Telewizor do piłki nożnej, 3000 max

krzychooo

New member
Nie trzeba wcale dopłacać! Sam autor tematu stwierdził że Sony bił na głowę TCL-a płynnością. Więc w czym problem? W budżecie sie jak najbardziej mieści. No chyba że chce jeszcze te parę złotówek oszczędzić i skieruje się w stronę TCL-a serii 60. Ale czy będzie zadowolony z wyboru? Tego się tyczy jego rozterka.
Może należałoby zmienic w takim razie nazwę tematu na ,,platforma sprzedaży TCL i Philips" na przykład? Bo co z tego że ktoś jasno przedstawia na czym mu zależy (płynność w piłce) a na czym kompletnie nie (system Android), a mimo to usilnie wciska mu się to z czego będzie kasiora dla sprzedawcy?
Polecać należy modele które spełniają kryteria. Jak komuś będzie zależało na wybieraniu głosowym bo jest sparaliżowany od szyi w dół, jasne, sam mu polecę model z wybieraniem głosowym.
Jak komuś będzie żal tych kilku złotych miesięcznie na abonament za jakąkolwiek platformę filmową, należy mu polecić model z Androidem.
Jak ktoś będzie miłośnikiem disco polo i będzie mu zależało przede wszystkim na tym żeby były kolorowe światełka, to dla niego tylko Philips.
Po prostu każdemu według potrzeb.
Ale jak komuś zależy na płynności nie można mu polecać modeli dla których jest to właśnie pięta ahillesowa!
Kasa się będzie zgadzać kiedy ludzie stwierdzą że forum jest obiektywne. Bo inaczej to będzie zwykłe naciąganie.
 

janusz

New member
Bez reklam
To kup sobie jakiegoś Panasa za 20 tysięcy idealnie pasuje do twoich wymogów natomiast do 3 tysięcy marki premium się nie kupi , trzeba iść na ustępstwa w tej cenie albo Samsung mu6102 albo TCL-e albo Philips 7303 ewentualnie dołożyć jeszcze dwa tysiące czy trzy tysiące i kupić OLED-a.Wielu wyłącza upłynniacze w telewizorach bo im powoduje efekt opery mydlanej więc RÓWNIEŻ OGLĄDAJĄ TELEWIZJĘ BEZ UPŁYNNIACZY i co narzekają?NIEE!
Bardzo mądre! Miałem Samsunga Samsung LE37M87BD (do dziś u córki) potem LG LG 42LW4500 (teraz u teścia, teraz mam TCL-a P6046, który 2 poprzednie deklasuje pod względem płynności. Niemniej to nie płynność była jakimś problemem poprzedników a np. matryca IPD w LG bardzo mocno ustępuje jakością obrazu (kontrast, czerń) wobec TCL. Oczywiście są to TV z różnych epok niemniej jeżeli już szukać jakiś słabych stron w TCL )przynajmniej modelu 6046) to na pewno nie jest to płynność, a już na pewno nie brak upłynniaczy, które powodują więcej strat niż zysku (gdyby było inaczej to przecież nawet najwięksi zwolennicy nie ustawialiby ich na niskim poziomie), choć dla zasady lepiej coś mieć i nie korzystać niż nie mieć i nie wiedzieć co się traci.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No to jak bije ten Sony tego TCL-a to niech kupi tego Sony...sam sobie odpowiedział co kupić.Dla jednego obraz w sporcie starczy w TCL-u a dla drugiego już nie...to nic niezwykłego a to że kiki coś sprzedaje NIE TRZEBA OD NIEGO KUPOWAĆ bo nie ma takiego przymusu...to jest jego forum może sprzedawać tutaj co chce a my jesteśmy tutaj jego gośćmi więc przestańcie już dyskutować który telewizor jest lepszy bo się NIGDY NIE DOGADACIE w telewizorach to jest pojęcie względne bo to potencjalny klient wybiera,my możemy mu tylko doradzić by sobie sprawdził w sklepie I SAM PODJĄŁ DECYZJĘ bez narzucania czegokolwiek
 

krzychooo

New member
W ostatnim zdaniu ująłeś całe sedno: powinniśmy DORADZAĆ i NIE NARZUCAĆ CZEGOKOLWIEK. Niestety wygląda to zgoła odmiennie. Nie doradza się uwzględniając potrzeby a jedynie sprzedaje się swó towar.
Pokaż mi choć jeden post Kikiego polecający jakiś telewizor którego nie ma w ofercie. To by było obiektywne doradzanie a nie kierowanie się jedynie własnym interesem.
 

czarek46

Banned
A ten super wychwalany tu TCL obsługuje w końcu kodek VP9 ???? bo już się gubie ,,,,,, filmy na YouTube tylko full hd ? czy również w 4k ???
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ale on ma prawo sprzedawać natomiast nie trzeba od niego kupować , jak będzie miał taniej niż w sklepie można kupić od niego ale nie ma obowiązku.On ma prawo kierować się własnym interesem bo sprzedaje natomiast interesant nie powinien być jeleniem i nie dać sobie wcisnąć chłamu.Interesant powinien najpierw zobaczyć w sklepie tego TCL-a i samemu zdecydować czy kupić w Media Markt czy od kikiego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obsługuje VP9, masz na zdjęciach z Aidą 64.
Niech kupi co uważa my jedynie proponujemy rożne modele do potrzeb.
 

borsooq

New member
Więc polecam właśnie jako nr jeden obraz:
https://www.eisa.eu/awards/tcl-u55c7006/?lang=pl
Najlepszy w EUROPIE w klasie cena do JAKOŚCI !!!!
Sony może jedynie ,mówić mu część Mistrzu.


Kiki, te nagrody są prawie sprzed roku. Te telewizory miały inicjalnie bardzo niską cenę względem konkurencji. Obecnie takiej przepaści nie ma. Chwała TCLowi, bo dzięki niemu inni producenci obniżyli ceny. Do chwili obecnej - patrząc na suche parametry, szczególnie 55C70 nie ma sobie równych w temacie cena/możliwości. Co innego jeśli chodzi o cena/jakość. W podobnej cenie mamy obecnie w tym samym rozmiarze:
- 55XE7005/7096/7077
7096 ma MotionFlow XR 400 zamiast 200, co i tak ponoć nic nie dodaje względem podstawowej wersji, 7077 - to to samo, co 7096, ale srebrna ramka.
- UE55MU6672/UE55MU6472
Picture Quality Index jest różny i kolor ramki - odpowiednio: srebrny, czarny. Ekran zakrzywiony, matryca VA, ale - uwaga - 8bit, więc HDR10 nie jest obsługiwany.
- Panasonic EX700/703
Nie wiem, jakie są różnice
- Philips nie ma w tej cenie w tym rozmiarze chyba nic ciekawego, bo 55PUS6262, to inna liga - klasa typowo średnia-niższa.


Wady tych modeli:
- Philipsa 55PUS6503 bym nie kupił, bo jest na IPS i tak po prawdzie, to nie znalazłem żadnego testu. 55PUS6262 widziałem w sklepie i obraz z niego jest wyjątkowo sztuczny. Ustawiałem bawiłem się, ale nawet demo jest jakieś dziwne. W dwóch sklepach, dwa zupełnie inne odbiorniki.

- Panasonic - wiadomo - Smart na nim niemalże nie istnieje. Nie tani TV Box nie jest rozwiązaniem, aby sprawnie oglądać zarówno ShowMax (kto piszę tą apkę, przecież to jest dramat) jak i Netflix potrzebują przynajmniej Mi Boxa.
- UE55MU6672/UE55MU6272 - panel 8-mio bitowy, ale matryca VA, w przypadku UE55MU6172/UE55MU6472 panele są IPS. Wbrew temu, co piszą na displayspecifications - Samsung twierdzi, że tu panele też są 8-bit. To jest największa wada. Płynność jest dobra w sporcie, biorąc pod uwagę testy i recenzje, szczególnie model UE55MU6172.
- Główną wadą Sony jest brak dobrego SmartTV. Jest Sonowski system, bazujący na Opera TV, w którym, wg ostatnich informacji nie ma ShowMaxa z naszych, rodzimych aplikacji. Czy jest Ipla, albo inne - nie wiem.

- Główną wadą TCLa jest płynność w sporcie. I teraz - dochodząc do konkluzji - Poza 55PUS6262 wszystkie z tych telewizorów byłbym w stanie zaakceptować w swoim domu, biorąc pod uwagę cenę i kompromisy, na które musiałbym pójść. Niestety, ex aequo z Philipsem jest w tej chwili na liście nie do zaakceptowania u mnie TCL. Płynność jest tragiczna. Gdyby, realnie w tej chwili TCL był w niższej cenie, to wtedy miałby argument przeciw swoim konkurentom, ale różnica w cenie w sklepie do 55XE7005 w postaci 100pln, to za mało.


Tak naprawdę optymalnym wyborem w tej kwestii byłby UE557002, który nie ma wad niższych Serii Samsunga i jest telewizorem kompletnym. Problem jednak jest taki, że kosztuje prawie tysiąc złotych więcej od innych, a biorąc pod uwagę świetne upłynniacze w Sony - taniej wyjdzie kupić Sony 55XE7005 + MiBoxa. Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie sport - po przeczytaniu pierdyliarda recenzji - najtańszą dobrą opcją jest UE55MU6172 - tracimy wysoki kontrast, ale zyskujemy super płynny obraz w sporcie - nie czytałem o innym, tak zachwalanym pod względem płynności telewizorze w tej klasie cenowej, ba - jest to klasa średnia-nisza, a taki telewizor kosztuje nie koło 3K, ale raczej koło 2K (2199 obecnie na ceneo). Chcąc mieć matrycą VA wybór jest trudniejszy. Generalnie wychodzi na to, ze do sportu zawsze dobrym wyborem są: Samsung z serii MU6, Sony XE7, Panasonic EX7 i LG (nie wiem, nawet akie serie, bo nie interesuje się ze względu na matryce RGBW, ale LG ma swoje TruMotion, które też robi robotę). Cała reszta jest ryzykowna.


Tak naprawdę, to biorąc pod uwagę wiadomości wyczytane i w obejrzane w sklepie modele - nie dziwię się, czemu Samsung i LG mają taki kawał rynku - generalnie najbardziej wyważone konstrukcje ma zawsze Samsung, u którego nie dostajemy super matrycy, ale wszystko inne utyka, ale dostajemy dobrą matrycę, dobry system, dobre wsparcie - wszystko jest optymalne do ceny. LG ma podobnie, poza tym wspiera strylion różnych HDRów i je dodatkowo obsługuje. Pozostali producenci zawsze w jakimś aspekcie niedomagają.




Over.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki masz monitor do komputera ?
Wszystkie najlepsze są na IPS - nie słyszałem nigdy, że ktoś powiedział, że nie kupi bo jest na IPS, tym bardziej ,że 100% osób korzysta z monitora siedząc na wprost .

Nie prawda co opisujesz o TCLu:
"Ocena:

5/5 Wystawiono 9 miesięcy temu

Nie ma co ukrywać, przeczytałem wszystkie opinie przed zakupem i naprawdę zmartwiłem się, bo testy tego TV wypadają naprawdę dobrze i faktycznie podkreślają, że to matryca 60Hz ale no za tą cenę dziwnie szukać 120Hz. Jakbym chciał 120Hz, musiałbym wydać 2 razy więcej za telewizor, a takim budżetem nie dysponuję. Ku zdziwieniu płynność jest na dobrym poziomie, korzystam z kablówki UPC i naprawdę mogę polecić taki duet! Dodatkowo na plus Android, jestem naprawdę zachwycony działaniem i możliwościami! "

-----------------------

Naprawdę nie rozumiem o jakim smużeniu ludzie piszą?! Chyba ze się nie znam... obraz dla mnie jest wyraźny i plynny . co do samego androida faktycznie raz mi się zawiesił ale tak po za tym bardzo szybko reaguje na wszystkie komendy + (głosowe).Co do obrazu podoba mi się ze nie jest przejaskrawiony i naturalnie swieci. natomiast wykonanie cieszy oko!

=============================

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV . Nie wiem o czym piszą w kom. TV ok . liga mistrzów śmiga . DO tego Android szybki. Dostałem w promocji pilota dodatkowego i jest ok
W internecie jak ktoś wie KODI czy przeglądarki z Flasch . Nic więcej nie potrzeba. Konsolę starego Xboxa podpiełem - WYMIATA . Polecam :)

================================

Świetny telewizor jak za tą cenę. Czytając przed zakupem opinie bardzo się ibawiałem ale kupiłem z możliwością zwrotu bo na odległość. Oczywiście telewizor zostaje ;). Świetny wygląd i jakość dźwięku. Oprogramowanie jest Ok i sie nie zawiesza. Dziwnie to pisać ale przekonałem się do marki TCL. Polecam

=========================

Zdecydowana większość potwierdza że płynność jest bardzo dobra.
W klasie cenowej tak jak było jak dostał EISa, tak jest i dziś - 2699 zł
Z pełnym dodatkowym wyposażeniem - lepszego nie kupisz.

==========================

Philips ma bardzo dobry model 55PU7303 za 3099 zł i jest świetny właśnie w klasie cena do jakości.

=========================

Wszystkie firmy mają HDRy różne oprócz DV.
I tak żadna sztuczna poprawa obrazu z naturą nie wygra.
 

adambe

Member
- Główną wadą TCLa jest płynność w sporcie. I teraz - dochodząc do konkluzji - Poza 55PUS6262 wszystkie z tych telewizorów byłbym w stanie zaakceptować w swoim domu, biorąc pod uwagę cenę i kompromisy, na które musiałbym pójść. Niestety, ex aequo z Philipsem jest w tej chwili na liście nie do zaakceptowania u mnie TCL. Płynność jest tragiczna. Gdyby, realnie w tej chwili TCL był w niższej cenie, to wtedy miałby argument przeciw swoim konkurentom, ale różnica w cenie w sklepie do 55XE7005 w postaci 100pln, to za mało.



Over.

Tak się zastanawiam czy Ty w ogóle widziałeś tego TCL-a, bo piszesz takie bzdury że ręce opadają.
Ja go mam ( C70 ) i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że nie zauważyłem jakiegokolwiek braku płynności, smużenia, etc.
Co więcej, już kilkanaście osób oglądało u mnie ten telewizor i każdemu włączałem jakiś mecz i nikt nie zauważył żeby był jakiś problem.
Ten telewizor ma inne wady, przede wszystkim kapryśny android, ale zarzucanie mu braku płynności jest po prostu kłamstwem.
Dodam tylko że korzystam z platformy nc+ (dekoder 4K) i być może przy słabym sygnale jakiś problem jest, ale u mnie jest ok.
 

krzychooo

New member
borsooq, co do smarta w panasonicu to niezupełnie jest tak jak piszesz. Porównując z Sony serii 700 czyli nie na androidzie, to smarta mają bardzo podobnego. Jedynie nie ma showmaxa, ale Netflix, amazon, ipla, player, YouTube, przeglądarka czyli te najpopularniejsze są i co ważne, działają szybko i sprawnie, nie zamulają, nie zawieszają się, nie powodują żadnych problemów. Box potrzebny jest tym, dla których wydatek na abonament to za wiele i wolą piracić.
 

borsooq

New member
Tak się zastanawiam czy Ty w ogóle widziałeś tego TCL-a, bo piszesz takie bzdury że ręce opadają.
Ja go mam ( C70 ) i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że nie zauważyłem jakiegokolwiek braku płynności, smużenia, etc.
Co więcej, już kilkanaście osób oglądało u mnie ten telewizor i każdemu włączałem jakiś mecz i nikt nie zauważył żeby był jakiś problem.
Ten telewizor ma inne wady, przede wszystkim kapryśny android, ale zarzucanie mu braku płynności jest po prostu kłamstwem.
Dodam tylko że korzystam z platformy nc+ (dekoder 4K) i być może przy słabym sygnale jakiś problem jest, ale u mnie jest ok.


Kolego, opinia opinią, ale sugerowanie, że kłamię jest naprawdę niefajne.


Przytoczę filmik z YT nagrany przez... wiadomo, przez kogo, nie będę wskazywał palcem, bo może sobie nie życzy - każdy wolałby zachować chyba swoją anonimowość.


https://www.youtube.com/watch?v=wSjFiqH0W8s


Powiedz mi, że w czasie 0:56 nie widzisz, że piłka wygląda jak kometa. Powiedz mi, że w 0:46 nie widzisz, jak z ręki zawodnika robi się wachlarz. Ja to widzę. Pytanie: jaki był sygnał.

Mam stary telewizor i powiem ci szczerze - jak puszczam ShowMaxa z lapka przez HDMI, to materiał z tego serwisu jest tak mierny, że widzę przycięcia, powiem więcej - jak się przypatrzę, to widzę, że obraz klatkuje. Godzę się jednak z tym, bo to stary TV i nie spodziewam się wygładzania - obraz jest taki, jaki jest i lepszy nie będzie. Na meczach jednak nie widzę i nigdy nie widziałem takich smug. Dla mnie to jest nieakceptowalne, zwłaszcza, że na podobnym materiale zarówno EX700, jak i XE7005 działają bez tych smug. Podobnie jest z LG i Samsungi (tu jest różnie - 50MU6172 smuży, według mnie). Co do 55PUS7303 też już masa opinii na ceneo, że smuży.


Nie muszę, bo stary działa, ale chciałbym kupić nowy TV i nie jest moim celem, aby było tak samo albo gorzej niż obecnie.


borsooq, co do smarta w panasonicu to niezupełnie jest tak jak piszesz. Porównując z Sony serii 700 czyli nie na androidzie, to smarta mają bardzo podobnego. Jedynie nie ma showmaxa, ale Netflix, amazon, ipla, player, YouTube, przeglądarka czyli te najpopularniejsze są i co ważne, działają szybko i sprawnie, nie zamulają, nie zawieszają się, nie powodują żadnych problemów. Box potrzebny jest tym, dla których wydatek na abonament to za wiele i wolą piracić.



Dzieki wielkie za info. Tak czy inaczej bliżej mi do Sonego, bo mam w cenie 100pln wyższej 55 zamiast 50 :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jedźcie do Olsztyna do kikiego i tam podyskutujcie podczas włączonego telewizora bo widzę wy nie widzicie tutaj chyba że wy dogadać się nie dogadacie...chyba już czas przerwać tą bezsensowną dyskusję bo ona prowadzi do niczego...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
serio powołujesz się na ten filmik ?? SERIO??!! TO ZAPYTAJ GMERA Z SĄSIEDNIEGO FORUM bo już się wypowiedział na ten temat , jaki ma sens nagrywania takiego filmu i co można z nim zrobić BO NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ wejdź na sąsiednie forum tam gdzie jest test tego C70 to się dowiesz ale wyciąganie wniosków z obrazu nagrywanym telefonem czy kamerą gdzie jeszcze youtube obniża jakość obrazu i wyciąganie wniosków jest BEZSENSOWNE...zaraz mi się różowy słoń przypomina że na filmie go było widać a na żywo już nie...to niepoważne sugerowanie się słabą jakością nagrania i pisać że coś tam widzi...to na prawdę poniżej krytyki
 

darek86

New member
Jak ja nagrywałem swój telewizor telefon, też było smużenie, a na telewizorze nie było tego widać. ;) Także takie oceny po zobaczeniu na żywo. Filmiki zakłamują.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

adambe

Member
Kolego, opinia opinią, ale sugerowanie, że kłamię jest naprawdę niefajne.


Przytoczę filmik z YT nagrany przez... wiadomo, przez kogo, nie będę wskazywał palcem, bo może sobie nie życzy - każdy wolałby zachować chyba swoją anonimowość.


https://www.youtube.com/watch?v=wSjFiqH0W8s


Powiedz mi, że w czasie 0:56 nie widzisz, że piłka wygląda jak kometa. Powiedz mi, że w 0:46 nie widzisz, jak z ręki zawodnika robi się wachlarz. Ja to widzę. Pytanie: jaki był sygnał.
)

Ale to tylko potwierdza moją tezę, że nie widziałeś tego tv. na żywo. Podpieranie się filmikiem z youtuba , dla mnie to śmiech na sali. Ja mam ten tv. pół roku, nie mam żadnego interesu żeby go rekomendować, jestem po prostu zwykłym użytkownikiem. Ja go nawet nie kupowałem u kikiego.
Na pewno są lepsze telewizory, każdy sam musi sobie wybrać to co chce, ale gdy czytam nieprawdę, obojętnie czy ktoś kłamie, czy po prostu pisze nie znając tematu, to staram się prostować oczywiste bzdury.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
OCZYWIŚCIE ŻE TAK więc nie rozumiem ludzi którzy sugerują się takimi filmami bo użytkownik chciał zobaczyć tego TCL-a a teraz ktoś sugeruje się jego obrazem z youtube...zupełny absurd
 

borsooq

New member
serio powołujesz się na ten filmik ?? SERIO??!! TO ZAPYTAJ GMERA Z SĄSIEDNIEGO FORUM bo już się wypowiedział na ten temat , jaki ma sens nagrywania takiego filmu i co można z nim zrobić BO NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ wejdź na sąsiednie forum tam gdzie jest test tego C70 to się dowiesz ale wyciąganie wniosków z obrazu nagrywanym telefonem czy kamerą gdzie jeszcze youtube obniża jakość obrazu i wyciąganie wniosków jest BEZSENSOWNE...zaraz mi się różowy słoń przypomina że na filmie go było widać a na żywo już nie...to niepoważne sugerowanie się słabą jakością nagrania i pisać że coś tam widzi...to na prawdę poniżej krytyki


Wiesz, nie chodzi o sam filmik, chodzi o to, że go widziałem w sklepie... dalej można zrzucać na słaby sygnał, złe nastawy, czy cokolwiek innego. Tylko ile tak można?
55C7006 - na ceneo na 28 opinii - 7 o smużeniu - dokładnie 25%.
https://www.ceneo.pl/54532075
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Czy go widziałeś w sklepie tego nikt nie wie , mamy prawo nie wierzyć bo na razie przytoczyłeś coś z youtuba co jest jednak kompromitacją bo jak można w ogóle powoływać się na taki filmik to ja nie wiem.Byli też tutaj tacy co również próbowali przekazać nam swoje doświadczenia z telewizorem ale nikt nie chciał jechać do Olsztyna i podyskutować o telewizorach TCL za to każdy był mądry przez internet.To też pokazuje że takie teksty są mało wiarygodne.Tak jak napisałem jeśli ktoś twierdzi że ten TCL jest lichy w sporcie niech jedzie do Olsztyna i tam podyskutuje na argumenty.Powołujesz się na ceneo gdzie trolle komentują wszystkie telewizory TCL bo kiki je sprzedaje.Przecież wystarczy poczytać że te osoby go znają i znają te forum i myślisz że to też jest wiarygodne??daj sobie spokój na prawdę bo idiotów tu nie znajdziesz...
 
Do góry