Telewizor do komputera - praca z tekstem

Grzegosh

New member
Witam. Chciałbym kupić telewizor, który miałby służyć do oglądania TV oraz do podłączenia go pod komputer stacjonarny. Odległość telewizora od wzroku to około 1.2m podczas pracy na komputerze (jestem programistą = dużo tekstu) i ponad 2 metry podczas oglądania filmów. Myślę, że do takich warunków telewizor max 32 cale.

Pewnie nie miałbym problemu z wyborem telewizora gdyby nie jego przeznaczenie. Mam pytanie, który monitor nadaje się do pracy z tekstem? Wiem, że telewizory w porównaniu do monitorów nie mają równomiernego podświetlania, filtrów etc., które chronią wzrok użytkownika i nie męczą go (relatywnie). Czy są jakieś telewizory, które z powodzeniem mogą zastąpić monitor i spełniają moje wymagania?

Dzięki za pomoc, jeśli jakaś nastąpi :)
 

Bandziorno

New member
kup monitor z tunerem tv.
korzystam z takiego rozwiązania 3 lata i nie narzekam, choć monitor mam raczej rzadko podłączony do laptopa, ale to jest normalny monitor więc powinno być wszystko okej nawet przy częstszym użytkowaniu.
 

omot

Member
Kup sobie monitor z tunerem, albo tuner dvb-t. (Nagrania nie będa szyfrowane).
Jeszcze lepsze rozwiązanie to monitor 27 cali. (to juz blisko 32)
albo dwa monitorki po 23 cale. (Ja tak mam i fajnie sie pracuje).

Probowałem coś kodzić/czytać na moim philipsie i masakra :/
Oczy, palce, głowa ---> oczka w głowie dla programisty :D
Oczy bolą po 2-3 minutach patrzenia.
 

Veto

New member
Napisałem wyraźnie- ale można kupić monitor 30"+tuner zew. inaczej będzie klęska.30" monitory to nie będzie tanio.Patrzyłem monitor+tuner razem-kaszaniaste produkty są rynku
 
Do góry