Telewizor do około 5000 - do słabego sygnału z kablówki osiedlowej

pjon

New member
Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze.
Ponieważ mój 14 letni TV CRT w końcu zaczyna odmawiać posłuszeństwa poszukuję godnego następcy.

1. Odległość od ekranu: od 2,5 do 4,5m
2. Na jaką stronę wychodzi pokój: okna z roletami na południe i zachód
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 6,5
4. Preferowana technologia: LCD LED, matryca natywne 100Hz
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? bajki, informacje, filmy, sport
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny ale wyraźny
9. Preferowana wielkość telewizora? 50"-60"
10. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop, może konsola
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost i lekko z boku
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy będziesz korzystać z widgetów? być może
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czasami
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. ma mieć 3D? nie musi
17. ma mieć slot na karty SD? nie wymagane
18. ma mieć tuner DVB-S? nie musi
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? raczej wszystko po HDMI
20. Jaki masz sygnał: słaby-kablówka osiedlowa
21. ile programów HD? kilkanaście
22. ma stać czy wisieć? początkowo stać, po jakimś czasie docelowo będzie wisieć
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu, wykonania i bezawaryjności
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 4 do 12

Proszę też o informacje na co szczególnie zwrócić uwagę przy słabym sygnale,jeśli w ogóle można coś na to poradzić (poza zmianą źródła oczywiście).
Wiem, że ciągle wchodzą jakieś nowości i lepiej pewnie poczekać, ale mój staruszek już chyba nie długo pociągnie więc za dużo czasu już nie mam.
 

pjon

New member
Dzięki Karpaj za podjęcie tematu.

Tylko nie bardzo mogę znaleźć jakieś rzeczowe testy tych modeli, no może poza Sharpem, który notabene chyba trochę przekracza budżet?

Prosiłbym o jakieś szczegóły dot. Toshiby i Panasa (typ i parametry matryc) i jak wgląda sprawa względem starszych (tańszych) modeli?

Jakie jeszcze inne parametry oprócz skalowania sa istotne w przypadku słabego sygnału?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Sharp lekko przekracza Twój budżet.
Idealnie pasuje Toshiba 55L7453, Panasonic 55AS650
Toshiba jako jedyna ma teraz tylne podświetlenie strefowe LED - co daje super czerń.
Toshiba ma rozbudowany system Hollywood, w każdym z tych modeli CEVO.
I Skalowanie dzięki temu jest gigantyczne.
Dziś wieczorem będzie test tego modelu.

Panasonic wjedzie na testy po 22.05 - ale liczę że będzie znacznie lepiej niż:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
A powinno być lepiej.

Masz jeszcze Philipsa 55PFS7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
 

pjon

New member
Dzięki kiki za info,
z niecierpliwością czekam na test, jeśli możesz podaj ceny tych modeli i czy warto jeszcze poczekać kilka tygodni na lepsze ceny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny Toshiba wystawiła naprawdę super - nawet jestem zdziwiony że aż tak.
A model jest wypasiony !!!
 

pjon

New member
Odświeżam temat.

Ponieważ do tej pory w żadnym ze sklepów w mojej okolicy nie pojawiła się Toshiba L7453 w żadnym z rozmiarów i nie mogę jej obejrzeć na żywo, chciałbym się dowiedzieć jak w moich warunkach sprawowałby się SONY z serii W8 z tego lub ubiegłego roku. I jak ogólnie SONY wypada na tle konkurencji?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dobrym modelem jest SONY 50W829 ale przy słabszym sygnale TOSHIBA będzie lepsza. NA Twoim miejscu zaryzykowałbym i kupił TOSHIBĘ bez oglądania w sklepie o ile podoba Ci się na zdjeciu. JA widziałem ją "na żywo" i wygląda naprawdę dobrze. . Jak nie będzie Ci się ostatecznie podobała tom przy zakupie internetowym masz 10 dni na zwrot.

Ale raczej nie zwrócisz:)
 

prezy

New member
Bez reklam
Dokładnie.
Możesz wypróbować Tośkę, jak Ci nie zagra do ją odeślesz. Mało tego w stacjonarnym np. MM to możesz oddać tv do 14 dni.
 

pjon

New member
Trochę obawiam się zakupu w ciemno, a do tego ostatnio coraz częściej spotykam się z uszkodzeniami zewnętrznych opakowań dostarczanych przez kurierów przesyłek, tym bardziej przy takich gabarytach pudła mam wiele obaw o tak delikatny towar.

Natomiast jak już wspomniałem w moim mieście jeszcze do żadnej z dużych sieci nie dotarły Toshiby, a obsługa ....... lepiej przemilczę temat.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zamawiałem dwa duże TV i żaden nie miał uszkodzeń kartonu w transporcie. Jak będzie uszkodzony to nie przyjmiesz lub sprawdzisz przy kurierze. To jest najmniejszy problem.

A pytałeś w Zamościu kiedy będą mieli tę Tośkę ?

Na pewno mają w Lublinie w EURO przy ul. Orkana 4. Daleko nie masz:)
 

pjon

New member
Witam wszystkich ponownie,

Praktycznie już się zdecydowałem zamówić Toshibę w ciemno u kikiego, bo na przejażdżki do lublina nie bardzo mam czas a z rozmów z handlowcami jasno wynika, że w najbliższym czasie nie maja zamiaru tego modelu zamawiać.
Dopadła mnie jednak pewna wątpliwość co do mojego sygnału.
Ponieważ sygnał jak wiadomo mam analogowy z kablówki osiedlowej (zresztą bardzo kiepski), zacząłem się zastanawiać co mogę zrobić, gdy okaże się, że telewizor jak najbardziej spełni moje inne oczekiwania ale nie poradzi sobie z kiepskim sygnałem.
W związku z tym mam pytanie, jakie inne źródła można podłączyć poprzez wbudowane w Toshibie tunery?
Z tego co widzę to w specyfikacji np. SONY 50W829 ma więcej wbudowanych tunerów, tylko czy można do nich faktycznie podłączyć jakiś sygnał bezpośrednio z anteny satelitarnej? I czy warto wybrać z tego powodu SONY kosztem innych zalet Toshiby, czy też lepiej mieć zewnętrzy dekoder - pytam bo jestem zielony w temacie sygnału z satelity, nigdy jeszcze nie korzystałem z takiego źródła.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wbudowany dekoder
+ jeden pilot
+ czasem jak jest podwójny to jest możliwość oglądania dwóch kanałów naraz poprzez PIP

Zewnętrzny dekoder
+ (zazwyczaj) szybsze przełączanie kanałów
+ (zazwyczaj) możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania dwóch kanałów
+ (zazwyczaj) wbudowany dysk w dekoder jest dużo tańszy niż kupowanie zewnętrznego do nagrywania

Toshiba ma tunery DVB-T/C, u Sonego dochodzi jeszcze tuner DVB-S, z możliwością odbioru darmowych kanałów, lub wykorzystania płatnej oferty na kartę od dostawców. Takie same możliwości daje każdy dekoder płatnej telewizji, bądź marketowy np. Fergusona.

Ja majac w tv dvb-s i tak wolę dekoder, ale to kwestia gustu.

PS : Nigdzie w Polsce nie ma już sytuacji gdzie jest tylko sygnał analogowy - telewizja naziemna jest w pełni cyfrowa, a kablówki mają obowiązek udostępniać karty CI+ lub dekodery do odbioru cyfrowego sygnału.
 

beny25b

New member
pjon ja takze mam słaby sygnał z osiedlowej kablówki i tydzien temu miałem w domu ten model Sony. Po podłączeniu aż sie przeraziłem bo tak słabo wyglądał obraz w porównaniu do mojej kilkuletniej plazmy Panasonica. Ale wiem ze to wina słabego sygnału, wiec jak masz mozliwosc to trzeba zainwestowac w jakas platforme cyfrową. Dodatkowo ten Sony mial jakis problem z dzwiękiem, słychać było takie buczenie dziwne i odesłałem go do sklepu. Na dniach chyba bede takze zamawiał tą ToshibE bo skalowanie SD ma ponoc lepsze, no i jest większa
 

Koqs77

New member
Daruj sobie toshibe , wolałbym Sony , jest oddzielny wątek o Toshibie , Ci co kupili , głównie narzekają a to , że problemy z wifi, banding , clouding , nie czyta wszystkich napisów itp.

Są na rynku tv z podwójnym tunerem dvb-t , s , c i nie musisz mieć dekodera zewnętrznego żeby nagrywać i oglądać inne kanały. Sygnał dvb-t na pewno złapiesz i min trzy kanały hd będą ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

pjon

New member
Karpaj dzięki za wyjaśnienia.
Z tego co widzę to masz Toshibę ZL1, która trafiła do sprzedaży bodajże 3 lata temu i już wtedy zastosowano w niej podświetlenie lepsze niż w obecnym modelu.
Zastanawiam się teraz co te firmy wyprawiają bo jeżeli już wtedy takie podświetlenie się sprawdziło, to czemu je porzucili by teraz znowu do niego wracać w okrojonej formie? (zapewne koszty)
Dodatkowo nie wiem jak to możliwe, że przy dzisiejszej technologi większość firm nie może wyprodukować większej partii odbiorników bez wad. Przeglądając całkiem sporą część tego forum, widzę że odbiorniki prawie wszystkich firm niezależnie od serii wymagają poza tym na starcie kalibracji. Toż to można powiedzieć jakieś odpady z produkcji, które nie powinny przejść podstawowej kontroli jakości. Rozumiem kalibrację do specyficznych warunków otoczenia, ale żeby kalibrować specjalnie do ciemnego pomieszczenia, chyba są jakieś normy?
Nawet samochody (także te najtańsze robione byle jak i byle gdzie) muszą spełniać podstawowe normy i jeśli kupuje się nowy to nikt nie jedzie od razu na ustawianie zbieżności i oświetlenia.
Sorry za taki wywód ale im dłużej wybieram po to aby aby dobrze wybrać mam coraz więcej wątpliwości i obaw i coraz mniej mnie to kręci i czuję, że jak już coś wybiorę to i tak specjalnej radochy nie będzie bo będę już tak wyczulony, że na pewno znajdę coś co jest nie tak.
Jak widzę to ci którym udało się i mają egzemplarz bez większych wad w obrazie to niestety mają i tak jakieś problemy z innymi podzespołami i softem.
Wiem, że to inne czasy, ale jak 14 lat temu kupiłem dobry tv za 5000 (kupa kasy to była) to chodzi do dziś.

beny25b masz rację, że raczej bez dodatkowej inwestycji w dobry sygnał zapewne się nie obędzie, bo przy 55" calach będzie na pewno wielka kaszana, ale czy wtedy (jak już sygnał będzie dobry) wybór będzie łatwiejszy? Niestety z tego co piszą niektórzy użytkownicy Toshiby nie wszystko działa jak powinno.

Koqs77 wiem, że jest wątek i śledzę go na bieżąco, niestety w wątkach o poszczególnych modelach SONY nie spotkałem się z modelem bez wad.
 
Do góry