc nie odgrywa dla mnie znaczącej roli, rozchodzi się o piękny, naturalny obraz, bez smug, szumów, opóźnień itd. Rozważałem swego czasu sprzedaż Philips 32PHH4100/88 i poszukiwanie wspomnianego Sony 32W705C/32W705B, ale mniej więcej za miesiąc zmieniam pomieszczenie na mniejsze (przeprowadzka) i chce się pozbyć rzeczy o dużych gabarytach, zwłaszcza, że powierzchnie będe miał niewielką.


Tu znalazlem liste TV z niskim input lag, ale zdecydowana wiekszosc z nich jest nieosiagalna - sa wystawiane jako uszkodzone lub niekompletne (bez stopy, pilotow).

Maly telewizor zawsze moge przysunac blizej siebie, natomiast z duzym ekranem moze byc klopot, bo przeciez nie zburze sciany, zeby zrobic wieksza przestrzen. ;-)
 

adiq1033

New member
Nie szukam 32 calowego telewizora do kwoty 350zł. Z moimi wymaganiami wiem, że to niemozliwe, aby znalezc taki odbiornik. Dlatego napisalem w pierwszej wiadomosci ze do 26', akceptuje mniejsze ekrany, bo gralem na 24 calowym monitorze i nie musiałem wytężać wzroku. Poza tym nie chce telewizora o dużych gabarytach (mało miejsca do dedykowanego pomieszczenia) Z ciekawosci podłaczyłem sobie niedawno monitor 17 calowy (Gateway FPD1775W) i nawet na takim ekranie moge komfortowo grać, a także oglądać filmy (YouTube, DVD). Myślałem, że schodząc z rozmiarów ekranu może uda sie znaleźc coś używanego, z niegdyś wysokiej półki. Myliłem się?

Ten Sharp LC-22LE430E byłby dobrym wyborem, czy go sobie odpuścić? Czytałem recenzje i był ogólnie chwalony.

Przewinął mi sie jeszcze przed oczami Sony KDL-32EX301, można go znaleźć za około 350zł, z tym że:

Sharp: 22', FullHD, podświetlenie LED, 2 gniazda HDMI, brak MPEG-4
Sony: 32', HDReady, poświetlenie CCFL, 4 dniazda HDMI, jest MPEG-4
 
Ostatnia edycja:

adiq1033

New member
O.K., to moge na niego polować, z tym, że tez rzadko występuje na aukcjach, a ktoś zdołał mnie ubiec z aukcją którą obserwowałem (telewizor sprzedał się za 350zł).

A coś innego możesz polecić? Niekoniecznie 32', mogą być mniejsze ekrany, np. 26, 24, 22'.

Co z tym Sharp, nie warty uwagi?
 

adiq1033

New member
Jakbyś mógł napisać mi co polecisz z telewizorów o ekranach 22-24-26', a ja zweryfikuje ich ceny na portalach aukcyjnych i najwyżej spróbuje odłożyć.

Znalazłem Twój wątek w którym bardzo chwaliłeś telewizor Sharp LC-32LE320E, dlatego stał się on obiektem mojego pożądania. :)
Pojawił się także jako polecany w tym wątku:

Zamówiłem na tą chwilę monitor SAMSUNG P2470HD (z możliwością 14 dniowego zwrotu), ale nie wiem czy spełni on swoją rolę. Ma tylko 1 wyjście HDMI.
 
Do góry