Telewizor do małego pokoju 40"

Łukasz84

New member
Witam serdecznie. Chciałbym prosić o waszą pomocną dłoń.

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 3m
jak słońce świeci w pokoju ? Okno wychodzi na południowy zachód, więc słońce świeci od południa do samego zachodu, ale od czego są rolety 8)
Jak duży jest pokój ? 12 m2
jaki masz obecnie telewizor? Obecnie nie posiadam.
jakie programy najczęściej oglądasz? sport, filmy, porządne seriale produkcji HBO.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Raczej bez światła
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? matowa
preferowana wielkość telewizora? 40-42 cale
czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia i mało wyraźnego obrazu.
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder cyfrowy po hdmi, konsola i komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? trudno to określić proporcjonalnie jeśli nie ma nic ciekawego w tv siadam do kompa lub konsoli, zależało by mi na funkcji pip i pap.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie koniecznie, raczej robił bym to z poziomu komputera.
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? było by miło
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie jest to jakieś główne kryterium, ale miło by było jak by czytał
ma mieć 3D ? to mnie nie interesuje
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? prawie każdy tv teraz ma.
jaki masz sygnał ? cyfrowy
ile programów HD ? kolo 20
ma stać czy wisieć ? jeszcze nie zdecydowałem
Mam wybrane dwa modele mianowicie :
1.Sony 40 HX800 - 3462 zł.
2. Sony 40 EX720 -3385 zł.
lub
3. Samsung 40 D6500

Cena ma oscylować w granicach 3000 tysięcy. Liczę na waszą pomocną dłoń i z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Łukasz84

New member
Inne marki nie wchodzą w grę jak SONY i SAMSUNG z tego powodu że tylko w tych telewizorach jest funkcja PIP na której mi zależy.
 

Łukasz84

New member
Dobra widzę że raczej nie mam co liczyć na pomoc.Jak pisałem wcześniej zależy mi na funkcji PIP, bo mam zamiar korzystać z tv jako monitora i lubię jednocześnie grzebać w necie i oglądać tv, a telewizory SHARPA, LG, PANASONICA ale chyba i TOSHIBA tej funkcji nie posiadają. Mój wybór zawęża się praktycznie do dwóch producentów SONY I SAMSUNG. Dlatego podałem te trzy modele, a rozmiarowo 40" cali jest dla mnie w sam raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie doczytałem - sorry.
Z Twoich żaden nie ma matowej matrycy
I Taniej będzie Ci zastosować inny manewr Kupić dobry telewizor z matrycą matową 40" - Sharp 40 LE 830 i do tego mały 19" w extra cenie . Zmieścisz się w cenie . Będziesz miał extra dwa telewizory i niezależny PIP - czyli drugi telewizor.
Korzyść jest podwójna bo jak będziesz chciał tylko "podglądać" to nie musisz załączać dużego telewizora
a dużo zaoszczędzisz też na prądzie.
 

Łukasz84

New member
nie doczytałem - sorry.
Z Twoich żaden nie ma matowej matrycy
I Taniej będzie Ci zastosować inny manewr Kupić dobry telewizor z matrycą matową 40" - Sharp 40 LE 830 i do tego mały 19" w extra cenie . Zmieścisz się w cenie . Będziesz miał extra dwa telewizory i niezależny PIP - czyli drugi telewizor.
Korzyść jest podwójna bo jak będziesz chciał tylko "podglądać" to nie musisz załączać dużego telewizora
a dużo zaoszczędzisz też na prądzie.
Dzięki za super rade. Jeśli bym chciał takie rozwiązanie do do internetu kupił bym kupił sobie monitor, a że szukam takiego rozwiązania to mam ograniczone miejsce manewru. Według twojego rozwiązania zaoszczędzę, to chyba że te SHARPY są ciebie po 2 zł. Do tego Sharpa musiał bym dopłacić 500 zł, nie licząc drugiego tv. A ty innych telewizorów niż Sharp nie znasz, czy na tych masz największą marże , albo program partnerski z Sharpem? A z tego co ja wiem to Sony ma matowe matryce w tych modelach. Dzięki ja się wypisuje stąd.
 
Ostatnia edycja:

kratylos

New member
Dzięki za super rade. Jeśli bym chciał takie rozwiązanie do do internetu kupił bym kupił sobie monitor, a że szukam takiego rozwiązania to mam ograniczone miejsce manewru. Według twojego rozwiązania zaoszczędzę, to chyba że te SHARPY są ciebie po 2 zł. Do tego Sharpa musiał bym dopłacić 500 zł, nie licząc drugiego tv. A ty innych telewizorów niż Sharp nie znasz, czy na tych masz największą marże , albo program partnerski z Sharpem? A z tego co ja wiem to Sony ma matowe matryce w tych modelach. Dzięki ja się wypisuje stąd.


kolega wciska sharpa 2-3 te same modele wokolo kazdemu ktory pyta o jakis telewizor zupelnie bezrefleksyjnie - moderator powinnen bardzej przygladac sie wspieraniu sprzedazy okreslanych marek przez okreslonych uzytkownikow forum :hmm:
 

Łukasz84

New member
Waham się między tymi Sony HX800 i EX720. Mam tylko jedno małe pytanie czy EX720 jest 200hz czy 100 hz. Bo na stronie pisze, że ma odświeżanie 100hz, ale posiada Motionflow XR 200. Więc jak jest?
 

kratylos

New member
Waham się między tymi Sony HX800 i EX720. Mam tylko jedno małe pytanie czy EX720 jest 200hz czy 100 hz. Bo na stronie pisze, że ma odświeżanie 100hz, ale posiada Motionflow XR 200. Więc jak jest?

ex720 ma 120 hz w nowych tv coraz czesciej nei podaje sie hz a tylko nazwe technologi poprawiajacej plynnosc

ps 200hz jest w opcji Motionflow XR 200 pro

xh800 bedzie lepszy przy lepszym sygnale lepiej wyglada przy obrazie HD np - lepsza czern matrycy lepiej widoczne szczegoly, natomiast ex720 ma lepszy nowszy procesor jesli chodzi o slabszy sygnal np materialy z internetu albo skalowanei sd. plus wiecej gadzetow typu 3d pelny internet itp
 
Ostatnia edycja:

Łukasz84

New member
Ale w EX 720 też pod względem czerni i kątów nie wypada źle z tego co widziałem. Nie jestem jakimś ,,zboczeńcem" na tym punkcie. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to według mnie HX800 wygląda lepiej ma mniejszą i delikatniejszą ramkę. Jeśli chodzi natomiast o sygnał, to mój dekoder pokazuje siłę sygnału na jakieś 57% a jakość na wysoką.
 

kratylos

New member
Ale w EX 720 też pod względem czerni i kątów nie wypada źle z tego co widziałem. Nie jestem jakimś ,,zboczeńcem" na tym punkcie. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to według mnie HX800 wygląda lepiej ma mniejszą i delikatniejszą ramkę. Jeśli chodzi natomiast o sygnał, to mój dekoder pokazuje siłę sygnału na jakieś 57% a jakość na wysoką.



co do wyboru to indywidulna sprawa ogolnie linia hx jest przez sony wyzej pozycjonoweana niz ex

do zalet ex 720 zaliczył bym w miare rownomierne podswietlenie matrycy jak na krawedziowe podswietlenie - nie ma na czarnym białych chmurek dymków i owieczek, wyglada to zdecydowanie lepiej niz w samsungach c6500 czy sharpie 830, widac przylozyli sie w fabryce z wykonaniem
- o hx sie tu nei wypowiem bo akurat 40ex720 sam kupilem do domu niespełna miesiąc temu.
 

Łukasz84

New member
co do wyboru to indywidulna sprawa ogolnie linia hx jest przez sony wyzej pozycjonoweana niz ex

do zalet ex 720 zaliczył bym w miare rownomierne podswietlenie matrycy jak na krawedziowe podswietlenie - nie ma na czarnym białych chmurek dymków i owieczek, wyglada to zdecydowanie lepiej niz w samsungach c6500 czy sharpie 830, widac przylozyli sie w fabryce z wykonaniem
- o hx sie tu nei wypowiem bo akurat 40ex720 sam kupilem do domu niespełna miesiąc temu.

Jak byś miał kupować jeszcze raz wybrał byś ten sam model, czy coś innego. Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda oglądanie sportu na tym tv? Chodzi mi o płynność i czy nie ma artefaktów. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

kratylos

New member
Jak byś miał kupować jeszcze raz wybrał byś ten sam model, czy coś innego. Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda oglądanie sportu na tym tv? Chodzi mi o płynność i czy nie ma artefaktów. Z góry dzięki za odpowiedź.

co do sportu - jest ok ostatnio ogladalem final LM na posacie hd :) kolega zaimponowal moj soniak :eek:k:
czesto ogladam tez na zwyklych sd formule 1 i jest ok, nawet nie musze ustawiac sceny sport zawsze jest ok zadnych smug, otoczek itp

czy kupil bym jeszcze raz?, tak ale nie kupowal bym tak szybko bo lekko przeplacilem - kupilem w cenie premierowej za 3900 teraz mozna ten model dostac za 3300 - za bardzo sie napalilem na kupno nowego tv
moim zdaniem to solidy tv klasy sredniej dobrze zrobiony z dobrej jakosci obrazem i z pewna doza modnych gadzetow... internet tv, 3d
aha to moje zdanie jako zwyklego uzytkowanika - nie jestem fanatykiem tv, obrazu itp po prostu popsul mi sie tv i kupilem drugi

do wad ex720 doliczyl bym dzwiek, jest przecietny - tv jest cienki ok 3cm i glosniki nie maja za bardzo miejsca aby sie pokazac - najlepiej bylo by dokupic glosniki osobne...
 
Do góry