Telewizor do nasłonecznionego pokoju

emsik

Member
Witajcie ponownie :cool:

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w wyborze telewizora i korzystając a Waszych rad nie zawiodłem się. Teraz teść pozazdrościł nowego nabytku i molestuje mnie o dobór TV do swoich potrzeb. Z racji faktu, że u teścia jest duże nasłonecznienie pokoju (cała ściana w oknach od południa) i Tv będzie umieszczony na przeciw okien więc w grę wchodzi chyba tylko LCD a tymi w ogóle do tej pory się nie interesowałem.
Zatem proszę Was o pomoc przy wyborze ;)


1. odległość od ekranu? 3-4m
2. jak słońce świeci w pokoju? okna od południa, telewizor w rogu północno zachodniej ściany
3. Jak duży jest pokój? 4,2 x 7m
4. Preferowana technologia: LED lub 3D LED
5. jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy Panasonic 29''
6. jakie programy najczęściej oglądasz? informacyjne, filmy, sport, naukowe (teść uwielbia siatkówke)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy małej ilości światła
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem ?
11. preferowana wielkość telewizora? 50" i więcej
12. preferowana marka? Panasonic
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności
14. jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder (Cyfrowy Polsat lub N) w ostateczności dekoder Dialogu
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 100% TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? z kątów
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie koniecznie, ale mogą być
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej w ogóle
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? może, ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? Jeżeli będzie USB to nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? może, ale nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder cyfrowy
26. Jaki masz sygnał: SD UPC, jest możliwość zmiany na Dialog HD lub cyfrowy polsat albo N
27. ile programów HD? na razie nie mam, ale zamierzam dokupić
28. ma stać czy wisieć? stać z czasem będzie najprawdopodobniej wisiał
29.Rozdzielczość: ful hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na dobrej jakości obrazu (pomimo nasłonecznienia) oraz gwarancji
32.Ile osób ogląda: 2-3
33.Jaka klasa cenowa ? 3,5-5tyś.

W chwili obecnej na telewizorze kineskopowym w słoneczny dzień nie da się w ogóle oglądać telewizji. Nie wiem na ile LCD jest w stanie pomóc w tym przypadku? Wstępnie przygotowałem teścia na przekroczenie zakładanego budżetu ;)

Wstępnie patrzyliśmy na Sharpa LC 60 LE 635E nie mniej jednak ciśnienia na niego nie ma. Do tej pory zawsze były Panasonici i widzę, że teść jest przywiązany do tej marki ale jeśli do przedstawionych wyżej warunków lepszym wyborem okaże się zupełnie coś innego to przeżyje ;)

Czekam na Wasze propozycje i z góry dzięki za poświęcony czas :blagam:
 

emsik

Member
no nie dajcie się prosić ;)

Ps. ze względu na nasłonecznienie przydałaby się chyba matowa matryca?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To teść będzie musiał nawiązać przyjaźń z LCD Sharpa.
I do tych potrzeb sugerowałbym wybór pomiędzy 52LE 830 lub 60 le 635.
To są jedyne modele które sobie poradzą z nasłonecznionym pomieszczeniem i ostrym obrazem . Mało tego zrobią to znakomicie.Możesz przekopać jeszcze inne modele ale i tak najlepsze do warunków podanych (słońce) masz z matową matrycą aktywną :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html
Jeśli dziś nie da się oglądać telewizji z powodu nasłonecznienia na małym ekranie - to jak kupisz duży z błyszczącą matrycą to dopiero będzie horror.
 
Do góry