Telewizor do małego pokoju jak ze zdjęcia

cruzier

New member
Witam. Szukam dobrego TV do mojego małego pokoju.
Zdjęcie pokoju umieszczam pod linkiem: http://www.republika.pl/cruzier/pokoj.jpg
79,5 cm x 63cm - szerokość i wysokość "wnęki" w meblach
155cm - odległość od oczu do ekranu obecnego TV gdy siedzimy na wprost.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~1,5m do 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub minimalnie z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać z możliwością powieszenia w przyszłości
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Rano wpada mi przez okno
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre odwzorowanie kolorów, czystość barw, ładną czerń o ile to możliwe, możliwość skalibrowania tak kolorów aby były takie jak w plaźmie tzn. nie rażące w oczy i jaskrawe, 3x HDMI, 2x USB, aby czytał popularne pliki filmowe z polską czcionką z usb, czysty dźwięk, internet z myślą o konsoli
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? obecnie mam po prostu sygnał z kabla - później może byc dekoder ale jaki nie wiem.
10.Jakie urządzenia ? w przyszłości PS4 lub komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale , sport,filmy z dvd i divx
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie - jedynie aby konsola mogła się łączyć
15.Czy zamierzasz grać w gry ? całkiem możliwe
16.Preferencje co do marki ? to co godne polecenia... tzn w domu mam dwa Panasoniki - obie plazmy
17.Preferencje co do wielkości ? 32 cale ale nie wiem co Wy ma to?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? przesycone, jaskrawe kolory, zanik barw i ostrości gdy patrzymy z boku, brak głębokiej czerni, trzeszczenie głośników
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nie mam pojęcia ile taki TV może kosztować
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? nie używam - jak będzie miał - niech ma! :)

bardzo proszę o rady
pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zobacz
Sony 32W705
Samsung 32H6400
Panasonic 32AS600
Powinny się sprawdzić do Twoich wymagań
Oczywiście poza czystym dźwiękiem.
 

bhn92

New member
Bez reklam
tez zalezy co sie oglada filmy bluray 1080p z dysku czy bluraya to mozna wiekszy ale chyba 32 bedzie tu najlepszy do wszystkiego
 

cruzier

New member
32 cale - większy nie wejdzie na szerokość - nie wiem czy Panowie widzieli zdjęcie pokoju. Zależy mi na tym aby schować go w tej "wnęce" meblowej. On wtedy wejdzie jakieś 20 - 30 cm głębiej. Ten sony Mi się najbardziej podoba - boję się tylko czy będzie czytał DivXy i czcionkę PL. Jest gdzieś może test tego TV ?
 

bhn92

New member
Bez reklam
bedzie czytal mkv avi itd ale napisy troche lipne tam sa ,wez na pena nagraj co Cie inetresuje i odtworz w sklepie i obczaj na interesujacych Cie tv.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja oglądam właśnie 32" z jakiś 60cm. I jest ok :) Monitory urosły ostatnimi czasy.
Tak czy siak, nie patrz na mniejsze, bo matryce w 28/29 to porażka no i praktycznie brak wyboru porządnego tv. Jak wstawisz tam 32", to jako mebel będzie to niemal identyczny telewizor :>
 
Do góry