Co kupić - Panasonic VT30 czy Samsung D8000 - plazmy w akcji

Co kupić - Panasonic VT30 czy Samsung D8000 - plazmy w akcji

Dziś dojechała plazma Samsunga 51D8000. Więc czas na porównanie z plazmą Panasonica VT 30. Co prawda model 42" ale na pierwszy ogień porównawczy dla wiedzy ogólne w zupełności wystarczy.

Samsung PS51D8000
Samsung-PS51D8000.jpg
http://www.samsung.com/pl/consumer/t...ail&returnurl=

Panasonic TX-P42VT30
TX-P42VT30E-HiRes-Image__Image--%5B1%5D%28%28Europe%29%29-1ZoomA1001001A11B04B14657H83159.jpg

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/P...998/index.html

002_P1280872.JPG

Z lewej plazma Panasonica 42VT30 z prawej plazma Samsunga 51D8000
Na pierwszy ogień design. Chociaż o gustach się podobno nie dyskutuje
To nam lepiej podoba się aluminiowa obudowa, prosta w formie Samsunga. Punkt dla 51D8000 , chociaż plazma Panasonica po zmianach również bardzo przypadła nam do gustu.

003_P1280877.JPG

Płynność boczna . No i tu się działo ostro. Gdy ustawiliśmy jednakowe warunki to Panasonic wygrywał zdecydowanie, różnica ogromna.
Punkt dla VT 30.

008_P1280882.JPG

Panasonic 42VT30

009_P1280883.JPG

Samsung 51D8000
Półgodzinne szperanie w menu Samsunga pozwoliło wyjściowo poprawić wygląd płynności. Ale w akcji też bujało obrazem. Punkt dla 42VT30

010_P1280884.JPG

Ustawienia w jednakowym trybie.

015_P1280896.JPG

Ilość postrzeganych elementów jednakowa - remis

016_P1280897.JPG

Clue programu czyli porównanie czerni
Z lewej 42VT30 , z prawej 51D8000

017_P1280898.JPG

Przy świetle lepsze wrażenie czerni robi Panasonic VT30 ale spodziewałem się że różnica będzie większa.

018_P1280899.JPG

Bez światła różnica (aparat nie oddał różnicy rzeczywistej) jest dla mnie duża na korzyść Panasonica VT 30 przy jednakowych ustawieniach.
Biel też lepsza jest również na VT30
Ale znów grzebanie w menu i ustawienie Samsunga na podświetlenie Dynamiczne spowodowało naprawdę dobrą jakość czerni.

019_P1280904.JPG

Czas na test Pioneera.

022_P1280909.JPG

Czerwień bardziej nasycona na VT30

023_P1280912.JPG
Usuwanie przeplotu - remis

002_P1280916.JPG

Blokada szumów - na małej amplitudzie drgań - remis

003_P1280917.JPG

Ale na dużej szybkości zadziwiająco duża przewaga Panasonica 42VT30. W Samsungu widać duże wyłażące wyraźnie piksele.

004_P1280918.JPG

Drugi etap - dłuższej fali i również szokująco słaba blokada szumów dla Samsunga. Nawet lcd D 8000 dawało sobie radę. Ale przypomnijmy sobie płynność boczną z początku testu - czyli mamy potwierdzenie, że w płynności bocznej różnej amplitudy (szybiej) nie jest Samsung mistrzem.
Punkt dla 42VT30

005_P1280919.JPG

Blokada drgań skośnych linii - różnica widoczna na korzyść Panasonica 42VT30

006_P1280920.JPG

Drgania przenoszą się na plazmie Samsunga nawet na kolejne obiekty.

007_P1280921.JPG

Blokada podwójnych linii skośnych - również różnica widoczna na korzyść Panasonica VT30.

008_P1280922.JPG

Na ekranie Samsunga nawet rondo kapelusza "dygotało"

009_P1280923.JPG

Ostatnie porównanie podwójnych długi skośnych drgań .

010_P1280924.JPG

Również przewaga VT30

011_P1280925.JPG

Tym razem na porównaniu jednostajnym przesuwu koloru czerwonego

012_P1280926.JPG

zdecydowana przewaga dla plazmy Samsunga 51D8000

014_P1280930.JPG

Płynność Pionowa - zdecydowana przewaga na korzyść Panasonica 42VT30.
Samsung drgał przez całą długość ruchu. Co powiem uczciwie nie przystoi plazmie , a już na pewno nie topowej plazmie Samsunga. Zdecydowany punkt na korzyść Panasonica VT30.

015_P1280934.JPG

Ostatnie potwierdzenie płynności bocznej . I sensacji nie ma.
Panasonic VT 30 z dużą przewagą wygrywa płynność boczną. Zadziwiające jest że w poprzednich telewizorach plazmowych (poprzedniej generacji ) nie miał takich problemów z płynnością boczną.

016_P1280935.JPG

Skala szarości - remis

018_P1280937.JPG

Nasycenie kolorów - na tym spełniłem sporo czasu. raz wydawało mi się że tak, raz że inaczej - więc stawiam na remis , chociaż każdy może interpretować zdjęcia po swojemu.

019_P1280941.JPG

Test skośny Monstera

021_P1280943.JPG

Bez problemu widoczne spore różnice na korzyść plazmy Panasonica VT30

022_P1280944.JPG

różnica widoczna

023_P1280945.JPG
Ogon jest duży przy ruchu bili na ekranie Samsunga, większy niż na niskich modelach plazm tego samego producenta .

001_P1280946.JPG

Kolejny test dla porównania nasycenia kolorów.
Czerwień jest wyraźnie lepiej osadzona w plazmie VT30, Niebieski kolor również ale tu różnice są znacznie mniejsze ale malutki punkcik dla VT30

002_P1280948.JPG

Sprawdziliśmy też przy pierwszej okazji pobór energii dla plazmy Samsunga 51D8000. Nie będziemy stricte porównywać przewagi poboru energii ( w zdjęciach jest i tak to widoczne) bo różne są przecież przekątne porównywanych modeli.
Plazma Panasonica 42VT30 ma podane kilkadziesiąt zdjęć z wartością poboru energii w innych wątkach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pla...ie-modeli.html
Dynamiczny 360 W

003_P1280949.JPG

Zajmiemy się tylko poborem energii dla Plazmy samsunga w różnych warunkach podświetlenia matrycy.
Standard to 209 W.

004_P1280950.JPG

Film to 231 W

006_P1280952.JPG

Relaks to 276 W

007_P1280953.JPG

Sprawdźmy też stopnie jakie wyposażone są rozwiązania Eco
Wyłączony w standardzie - 196W

008_P1280954.JPG

Niskie oszczędzanie to spadek do 173 W

009_P1280955.JPG

Dla średnie kolejny spadek do 162 W

010_P1280956.JPG
A wysoko oznacza pobór energii na poziomie 159 W - przy jasnych scenach.
Przy ciemnych scenach ( początkowe zdjęcia ) można zauważyć pobór energii nawet przy wyłączonym ECO na poziomie 118 W.

Test dokładny samej plazmy 51D8000 - ukaże się za kilka dni.
 
Dziękuje za test!

Kiki bardzo dziękuję za porównanie i test.
Czekam z niecierpliwością na 50 lub 55 VT30 i 64D8000.

Trochę szkoda, że nie kalibrujesz ekranów, żeby wycisnąć z nich najlepszy obraz. Ja wiem, że żyjemy w czasach gdzie ciągle tego czasu brakuje, a większość użytkowników będzie oglądać na ustawieniach standardowych, dynamicznych, itd. Jednak o ile sama metodologia testu jest dobra, to brak konfiguracji telewizorów trochę to psuje.... Nie mam pewności, czy Samsung lub Panasonic pokazał wszytko co potrafi, lub czy dany TV nie "rozwija skrzydeł" po kalibracji.
Pamiętam kiedyś Twoje testy (np. Pionner 8G), obowiązkowa kalibracja, porównanie do poprzednika i wszystko było jasne!

W każdym razie jeszcze raz dziękuję za kawał dobrej roboty którą tu robisz! Jeżeli możesz pomyśl o kalibracji testowanych TV.

Pozdro
Fela

P.S.
Ja mimo wcześniejszych przymiarek do 55VT30 vs 59D8000 kupię raczej 50VT30 :-D. Różnica 2.000,-pln (55 vs 50) za dodatkowe 5" wydaje mi się kompletnie nie na miejscu, a cena wyjściowa 50VT30 jest b.dobra. Samsunga o rozmiarze 59D8000 (nie wiadomo czemu) ma nie być w Europie, więc sprawa jest jasna => 50VT30.
 
Kiki dzięki wielkie za test!
Zdążyłem w między czasie oglądać plazmy samsunga w dwóch różnych sklepach.
Co mnie osobiście bardzo zaniepokoiło to dziwne wyświetlanie obrazu - tj.szarpanie tudzież drgania obrazu podczas ruchu i pojawiająca się pikseloza.(Tak jakby procesor obrazu nie wyrabiał albo software był niedopracowany ??)
Reasumując: test potwierdza moje odczucia co do płynności, a że jeszcze czerń lepsza w panasie to ( chyba :)) wybór mojego przyszłego odbiornika jest już oczywisty.
 
Ja podobnie jak Ty Fella wezme Panasonica 50VT30. Ale chyba dopiero po wakacjach jak cena jeszcze troche spadnie :p

Troche zaskoczyla mnie az taka duza przewaga VT30 nad D8000.

Szkoda kiki iz nie zrobiles rowniez testów "multimedialnych".

Ciekaw jestem jak wygladaloby porownanie 2D tych telewizorow np. droga satelitarna na kanalach z Cyfry+ :)
Oraz jak wypada 3D w tych telewizorach.

Ale mysle ze w osobnym tescie bedzie wszystko wyjasnione :)
 
Fajny test dzięki. 6 lat temu dzięki temu forum kupiłem sony tylnoprojekcyjny - czas na zmiany ... przymierzam się właśnie do panasonica VT30 najchętniej powyżej 50 cali :) Zastanawiałem się nad samsungiem z uwagi na cenę, ale po tym teście chyba albo dopłacę albo zmniejszę rozmiar ;-) Czekam na kolejne testy i po wakacjach idę na zakupy, oby ceny spadły :) ... może jeszcze konkurencja czymś zaskoczy
 
proszę pisać co mam jeszcze sprawdzić - to będę sprawdzał po kolei .


No to ja do znudzenia z pytaniem nr 1...

1) Prośba o test na błąd 50Hz z jakimś dekoderem HD i programem sportowym, ewentuanie z materiałem który sprzyja wystąpieniu tego błędu.

2) Prośba o opisanie jakie są multimedia (Twoje subiektywne odczucia o nich).

3) Czytanie plików z dysku. Jak jest z HD Ripami (mkv,itp). Czy czyta polskie znaki?

4) Czy wyprowadzenie gniazd hdmi może sprawić kłopot żeby ukryć gruby i nieelastyczny kabel

5) Czy jest możliwość porównana czerni (w ciemnym pomieszczeniu) z Kuro 9G lub VT20?

6) Jakiś mini teścik na powidoki

7) Podobno ten model łatwo jest skalibrować samemu. Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?

To tyle...
Z góry dziękuję

Fella

P.S.
Kiki możesz napisać coś od siebie na temat 50VT30 (może dodatkowo 51D8000). Wiesz takie luźne podsumowanie, jakie są Twoje pierwsze wrażenia z tym TV
 
Ostatnia edycja:
VT 30 jutro będę testował dokładnie - test będzie wpisany.
Łącznie z za i przeciw.
Pozostałe sprawdzę .
 
czy dobrze zrozumialem ze z plynnoscia obrazu w Samsungu jest gorzej niz w adekwatnych modelach zeszlorocznych?
 
Według mojej opinii zdjęcia pokazywane w teście powinny być lepszej jakości. Zwłaszcza jeśli każdy jest zainteresowany szczegółami obrazu. Porównujemy telewizory za kilka tysięcy gdzie liczy się każdy detal, a podziwiamy w teście pikseloze i kompresję JPG. Co tu można zobaczyć? :) Gdzie informacją jakim aparatem były robione zdjęcia bo zdjęcie "małpką" vs "lustrzanka" da również sporą różnicę w jakości, zwłaszcza przy tak kiepskim oświetleniu. Gdzie jakakolwiek kalibracja obrazu w obu telewizorach? Może Samsung by lepiej się spisywał po ustawieniach szczegółowych obrazu, albo Panasonic pokazałby jeszcze większy "pazur"....
 
Ostatnia edycja:
lepsza płynność ruchu na VT30 jest zapewne wynikiem działania funkcji IFC; wielu użytkowników nie akceptuje jej (w tym i ja) ze względu na „efekt teatru”
w związku z tym czy mógłbyś kiki jeszcze porównać płynności obu modeli w przypadku wyłączenia funkcji IFC w VT30?
 
czyli wychodzi na to ze od plazmy d8000 lepiej wypada led d8000 patrzac na poprzedni test vt30 vs led d8000.
oprocz katow bocznych jakimi szpeci led prawie wszystko wypada lepiej niz vt30. i nastepne pytanie jak wyglada na led obraz z sd w porownaniu do vt30?
mozna poprosic o takie porownanie?
 
lepsza płynność ruchu na VT30 jest zapewne wynikiem działania funkcji IFC; wielu użytkowników nie akceptuje jej (w tym i ja) ze względu na „efekt teatru”
w związku z tym czy mógłbyś kiki jeszcze porównać płynności obu modeli w przypadku wyłączenia funkcji IFC w VT30?
Ja na LCD wyłączyłem to ale na plaźmie (może dlatego że to wersja Pro) działa to całkiem fajnie. Wydaje mi się że nieszczęsne kinowe 24 kl/s uszkodziły nam trwale wzrok, bo jakoś wszysko co nas otacza obserwujemy z "włączonym IFC". Tak samo pewna grupa ludzi wybiera telelewizory na podstawie żywszych kolorów chociaż w naturze wcale nie są takie "oczojebne".
 
Ostatnia edycja:
...Wydaje mi się że nieszczęsne kinowe 24 kl/s uszkodziły nam trwale wzrok, bo jakoś wszysko co nas otacza obserwujemy z "włączonym IFC". ...
właśnie o to chodzi aby kino miało swoją magię a nie było rzeczywistością; te 24 klatki robią tą magię i nie zamierzam tego zmieniać tak jak nie zamierzają tego zmieniać twórcy filmów
 
Wiesz, w czasach kina niemego często stosowało się 16 i 18 kl/s (na początku to pewnie zależało jak szybko operator kręcił korbką :grin: ). Może do tego wróćmy? 24kl/s upowszechiły się wraz z dźwiękiem.
IMHO to nie żadna magia tylko historyczna kastracja ale de gustibus non est disputandum. Magią bym nazwał raczej umiejętność zobaczenie różnic w obrazie na dwóch różnych kablach HDMI.
Z mojej strony EOT, bo jeszcze moderator rozda nagrody.
 
Ostatnia edycja:
VT 30 jutro będę testował dokładnie - test będzie wpisany.
Łącznie z za i przeciw.
Pozostałe sprawdzę .

Hej Kiki!
Dzięki za test. Miałbyś może możliwość porównać jeszcze Panasonica 50ST30 i Samsunga 51D6900? W te modele celuje. Piszesz że niższe modele Samsunga nie mają tych problemów co D8000. Masz na myśli niższe tego czy zeszłoroczne Samsungi? No i jak wypada ST30 w porównaniu do GT30 czy VT30?
Pozdrawiam
 
Przepraszam, ale ponawiam swoją prośbę o radę / porównanie, 50VT30 i LG PZ950, jeśli to nie jest obrażliwe dla Panasa.../ i pomoc w wyborze.
Otóż zdecydowanie dojrzałem do zmiany TV i mój wybór "asortymentów" po wielu godzinach czytania na forach padł na Panasonica 50VT30 lub LG 50PZ950. Moja "ankietka" wygląda następująco:
Odległość od ekranu - 4,0 -4,5 m m
Jaki masz obecnie telewizor - Philips Pixel+ 36 CRT
Jakie programy najczęściej oglądasz? - satelita,filmy,muzyka ,TVN24
Nasłonecznienie - Swiatło z boku i z boku-tyłu ale, raczej nie jest to problem/ rolety/
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - wieczorem zdecydowanie
Preferowana wielkość telewizora? 47-52
Preferowana marka?
Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder sat.i , komp, kino domowe (jak nazbieram kasy/
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85 % tv /
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Również 45 st. z boku
Telewizor ma mieć wifi? Tak, ale niekoniecznie /mam w tunerze sat./
Ma czytać przez USB filmy? Niekoniecznie
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi i na razie scart
Jaki masz sygnał? dekoder sat.Clarke tech.
Ile programów HD? ile się da w Cyfrze+
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 5-6 h
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? Wisieć, ale nie będę się upierał
Przedział cenowy: do 7000 zł za telewizor.
Ps. A jakie okulary są w VT30 - zeszłoroczne, czy nowe?
A może w ogóle żle wybrałem TV,może radzisz coś innego?

Pozdrawiam
vince85
 
oprocz katow bocznych jakimi szpeci led prawie wszystko wypada lepiej niz vt30
chyba coś sobie pomyliłeś

"Czerń i biel przy włączonym świetle lub w warunkach dużego nasłonecznienia jest obecnie na podobnym poziomie dzięki nowej generacji filtrom"
"
Płynnośc boczna zdecydowanie lepsza w Panasonicu"
"Naturalne kolory lepsze w plazmie Panasonica VT 30"
"Prześwity liter większe w Samsungu z sygnału dvd."
"Test Monstera - ciut lepiej Panasonic VT 30 z lewej strony."
"przy szybszym ruchu lepiej w Panasonicu."
"Czerwienie - lepsza z lewej czyli plazma Panasonica VT 30."
"Czerń głębsza w Panasonicu"

 
vince85- oczywiście że sprawdzę. Ale nie udało się mimo potwierdzonych wysyłek otrzymać telewizorów LG.
Kupimy je (LG) ale w przyszłym tygodniu pod koniec.
W sprawie doboru telewizora załóż oddzielny wątek.
 
Do góry