Telewizor do Playstation 3 (do 7000 zl)

tomek81c

New member
Witam, ktory TV bedzie najlepszy do w/w konsloli... chodzi mi o to, jak beda wygladac "szybkie" gry na ponizszych TV, czy wystapi efekt smuzenia....

Oto TV ktore mnie interesuja:
Samsung 37" LCD LE37M87B - reakcja m. to 8ms, ale jest tryb Game Mode (jak sie sprawdza?)
Sharp 42" LCD LC-42XD1E - reakcja m. 6ms
SHARP LC42WD1E - j.w.

A co powiecie o tych firmach? Wszystkie ponizsze maja matryce 6.5 ms, wiec zblizona do Sharpa, aczkolwiek nie znam za bardzo tych firm, ktore moge sobie darowac od razu?
Acer AT4250-DTV 42" FULL HD 2xHDMI DVB-T

Amoi Advent LC37AF1E 1920x1080p 2xTuner TV, USB, CARD SLOT

Grundig LENARO 37 LXW 94-8720


Tatung LCD 42" FULL HD

XORO HTL 3742W


Dzieki z gory za odpowiedz...
 

tomek81c

New member
No ale co to za marka ?!?
W zyciu nie slyszalem o niej, w sumie nie siedze mocno w temacie, wiec prosze was o pomoc....
Poza tym, TV bede mial okolo 1m od lozka, co za 2 m lozkiem daje okolo 3m pomiedzy moja glowa a ekranem, wiec 37" - 42" powinny starczyc, ale dzieki za linka.... moze pozniej sobie po czytam to recke w tym barbarzynskim jezyku ;P
 

oskarsandman

New member
Ja bym polecal samsunga (tego z full hd)

Sam mam 37 calowego samsunga r 82 b ("tylko" hd-read'y) ,odpalilem na nim z pc na full detalach pro evo 6 i medievala 2, smuzenia nie bylo. Co do wielkosci to 37-40 cali to max, wiekszego nie polecam na taka odleglosci (3m). Bo od latania wzrokiem po tak duzym ekranie glowa boli;)
 

tomek81c

New member
w sumie pierwotnie szukalem 32" - 37", ale 32" nie ma - chociaz podobo Phillips ma wprowadzis Full HD w 32"... Sharp zainteresowal mnie glownie poprzez te 6ms (Samsung "aż" 8ms)....

twoj PC chodzi w tybie Game Mode czy normalnie?
 

oskarsandman

New member
tomek81c napisał:
w sumie pierwotnie szukalem 32" - 37", ale 32" nie ma - chociaz podobo Phillips ma wprowadzis Full HD w 32"... Sharp zainteresowal mnie glownie poprzez te 6ms (Samsung "aż" 8ms)....

twoj PC chodzi w tybie Game Mode czy normalnie?

Pierwotnie chcialem uruchomic w game mode, ale nie bylo potrzeby, pro evo dzialalo bardzo dobrze. Znajomy ma tego samego samsunga ( kupil po tym jak zobaczyl u mnie) ma x-boxa 360 i jest bardzo zadowolony (on podlacza przez hdmi)
A i co do wielkosci to jak chcesz miec full hd to 32 cale ( nawet jesli znajdziesz takiego) to za maly ekran, 37 cali-40 to takie optimum lub wiekszy jesli masz duzy pokoj. Najlepiej jakbys mial najpierw ps3 a dopiero pozniej tv. Polecam sie wybrac do sklepu z odpowiednim kabelkiem i zobaczyc czy taka czy inna szybkosc matrycy ci odpowiada. Z tego co wiem to w media i saturnie beda te tv jakos w polowie miesiaca, co mniejsze sklepy maja juz na stanie bo sprowadzaja bezposrednio ze Slowacji, gdzie te tv robia.

Co do czasow reakcji podawanych przez producenta to bym to nie bral tego jako pewnik. Napisac sobie zawsze mozna, a czy to jest gtg czy czas rzeczywisty to juz inna sprawa. Pewnie po przeczytaniu tego co pisalem zastanawiasz sie czy nie kupic sobie tego samsunga r 81/82 z hdready; jak kupujesz playka to kup sobie juz fullhd ( jesli starczy ci funduszy), czytalem kiedys recenzji z wrazen na takim tv, podobno wciskaja w fotel.

Sam jestem ciekaw twoich wrazen z ewentualnego zakupu, wiec jak kupisz to pisz:)
 

tomek81c

New member
w/w przeze mnie TV sa Full HD i takiego szukam :)
tak wlasciwie to zastanawiam sie na tymi:
Samsung 37" LCD LE37M87B - reakcja m. to 8ms,
Sharp 42" LCD LC-42XD1E - reakcja m. 6ms

PS3 bede mial w tym tygodniu, tak samo kabel HDMI z serii WiresXS, czyli z tego co sie orientowalem calkiem niezly...
 

tomek81c

New member
oskarsandman napisał:
Sam jestem ciekaw twoich wrazen z ewentualnego zakupu, wiec jak kupisz to pisz:)

co prawda jeszcze nie kupilem, ale ograniczylem wybor tylko do 2:

Amoi Full HD 37"
Sharp 42" XD1E (wg. AV 02/2007 ta wersja jest duzo lepsza od wersji tego modelu z matryca 37"]

poza tym Amoi zostal oceniony pod wzgledem smuzenia na 9/10, a Sharp 8/10 [wersja 37", wieksza podobno lepsza, ale nigdzie nie moglem znalezc zadnego testu]...

z Samsunag rezygnuje, poniewaz smuzenie jest podobno gorsze od Sharpa, a jako ze szukam TV pod wzgledem Full HD do gier i filmow, musze miec cos co nadazy za obrazem na 100%, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie znam urządzenia - które na świecie mierzy smużenie . To jakieś totalne bzdury.
Zaraz sie okaże że to Amoi jest najlepszy na świecie bo najtańszy.
A Samsung M 87 - do gier gra absolutnie rewelacyjnie .
 

tomek81c

New member
@kiki

a moglbys mi wskazac jakis TV pod katem Blue Ray'a i PS3 (37"-42")?

Amoi jest najtanszy, ale i jakosciowo nie jest zly, stosunek cenowy wydaje mi sie bardzo korzystny, szczegolnie, ze TV (kablowka czy zwykla) malo mnie interesuje....


@all
moze mi ktos powiedziec jak to jest... da sie uzyskac obraz 1080p za pomoca kabli Component (3xRCA-3xRCA), pytam bo jak kupie Amoi'a i DVD z takim skalerem (np. najnowsze kina domowe Panasonica maja skalery 1080p) to czy uzyskam obraz lepszy niz na zwyklych DVD bez uzycia tego skalera....

A moze kupic kabelek HDMI-Component (3xRCA), chociaz widzialem takie tylko w sklepach z PS3 za 80zł, wiec nie jestem przekonany co do ich jakosci...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do blu raya - ja wybierałbym pomiędzy :
Sharp Xd1
Pioneer plazmy
Samsung 40 M 86/87
pozdrawiam
 
Do góry