telewizor do małego salonu max 4000zł na dłużej

zeniacki

New member
Witam, planuję zakupić najpóźniej w drugiej połowie sierpnia jakiś tv do salonu i w natłoku modeli sam nie mam pojęcia(nie jestem zbyt doświadczony w temacie) na co zwrócić uwagę....jaki model jest wart uwagi... tv będzie służył głównie do seansów filmowych albo z pendrivea albo bezpośrednio z komputera a jak da radę to przez streaming z routera... z czasem planuję zakupić konsolę ps4 albo xbox one... więc gry też wejdą ale max 10% czasu... budżet max 4500. lubię dobry dźwięk więc to ważna cecha... z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi w aktualnych modelach lub też takich które wyjdą do końca sierpnia... Pozdrawiam Artur
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 25 m²
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2.0 -2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby + bardzo rzadko znajomi
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z lewej strony, przez które światło pada na bok tv ale na seanse będzie zasłaniane
7. Jaki masz obecnie telewizor? mały stary lcd funai....będzie w kuchni a szukam do saloniku
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? dobry dźwięk i obraz a reszta mniej ważna...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa
10. Jakie urządzenia? Komputer PC, telefon, kiedyś konsola.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 max 4.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Youtube.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? Oglądać wideo z sieci - sieć jak nie będzie się chciało komputera włączyć, czyli rzadko a wideo z sieci częściej...
15. Czy zamierzasz grać w gry? Jeśli już, to za pośrednictwem komputera - gry ze SmartTV mnie nie intersują.
16. Preferencje co do marki? Nie. chociaż nie lubię samsunga więc proszę omijać chyba, że super...
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że przy 2-2.5 m - 47"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, zbyt jasne/ciemne podświetlenie, sztuczne kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami lub w nocy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślałem wydać 3500 - 4000 zł, ale jak będzie warto to dołożę jeszcze z max 500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie koniecznie choć fajnie by było.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

zeniacki

New member
A czy jest sens rozglądać się za jakimś 47-50 calowym najtańszym tv ultra hd? gdzieś widziałem jakiś tańszy model philipsa z ambilightem podwójnym też w okolicach 5tys... albo telewizor tcl thomson też... fajna by była ta 60 sharpa bo wiadomo to już większa sprawa ale podoba mi się ambilight szukam tv na jakieś minimum 5 lat max 7 i nie chciałbym za 2-3 lata jak będzie nacisk na jakieś nowe bajery być zawiedzionym :p Dziękuję za proponowane typy tylko patrzyłem i kurczę one chyba tak np panasonic ponad 5tys a philips okolo 5... cenowo najbardziej odpowiada ten sharp bo 5tys będzie nie do przekroczenia...najlepiej około 4500... Pozdrawiam ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To na Sharpa 60LE752 - nie wystarczy.
Za 5 tyś dostaniesz już Thomsona 55FW89786 4K.
To Tego co napisałeś powyższa oferta wypełnia Twoje potrzeby.
 

zeniacki

New member
ten sharp to pełna nazwa LC60LE752E? na pewnym portalu tak 4700-5000 da się kupić... hm a ten thomson był już w Twoich rękach testowany?;> Wiadomo coś odnośnie producenta i jakości matrycy? kurcze przydało by się coś sprawdzonego więc może wstrzymam się dozbieram do któregoś z polecanych modeli i przez te 2 miesiace może będzie z 50zł taniej xD
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Thomsonem raczej nie warto się interesować - oferuje gorszy obraz niż podobnie wycenione FHD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to Sharpa dostaniesz w extra cenie i kalibrację gratis.
Ale dalej nie jest to 4000 zł
 
Do góry