Telewizor do nowego salonu

banjo689

New member
Czytam forum, artykuły, przeglądam oferty, chodziłem do sklepów rozmawiać ze sprzedawcami i sam zgłupiałem jak telewizor wybrać. Proszę o poradę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 29m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 osoby, ale przy wydarzeniach sportowych do 8 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: duże 2,5mx2m okno balkonowe po lewej stronie od telewizora, ekspozycja poludniowa zachodnia, z roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: wysokie odświeżanie, opcjonalnie port HDMI 2.1 na przyszłość pod konsole
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 4 godzin dzienne
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: kanały sportowe, platformy streamingowe HBO GO, Netflix, AppleTV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: Tak, mam PS4, może kiedyś PS5/XBOX Series X
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczorami, w dzień w weekendy
17. Preferencje co do wielkości: 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: niski kontrast, niska jasnosc, mała płynność
19. Preferencje co do marki: fajnie gdyby był Ambilight więc Philips, ale czytałem, że można dokupić urządzenia a'la Ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max. 10.000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: tak, jeżeli warto

Z góry dzięki za wszelkie porady/propozycję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra wybór:
- Philips 65Oled 934 z głośnikami B&W
- LG 65 GX w specjalnej promocji
Obydwa z pakietm gratisów dodatkowo.
 

banjo689

New member
Czytałem, że serwis Philipsa jeżeli się coś stanie to nie uznaje żadnej wady, natomiast serwis LG robi to o wiele lepiej i bardziej frontem do klienta. Czy masz Kiki jakieś doświadczenia w tym temacie?

Co sądzicie o zewnętrznym Ambilight? Np. mozna znalezc na allegro za 993 zł, nie moge wkleic linku

Czytalem, że od LG GX lepszy jest model CX, ma więcej nitów w HDR, a kosztuje mniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej chwili obydwa serwisy działają już profesjonalnie. !
Zewnętrzy - jest słaby i ma opóźnienie.
A to zamiast pomagać - wkurza.
 
Do góry