Telewizor do ok 4300zł

devil-80

New member
Telewizor do ok 4300zł tv cyfrowa,xbox,laptop.

Witam,
Szukam jakiegoś telewizora do 4300zł.
Odległość od tv to ok 2-3metry
Używany byłby do telewizji cyfrowej (n) oraz chciałbym grać na nim w xbox.
Przydało by się również 3d (najlepiej chociaż z 2 okularami w zestawie bo widziałem, że niektóre są dość drogie ok 300zł).
Telewizor będzie stał na stoliku będą go przeważnie oglądać 2 osoby.

Słońca za wiele nie mam ponieważ mieszkam w Irlandii :)


Zastanawiałem się nad :

Lg 47LW570s
Sharp LC-46LE830E
Panasonic TX-42VT30 E
Samsung UE46D6500
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ile godzin zamierzasz oglądać dziennie ?
Ile godz. ma być na 3D ?
Ile godz. dziennie na gry ?
Grasz w jedną grę czy kilka ?
 

devil-80

New member
A ile godzin zamierzasz oglądać dziennie ? z 8 godzin
Ile godz. ma być na 3D ? zależy czy będą oczy boleć czy nie , ale myśle , że ok 2-3 na jakimś ciekawym filmie , bo nie ma sensu tego chyba włączać przez cały czas -być może się myle jak tak to proszę mnie poprawić
Ile godz. dziennie na gry ? 4-5
Grasz w jedną grę czy kilka ? napewno będe grał w kilka gier choć jak jakaś mnie wciagnie to mogę grać w tylko jedną grę aż jej nie ukończe tylko żona i tak po pracy pewnie sobie trochę pogra w coś innego.
 

devil-80

New member
Dziś oglądałem telewizory w sklepie do gustu przypadły mi samsung d8000 i Panasonic vt30 myśle,że minimum 46 cali choć wg mnie wezmę 50 cali.
Pytanie który z tych dwóch jest lepsze:z wyglądu bardziej podoba mi się samsung.
Cenowo będzie wiecej bo ok 6000zł no ale tv nie kupuje się co roku.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach zdecydowanie na pierwszym miejscy Sharp 46le 830 z uwagi na najmniejszy Input lag. Granie 4-5 godzin dziennie byłoby odczuwalne.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

Gdyby okazało się że grasz mniej niż 5 godzin na 8 godzin dziennego grania to wówczas sięgałbym po VT30.
Przy tak ogromnej liczbie stałych elementów gier w plazmach powstają powidoki.

No i pamiętaj o kalibracji obrazu :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html
 

devil-80

New member
Dlaczego odrzuciłeś samsunga? Czytając troszkę o Panasonicu(jedyny plus że jest promocja i ma 5 lat gwarancji obecnie) sporo osób narzeka na jakieś tam problemy być może firmware to poprawia. A Samsung jest na ledach i chyba nie było by problemu z powidokach jak w Panasonicu.
Czy input lag na poziomie 40ms nie jest zbyt duży?
Jak dobrze widzę to Sharp ma tylko 1 parę okularów 3d więc dodatkowy koszt zakupu drugich.
No ale jestem ciekaw czemu tego Samsunga nie brałeś pod uwagę albo plazmy Samsung ps51d8000.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc w wyborze.
 

devil-80

New member
Hej,
Byłem oglądać samsunga i panasonica sharpa nie ma u mnie. Z Samsungiem miałbym problem z 3d ponieważ po nałożeniu okularów zaczęło mnie oko lewe boleć (poprzez ten migający obraz) a po ich zdjęciu głowa mnie bolała być może to wina światła holegonowego w sklepie, czy takie same okulary ma Panasonic?
Czy granie ok 5 godzin będzie problemem dla plazmy i w związku z tym nie mogę jej kupić i muszę skupić się na Lcd, czy mogę np grać sobie 3 godzinki,następnie oglądać telewizję i potem znowu grać?
Chodzi o to,że nei zawsze będe grał 5 godzin ,ale czasami mogło by mi sie zdarzyć nie non stop bo z przerwami ale w ciągu całego dnia.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jednorazowo 10h sesja nie będzie problemem na plaźmie Panasonica, na Samsungu ryzyko jest większe ale też raczej ok przy warunkach jakie podałeś w ostatnim poście
jednak trzeba mieć na uwadze że jeśli takie sesje 3-5h w grach ze statycznymi elementami będą się powtarzać codziennie (ta sama gra), przy niewielkiej liczbie godzin oglądania czegoś innego, to taki nie do końca usunięty powidok przy kontynuowaniu gry coraz bardziej będzie się pogłębiał
jeśli chcesz grać regularnie codziennie, to czas między sesjami w grach (jeśli codziennie ta sama gra) a oglądaniem tv musi być podzielony w proporcjach minimum 1:1 albo nawet 1:1,5
 

don111

Banned
no niestety tak jest, albo lepsza jakość albo praktyczność
od siebie dodam tylko, że tak naprawdę to wszystko w plaźmie wygląda bardziej skomplikowanie niż jest naprawdę, po zastosowaniu pewnych opcji obrazu (przeformatowanie, overscan, piksel orbiter) wcale nie trzeba siedzieć z zegarkiem w ręku i się zbytnio ograniczać
 

devil-80

New member
Niestety nie mieszkam w Polsce a w Irlandii, więc prezentacja odpada.
@ Kiki a co polecisz z tych led lcd do 46 cali.
Ps podeślij mi na PW w jakiej cenie masz Sharp le830.
 
Ostatnia edycja:
Do góry