telewizor do max 1400 glównie do gier

baza15

New member
witam, planuje zakup nowego kompa i chcialbym zamiast monitora użyć telewizora, proszę o pomoc w wyborze, telewizor bd głównie używany jak już wyżej ppisałem do gier ale od czasu do czasu pewnie jakiś film odpalę, chciałbym wydać tak około 1200-1300 zł. 1400 to już zupełny max, Najlepiej jakby miał 37-42 cale.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m x 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? max 3 - 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost, zdarza się bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? patrząc na TV - okno z lewej strony, południowa strona
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś stary CRT, z 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- mile widziane SMART TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie kablówka
10.Jakie urządzenia ? komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 8-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak (ipla, yt...),
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? komputer okolo 3h
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 37-42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalny obraz, w szczególności dynamiczne sceny, które są "przerywane". Dlatego chciałbym aby był min 100Hz ale prawdziwe, a nie marketingowe.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 1400zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niekonieczne



Proszę o pomoc w wyborze czegoś całkiem przyzwoitego :)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Mając całkiem duże wymagania (Smart TV, matryca 100/120 Hz, upłynniacz, dobra jakość obrazu, kontrast) nie warto nawet próbować szukać czegoś tańszego niż Samsung 40H6400 za ok. 2100 zł, przy czym do oglądania dobrej jakości filmów HD, gier, internetu z odległości 3-3.5 m to po prostu maleństwo, lepszy byłby co najmniej model 48H6400 (~2700 zł), a prawdę mówiąc właściwą skalę dałby dopiero model 65", np. Samsung 65H6400 - kosztujący niestety 7800-8000 zł ;).
 

baza15

New member
mhm, rozumiem, wolalbym jednak wiekszosc pieniedzy przeznaczyc na komputer, to w takim razie co proponujecie w 32 calach, nie musi byc jakis super ekstra, chodzi mi tylko o płynność w działaniu i dość dobrze odwzorowaną grafikę, nie musi to być smart bo i tak bd podłączony pod kompa.

a co sądzicie o tym sprzęcie
Samsung UE40EH5300 znalalzłem na alegro za 1469 zł ?

SONY KDL-40R471A za 1499?

LG 39LB5700 IPS za 1489 ?

Samsung UE40EH5000 za 1350 ?
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Kolego skoro to ma być głównie do gier to poszukaj jakiegoś używanego monitora i dokup sobie tuner na USB
Za te pieniądze nie kupisz ani dobrego nowego Tv ani monitora do komputera
 

baza15

New member
rozumiem, ale chciałem jakiś tv a nie monitor, a z tych modeli co podałem żaden się nie nada ? wiadomo cudów nie wymagam, byle to chodziło dość przyzwoicie :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W początkowym budżecie coś tam do gier się nada, ale natywne 100hz nie będzie (z drugiej strony przy komputerze i tak wykorzystasz max 60hz na każdym tv). Bo jeśli chodzi o input lag i chroma subsampling, to możesz zobaczyć
Sony 40R470
Toshiba 40L2433
Samsung 40H5000
 

baza15

New member
właśnie o takie tv mi chodziło, dzięki wielkie, jeśli macie jeszcze jakieś propozycję to bardzo proszę :) na dniach wszystko pospisuję i przejdę sie do sklepów pooglądać jak to wygląda na żywo :)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Podnosząc kwotę maksymalną do 1800 zł, jesteś już bardzo blisko Samsunga 40H6400 - w Euro można go kupić w 10 ratach po 209.90 PLN.
Wydaje mi się, że koniecznie uparłeś się kupić samochodzik TATA Motors zamiast najtańszego Fiata lub Opla, choć to porównanie nie jest być może najlepsze - w każdym razie przewaga 40H6400 nad tańszymi o 400-600 zł modelami da się określić jako bardzo wyraźną.

Naprawdę chcesz oglądać 40-calowca z 3-3.5 m - odpowiada to monitorowi komputerowemu 20" oglądanego z dystansu 1.5-1.75 m!!! De facto Samsung 40H6400 to taki duży monitor, a nie typowy telewizor - zwłaszcza do twoich głównych zastosowań (gry, komp, internet) - nie wyobrażam sobie siedzieć od niego dalej niż 1.8-2 m.

Do "wielkiego grania" z 3.5 m polecam projektor - za niezbyt wygórowaną kwotę 1900 zł kupisz rzutnik BenQ W750 (720p) lub jeszcze lepiej BenQ W1070 (~2800 zł, 1080p, 3D). Wrażenia na ekranie 80-90" są zupełnie nieporównywalne nawet z telewizorem 65-70", za który trzeba by zapłacić min. 8000 zł.

Pozdrawiam.
 

baza15

New member
nie, na projektor mam troszkę za mały pokój, ogolnie chodzi mi o ogladanie tv z takiej odległości większość czasu bd siedział przy komputerze oddalony 1m góra 1,5 m. hmmm zastanawiam się nad tym Sony 40R470 i Toshiba 40L2433 które zaproponował mi Karpaj. Myślicie że to dobry wybór ? nie zawiodę się ? :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Obydwa jako monitor sprawdzą się naprawdę dobrze, mają naturalną kolorystykę, dość dobre skalowanie, bez problemu czytają z USB, a kablówkę podłączysz przy CI+.
Kwestia płynności przy filmach pewnie będzie trochę kuleć, ale tak jak wyżej już było krzyczane - matryce 100hz to trochę droższy sprzęt.
 

baza15

New member
czyli jak do filmów najlepsza opcja byłby ten Samsunga 40H6400 ? chciałbym kupić jakiś dobry sprzęt który posłuży długo a przy tym nie wyrzucić pieniędzy w błoto, dlatego jeżeli macie jakieś inne lepsze propozycje to piszcie śmiało :)
 

baza15

New member
poczytałęm trochę i chciałbym się skupić na 3 modelach Philips 42PFH6109, Panasonic 42 AS600, Samsunga 40H6400, i chciałbym was prosić o radę który bd najodpowiedniejszy do moich potrzeb, czyli, komp, gry, film, internet i kablówka ? :)
 
Do góry